Начните консультацию с юристом онлайн
Державний нотаріус зробив помилку в свідоцтві про право на спадщину на земельну ділянку, а саме: в графі "Право власності підлягає державній реєстрації" написав не земельна ділянка, а квартира. Але в витязі все вірно. Чи повинен він виправити цю помилку? І як саме? Може потрібно вимагати нове свідоцтво?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Світлана!
Помилку нотаріуса можна виправити двома способами:
так званий “нотаріальний” – це коли особа, щодо якої була допущена помилка, звертається до нотаріуса, який її зробив із заявою про її виправлення;
виправлення помилки в судовому порядку, тобто виправлення помилки через суд.
Можливість самостійного виправлення нотаріусом помилки передбачають Правила ведення нотаріального діловодства, затверджені наказом Міністерства юстиції України від 22.12.2010 р. № 3253/5.Тут потрібно звернути увагу на те, що виправлення помилки можливе лише тим нотаріусом, який її вчинив (п. 6.13 цих правил).
В іншому випадку потрібно звертатися до суду із заявою про встановлення факту який має юридичне значення.Потрібно мати на увазі, що до суду можна звертатися лише тоді, коли “нотаріальним” способом виправити помилку не можливо.
В результаті Ви отримаєте рішення суду в якому буде встановлено, що нотаріусом була допущенна помилка і встановлений факт який має юридичне значення (наприклад: що Ви дійсно успадкували земельний пай).
Виникнуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото, а якщо консультація Вас задовільнила, активуйте зелену птичку на знак подяки.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня. Повністю підтримую відповідь колеги.