Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Миграционное право, 04 ноября 2022, вопрос №75366

Выезд из Украины инвалид + родственник

Есть бабушка 81 год Инвалид 2 группы.( Почти дооформили документы) сама не дееспособна, но без заключения суда.

Есть дочь - мертва ( умерла в Мариуполе) в базе ее нет, только со слов соседей и постов в фб.
Доказать только через днк и ехать обратно в город, не вариант ( подал в полицию, что она пропала, но ждать год)

Есть ее сын - не служил, ограничено годен. ( Внук бабушки)

Какой из всех вариантов более эффективен при оформлении документов, чтобы быть сопроводителем за границу ( бабушка /внук)

Нюанс: бабушка в адеквате, как мне сказали отпадает опека.
Попечительство тоже отпадает: так как я не работаю, а ухаживаю за бабушкой( она лежачая)
Там в пунктах указано : выписка о заработной плате за 6 месяцев( работал не официально и потом просто постоянно уход за лежачим)

+ Указано свое жильё, учитывая проблемную ситуацию у нас его нет и вообще переедем в хостел в целом в финансовой проблеме.

Что делать как можно выехать внуку и бабушке ? ( Родственников больше нет )
Какой вариант пробовать оформить? ( Помимо инвалидности )

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Єгоре!

    Найпростіший варіант виїзду такий (необхідне виділив жирним шрифтом):

    Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду тлумачиться наступним чином:

    “21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки)

    про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю І чи ІІ групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку,

    якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;

    БІЛЬШЕ ВАМ НІЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕ ПОТРІБНІ!

    Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім!

    • Егор Клиент 2 года назад

      Инвалидность

      Акт, а мне требуется документ, который доказывает родство 2 линии через суд ?

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Вам потрібно оформити акт встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю I чи II групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду.

    На підставі такого акту та документів, що підтверджують інвалідність бабці, Ви зможете виїхати за кордон.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA