Задайте вопрос юристу

700 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

23 сентября 2022, вопрос №73364

Якщо сусід заважає спати

Сусід систематично порушує тишу уночі у багатоквартирному будинку у стані алкогольного спьяніння разом с різними особами у себе вдома, кричить, кидає важкі предмети, спати неможливо, чутно вcім сусідам, я написав заяву, зібрав підписи у сусідів віднесли дільничому, провів профілактичну бесіду, допомогло ненадовго, коли викликаєм поліцію на 10 хвилин замовкає потім далі і аж до ранку, також погрожував розправою фізично (але зафіксувати не встиг) які можуть бути методи боротьби?

Ответы юристов (5)

  Айвазян Юрий Климентьевич
  Айвазян Юрий Климентьевич 12 дней назад

  Адвокат, г. Николаев, 31 год опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Іване!

  Згідно зі статтею 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані:

  здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;

  забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівні шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами;

  вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об'єкти):

  жилих будинків і прибудинкових територіях;

  лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури;

  готелів і гуртожитків;

  розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;

  інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

  парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.

  Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів.

  Варто пам’ятати: при написанні скарги до органів державної влади бажано зібрати якомога більше підписів мешканців будинку та направити лист зі скаргою рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

  У разі якщо порушення продовжуються, викликайте співробітників поліції за телефоном 102. Працівник поліції повинен зафіксувати факт порушення та скласти протокол про адміністративне правопорушення, який буде правовою підставою до подальшого покарання порушника тиші. Стаття 182 КУпАП передбачає відповідальність за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.

  Куди звертатись у разі порушення режиму тиші?

  Для боротьби зі злісними порушниками закону існує два методи: за участю поліції і судовий.

  За участю поліції. Порушення законодавчих, а також інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях тягнуть за собою наслідки, передбачені ст. 182 Кодексу України про адміністративні порушення.

  Звернутись у такій ситуації до органів Національної поліції України у два способи — усно або письмо.

  Усно бажано звертатись у випадку, коли подія, тобто порушення режиму тиші, відбувається прямо зараз. Нагадаємо, що викликати поліцію слід за номером “102”. Як правило, за викликом прибуває наряд патрульної поліції, який фіксує правопорушення, збирає пояснення свідків тощо, однак, притягнути чи не притягнути до відповідальності галасливого сусіда все-таки вирішує суд.

  Письмово бажано звертатись до органів Національної поліції у випадку систематичного порушення режиму тиші. Для цього потрібно зібрати докази порушення перевищення сусідами допустимого рівня шуму (ними може може аудіозапис, колективна скарга мешканців усіх прилеглих квартир, протокол та акт Держспоживслужби тощо) і направити заяву з доказами на адресу поліції.

  Через суд. Іншим можливим способом захисту своїх прав є звернення з позовом до суду. Так, особа може подати позов про відшкодування моральної чи навіть матеріальної шкоди, заподіяної систематичним порушенням режиму тиші.

  Але для того, щоб рішення суду було винесено на користь позивача, необхідно мати досить переконливі докази. Доказами можуть виступати звернення до поліції, показання сусідів, медичні довідки про завдання шкоди здоров’ю (довідка від лікаря, лікарняний лист, інші докази нервових розладів, порушень сну, погіршення слуху).

  Також особа, право на тишу якої порушено, може звернутися до суду з негаторним позовом про усунення перешкод в користуванні своїм майном.

  Негаторний позов - це позов власника про усунення будь-яких перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження майном, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння.

  Наводжу приклади судових рішень, за якими порушників притягнуто до відповідальності за порушення режиму тиші: рішення суду, яким галасливого сусіда, який голосно кричав, чим заважав відпочивати сусідам, пртягнуто до адміністративної відповідальності та стягнуто штраф у розмірі 255 гривень без звуковідтворювальної апаратури - http://reyestr.court.gov.ua/Review/87438534 рішення суду, яким зобов`язано ТОВ “АТБ-маркет” усунути перешкоди у праві користування житловим приміщенням шляхом демонтажу всіх вентиляторів, кондиціонерів та холодильного обладнання, що знаходяться під квартирою та створюють постійний шум та вібрацію - http://reyestr.court.gov.ua/Review/75170944.

  Яким чином можна зафіксувати факт порушення режиму тиші?

  Зафіксувати порушення шуму можна декількома способами:

  - протокол про адміністративне порушення, складений органами Національної поліції;

  - аудіозапис і відеозапис;

  - екологічна експертиза, яка може бути ефективною, коли джерело шуму носить відносно постійний характер (наприклад, шум кондиціонера, холодильника або іншого обладнання);

  - протоколи і акти Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (адреси територіальних відділень Держспоживслужби - http://www.consumer.gov.ua/ContentPages/Kontakti_Terorganiv/139/)

  Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Буду радий допомогти!

  0 / 0
  Мамай Ірина Євгеніївна
  Мамай Ірина Євгеніївна 12 дней назад

  Адвокат, г. Ровно, 4 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Квартира належить особі, яка шумить?

  0 / 0
  Іван Клиент 12 дней назад

  У квартирі прописаний він та його мати але вона там не проживає, записів немає і важко зробити бо на камеру телефона погано чути цей тип шуму та вібрацій, але є підписи квартир 5 сусідів зверху і знизу нього, які також готові підтведити факт багаторазового порушення, всі на мою заяву дуже схвально реагували, але нажаль поки окрім разового приходу дільничкого не домігся, коли викликав поліцію не знаю чи складали вони протокол

  • Айвазян Юрий Климентьевич
   Айвазян Юрий Климентьевич 12 дней назад

   Адвокат, г. Николаев, 31 год опыта

   Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

   Треба викликати поліцію кожного разу, коли відбувається порушення порядку, і всі ці випадки викликів колекціонувати, бо це є докази неправомірної поведінки, які можна докладати до позову в суд про заподіяння моральної та метеріальної шкоди!

   Докази порушення перевищення сусідами допустимого рівня шуму також докладаються до колективної скарги мешканців усіх прилеглих квартир, разом з протоколами викликів та актами Держспоживслужби, яка надсчилається на адресу поліції.

   0 / 0
  Іван Клиент 12 дней назад

  Дякую, тобто обов'язково треба контролювати чи склали протокол поліцейські коли прибули на виклик? Бо можеть просто заїхать без складення ?


Похожие вопросы