Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Лицензирование, 13 января 2023, вопрос №78535

Пневматика покупка разрешение

Здравствуйте,что будет за ношение пневматического пистолета диаметром меньше чем 4,5мм?и что вообще для его покупки нужно?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич год назад

    Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня!

    Відносини, що пов'язані з придбанням та використанням зброї в Україні врегульовані Інструкцією про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів. Про це нагадали фахівці Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

    "Пересічний громадянин у нашій країні має право на придбання лише мисливської, пневматичної та холодної зброї, а пістолети, травматичну та автоматичну зброю мають право придбати лише певні категорії громадян, підрозділи охорони, правоохоронні органи та інші спеціальні установи. Пневматична зброя, калібр якої не перевищує 4,5 мм, а швидкість кулі - 100 м/с, продається вільно та не потребує спеціального дозволу на придбання", - зазначають фахівці.

    Хто може придбати зброю?

    Право на придбання холодної та пневматичної зброї набувають громадяни, які досягли 18 річного віку, мисливської вогнепальної гладкоствольної зброї - громадяни, які досягли 21 року, мисливську вогнепальну нарізну зброю можна придбати лише після досягнення 25 років.

    Не мають права на придбання зброї громадяни, у разі:

    • наявності в особи медичних протипоказань до виконання вказаних функціональних обов'язків та володіння зброєю;
    • наявності даних про систематичне (два чи більше разів) порушення такою особою громадського порядку, неусунення виявлених раніше порушень вимог цієї Інструкції щодо зберігання, перевезення, використання раніше придбаної зброї, пристроїв, зловживання спиртними напоями, вживання наркотичних речовин без призначення лікаря, інших одурманюючих засобів, вчинення домашнього насильства, що підтверджується документально;
    • наявності вмотивованої постанови державного виконавця про встановлення тимчасового обмеження боржника в праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії;
    • надходження від уповноваженого органу до уповноваженого підрозділу із контролю за обігом зброї центрального органу управління поліцією, уповноваженого підрозділу з контролю за обігом зброї та дозвільної системи головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, областях та м. Києві інформації про повідомлення такій особі про підозру або інформації про складення щодо такої особи повідомлення про підозру, що не вручене через невстановлення її місцезнаходження;
    • наявності в особи судимості за злочин, яка не погашена або не знята в установленому порядку.

    Що потрібно зробити для отримання дозволу?

    Необхідно пройти спеціальні курси з вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування та отримати відповідну довідку.

    Після проходження курсів потрібно звернутися до працівників дозвільної системи відповідного органу поліції та подати:

    • заповнену картку-заяву;
    • медичну довідку;
    • довідку про відсутність судимості;
    • довідку про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування;
    • платіжний документ про внесення коштів за надання відповідної платної послуги;
    • копії паспорта та картки платника податків;
    • 4 фотокартки розміру 3х4 см.;
    • договір обов'язкового страхування цивільної відповідальності власника зброї.

    Після отримання дозволу на придбання зброї, термін його дії становить 3 місяці. Після придбання зброї, протягом 10 днів її необхідно зареєструвати у дозвільній системі, звернувшись до відповідного органу поліції, після чого власнику видається дозвіл на право носіння та зберігання зброї. Термін дії такого дозволу становить 3 роки, після чого його необхідно поновлювати.

    ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ:Стаття 191. Порушення громадянами правил зберігання, носіння або перевезення вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і бойових припасів

    Порушення правил зберігання, носіння або перевезення вогнепальної гладкоствольної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають дозвіл органів внутрішніх справ на зберігання зазначеної зброї, -

    тягне за собою накладення штрафу від 0,15 до 0,25 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян з оплатним вилученням зброї і бойових припасів або без такого.

    Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, -

    тягнуть за собою накладення штрафу від 0,25 до 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян з конфіскацією зброї і бойових припасів або без такої.

    Якщо будуть додаткові питання, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю. Буду радий на них відповісти!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Босак Назар Орестович

    Доброго вечора. Тепер повнолітні громадяни України мають право купувати та носити пневматичну зброю калібром до 4,5 міліметра включно та швидкістю польоту кулі до 100 метрів за секунду без дозволу поліції. На практиці така малокаліберна зброя продається повнолітнім громадянам без дозволу поліції.

    Ви можете звертатись до мене з цим чи іншими питаннями для надання різних додаткових правничих послуг. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом різноманітних правових послуг, написати тексти юридичних документів тощо.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України