Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вовремя стажировки брат лишился правого предплечья руки , как оформить производственую травму и какую компенсацию должно выплатить производство ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
За виробничу травму на підприємстві несе відповідальність його керівництво.
Після цього потрібно протягом 1 доби із моменту настання нещасного випадку повідомити про те, що сталося Держпраці. Також протягом доби на підприємстві необхідно сформувати комісію з розслідування нещасного випадку. Комісія формується наказом. До складу комісії входить керівник підприємства, представники юридичної служби та (або) служби охорони праці та представник Держпраці. Загальна кількість членів комісії не обмежена законом, але мінімальна кількість членів – 3 особи. До складу комісії не може бути включений керівник потерпілого, так як він є зацікавленою особою.
Якщо нещасний випадок спричинив за собою смерть або стійку втрату працездатності потерпілого, такий інцидент розслідується спеціальною комісією. Спеціальна комісія формується Держпраці, до складу такої комісії входить 1 представник роботодавця. Якщо мова йде про отруєння, то для розслідування нещасного випадку запрошують працівника «Санепідемстанції».
Комісія знайомиться з матеріалами нещасного випадку (НВ): довідкою з медустанови про травму і стані хворого, письмовими поясненнями свідків НВ, а також проводять слідчі дії на місці, де стався інцидент.
Не пізніше, ніж через 10 днів комісія повинна затвердити акт про нещасний випадок на виробництві, а також встановити ступінь вини потерпілого, керівництва та причини, що призвели до травмування людей. Про винесене рішення доводиться до відома потерпілому або його представникові. Потерпілий може відмовитися від підписання акту комісії, якщо він не згоден з результатами розслідування. В такому випадку це рішення можна оскаржити в судовому порядку. Підставою для виплати при виробничій травмі є довідка з лікарні і складений акт за формою Н 1.
Нещасні випадки на виробництві, які спричинили за собою зниження працездатності або смерть співробітника, компенсуються у такому порядку (список зроблених виплат):
Компенсація за виробничу травму регулюється згідно КЗпП. Призначена сума залежить від офіційно встановленої оплати праці та індексації.