Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день! У меня следующая ситуация. Мне 28 лет и месяц назад я поступил в ВУЗ в Польше. Является ли это основанием для пересечения границы при наличии всех необходимых документов? Правильно ли я понимаю, что согласно новому постановлению от МВД Украины разрешение на выезд предоставляется исключительно тем студентам, которые поступили в иностранный ВУЗ до начала боевых действий, 24.02.2022? Буду крайне благодарен за ответ.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Адвокат, г. Киев
Все письма МВД и прочее, не имеют силы относительно закона. а закон говорит четко. студент иностранного ВУЗа
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Максиме!
Так, навчання в іноземному ВУЗі є підставою для відстрочки та перетину кордону! ЦУе підтверджено ДПСУ в останніх роз'ясненнях з цього приводу від 8.08.22 року:
"Виїзд студентів-чоловіків, які навчаються за кордоном.
Здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які,навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі) у закладах освіти за кордоном і на час оголошення мобілізації перебували на території України, та не змогли в установленому порядку виїхати за межі України для продовження навчання – мають право на виїзд з України у разі наявності:
1. студентського квитка або студентської візи;
2. перекладені та нотаріально завірені документи навчання особи у закордонному вузі;
3. військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією);
4. довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти)".
Проте зараз на кордоні склалася нездорова ситуація, яка суперечить самім же роз'ясненням Держпогранслужби. Тобто чомусь студентів, які були за раховані до іноземних ВУЗів після 24.02. цього року, через кордон н7е пропускають без будь-яких логічних пояснень!
Наскільки мені відомо, ця проблема вирішується зараз на найвищому рівні, і сподіваюсь, що все владнається, а поки що треба трохи почекати!
Проте раджу не втрачати час і дуже уважно та ретельно зібрати всі необхідні для виїзду документи!
Але давайте по порядку...
Повторюсь, 8 серпня 2022 року Адміністрацією Державної прикордонної служби України надані вичерпні роз’яснення щодо змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 29 березня 2022 р. № 383 та від 01 квітня 2022 р. № 399.
Серед іншого, зміни визначають деякі питання щодо перетинання кордону в період дії на території України надзвичайного або воєнного стану. В них зокрема зазначається, що право на виїзд з України мають особи, які:
"3. Є здобувачами фахової передвищої та вищої освіти за кордоном (студентський квиток або студентська віза; перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі; військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією), довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти);".
ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНІ ТАКІ ДОКУМЕНТИ:
студентський квиток (за наявності) або студентська віза, або міжнародний студентський квиток ISIC
довідка ВУЗу про зарахування на денну форму навчання (з нотаріально завіреним перекладом),
воєнний документ з відповідною відміткою про надання відстрочки,
довідка з ТЦКСП у зв’язку з виїздом за кордон на навчання в іноземному ВУЗі
та, звичайно, закордонний паспорт
ЩОДО ОТРИМАННЯ міжнародного студентського квитка ISIC:
Не всі іноземні ВУЗи мають таку форму посвідчення, як студентський квиток, а частина з них видає СК лише після початку навчання, тому за вимогами ДПСУ замість СК прикордонники вимагають студентську візу. Цей документ отримати доволі складно і дорого. Тому ISIC – единий вихід із цієї ситуації! Він має таку саму правову силу, що і студентська віза або студентський квиток, але його набагато легше та дешевше оформити!
Це можна зробити тут:
https://isic.org.ua/?fbclid=IwAR3Yj086j9RT6psQllDe...
Для отримання відстрочки треба з'явитись у ТЦКСПпо місцю реєстрації (а за неможливістю там, де Ви тимчасово перебуваєте) з військовим квитком та документами, підтверджуючими факт навчання в іноземному ВУЗі на денній формі, за вимоги військкомату пройти медичну комісію (або обійтися без проходження комісії) та отримати відмітку у ВК та довідку про відстрочку у зв’язку з виїздом на навчання в іноземному ВУЗі для Держапогранслужби.
УВАГА! Багато хто в таких випадках чомусь нервує у разі виникнення необхідності звернутися до територіального центру комплектування, але ніякого ризику в тому для Вас не існує! Нічого складного в цій процедурі також не передбачається. Якщо у Вас відсутній ВК (чи приписне), то працівники ТЦКСП повинні Вам його оформити.
ПРО ВСЯК ВИПАДОК ВАМ ТАКОЖ СЛІД ПАМ’ЯТАТИ ЩО
законом передбачена можливість оскарження рішення ТЦКСП:
По-перше, скарги на незаконні дії представників «військоматів», пов’язані із процесом мобілізації можуть бути в усній формі викладені на гарячій лінії Міністерства Оборони: 0-800-500-410, 0-800-500-442, 044-454-44-99 (нижче більш детально).
По-друге, скарги на порушення законодавства під час мобілізації подаються керівнику Центру комплектування та соціальної підтримки (воєнкому) або до вищестоячого обласного ТЦКСП (військкомату).
Скарга має містити детальний опис обставин порушення і клопотання про припинення порушення.
По-третє, у випадку відсутності належної реакції «воєнкома), незаконні дії, що стосуються мобілізації можуть бути оскаржені до адміністративного суду. Для отримання правової допомоги з цього питання необхідно звернутися до адвоката.
Гарячі лінії Міністерства оборони та ЗС України
0 800 50 04 42
Call-центр Міністерства оборони Українидля вирішення проблемних питань та координації розгляду звернень громадян:
Розпорядок роботи Саll-центру Міністерства оборони України
Понеділок — четвер з 09.00 до 18.00
П’ятницяз 09.00 до 16.45
Перерва на обід з 13.00 до 13.45
Субота з 09.00 до 15.00
Call-центр Збройних Сил України для забезпечення своєчасного та якісного розгляду звернень (заяв) громадян. До нього входять Call-центри видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, оперативних та повітряних командувань, Call-центри Командування об'єднаних сил, ОТУ "Північ", ОТУ "Схід", ОУВ "Південь", Головнокомандувача Збройних Сил України, Психологічної допомоги.
Номер багатоканального зв'язку Call-центру Збройних Сил України — 0800500410, (044) 454-44-99.
Графік роботи Call-центрів видів, окремих родів війск (сил) Збройних Сил України, оперативних та повітряних командувань - у робочі дні з 09.00 до 18.00.
Графік роботи Call-центрів Командування об'єднаних сил, ОТУ "Північ", ОТУ "Схід", ОУВ "Південь" —цілодобово, щоденно.
Графік роботи Call-центру Головнокомандувача Збройних Сил України, Психологічної допомоги — у робочі дні з 09.00 до 18.00. Електронна адреса: Call-center_ZSU@mil.gov.ua.
«Гаряча лінія» з питань проходження військової служби за контрактом, в тому числі для бажаючих вступити до українського війська, відповіді на телефонні дзвінки за телефоном
0 800 500 051 — щоденно з 09.00 до 18.00 крім суботи та неділі;
У разі уточнень чи додаткових питань можете поспілкуватись зі мною в режимі онлайн. Для того треба лише натиснути зелену кнопку "звернутись" біля мого профілю.
Крім повної консультації надам також необхідні зразки документів, що належали моїм клієнтам, по яких вони вже успішно виїхали за кордон!
Вдачи Вам!
Адвокат, 24 года опыта
Добрый день
Вопрос о пересечении границы для студентов поступивших после 24.02.2022 г. очень неоднозначен.
В первую очередь из-за того, что он нормативно не урегулирован. Правом определения порядка выезда за границу и ограничения такого выезда обладает исключительно Верховная Рада путем принятия соответствующего Закона и Кабинет Министров Украины. Ни одно министерство или другой орган не может издавать обязательные указания по данному поводу.
Но на практике, пограничная служба Украины действует по собственным пожеланиям и издает пояснения, которые могут быть исполнены конкретными пограничниками на местах, а могут и нет.
В соответствии с п. 2-6 Правил пресечения государственной границы Украины, в период военного положения, могут выехать за границу лица освобожденные от мобилизации, за исключением определенного перечня. Но конкретного перечня таких лиц и требования к документам, подтверждающих право на выезд нет.
Поэтому остаётся только один порядок - собрать максимально полный пакет документов, попытаться выехать, получить письменное решение об отказе в пересечении и обжаловать это решение в судебном порядке.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Максиме!
Наразі пропускають тільки тих студентів, які на момент 24.02. вже були студентами закордонних ВУЗів.
Однак не варто опускати руки, потрібно отримувати всі дозвільні документи і за умови відмови на пункті перетину оскаржувати це в судовому порядку.
Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку "Звернутися".
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Добрый день, Максим!
1. По закону на сегодняшний день меня должны выпустить из страны если собрать ВСЕ НЕОБХОДИМЫЕ дополнительные документы? - к сожалению, согласно законодательства студенты иностранных вузов имеют право только на отсрочку от мобилизации, но не на выезд за границу. При этом, согласно информации на сайте ГПС Украины от 07.09.2022 студенты могут выезжать за границу для продолжения обучения (https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...).
2. По закону, есть ли разнича в пересечении границы между студентами которые поступили до 24.02 и после? - да, до 24.04. вообще не было никаких ограничений на выезд за границу для военнообязанных мужчин.
3. Если по закону я все же могу выехать как иностранный студент, то какая правильная и безопасная последовательность моих действий, что нужно собрать и в каком виде? - если Вы имеете статус призывника, то на Вас не действуют ограничения на выезд за границу. То есть, Вы имеете право на выезд согласно законодательства.
Вам нужно подать у ТЦКСП (военкомат) заявление об оформлении отсрочки и разрешения на выезд за границу. Советую отправлять почтой заказным письмом с описью вложения. Могу подготовить для Вас такое заявление.
4. Говорят, чем больше документов у меня будет тем больше вероятность мне пересечь границу. Это правда? и какие дополнительные документы (доказательства) нужны? - нет. Самое главное - это отсрочка и разрешение на выезд за границу, а документа о зачисление на обучение достаточно и одного.
5. Какие именно правовые документы (статья обзатц) запрещают мне выез когда я соберу все необходимые документы (в военкомате) по 23 статье? - пункт 2-6 Правил (но только если Вы имеете статус военнообязанного, а не призывника).
6. На сегодняшний день, пограничники отказали одному студенту в выезде ссылаясь на постановление кабмина від 27.01.1995 № 57 пункт 2-6. правомерно ли это? - да, но они противоречат сами себе.
7. Если я обращусь в военкомат и мне удастся получить там отсрочку на период обучения (2 года обучение) и разрешение на выезд, но меня не выпустят пограничники. то может ли потом (после начала учебного года 1 октября) военкомат повесткой меня вызвать, потребовать документ НЕ ОТЧИСЛИЛИ ЛИ меня из-за неявки, и отменить отсрочку от мобилизации? - лично я советую одновременно отправить обращение в Администрацию ГПС Украины. Поскольку пункт 2-6 Правил действует еще с 29.03.2022 года и несмотря на это всех студентов выпускали, а сегодняшние отказы дискриминируют Вас и нарушают ваше право на получение высшего образования.
8. Будут ли риски утратить отскочку от мобилизации если меня не выпустят и как этого избежать? - отсрочка теряется только в случае отчисления с вуза.
Если Вам нужна детальная консультация и помощь в подготовке документов, можете написать мне на почту mailmessage@ukr.net