Начните консультацию с юристом онлайн
Вітаю! Сусід дуже гучно включає музику вдень та вночі, відбуваються пʼяні дебощі, приїзджала поліція сказав що він військовий і приїхав в відпустку тому має право на відпочинок я він хоче (на відмінну від інших військових він відпочиває вже 3тій тиждень), поліція відмовилась виписувати постанову чи протокол, в день поліція зовсім не хоче виїзджати кажуть що не заборонено але ж від музики аж стіни тремтять та видає аж 59 децибел на программі в телефоні, дуже агрессивний, постійно хоче "вийти поговорити" на прохання зробити тихіше музику, як таких можно притягнути до відповідальності та чому поліція не приізджає в день?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Вы имеете право подать заявление в полицию о внесении ведомостей в Единый реестр досудебных расследований и открытии уголовного дела в отношении этого лица о хулиганстве по статье 296 УК Украины и о вмешательстве в личную жизнь по статье 182 УК Украины.
я рекомендую постоянно вызывать полицию, уехали, а он снова пришел, вы снова вызываете и так постоянно. Кроме того, напишите заявление в отделение полиции, где все подробно изложите, сколько раз приходил когда, в какое время приблизительно, что делал (угрожал, портил имущество и т.д.) и подайте его туда. Обратитесь также с письменным заявлением к участковому и попросите его провести с ним профилактическую беседу о недопущении противоправного поведения. Обязательно пишите в полицию заявления и ходите по чаще на прием к участковому, если он будет бездействовать, пишите жалобы на него в прокуратуру и суд.
С уважением,
Константин Гончаренко
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Романе!
Без правоохоронних органів та складення протоколу, Ви тут нічого не зможете зробити в правовому полі. Практика дійсно показує, що у денний час на виклик зі скаргою про занадто гучну увімкнену музику поліцейські не приїздять.. Можна спробувати наступні дії:
1. Повідомте письмово керівництву ОСББ (ЖЕКу), що у квартирі шумлять, варто при цьому обійти сусідів і заручитися їхньою підтримкою2. Задокументуйте на відео, який галас з вини сусіда стоїть у вас вдома. Обов'язково під час запису зафіксуйте дату і час запису. Пам'ятайте, якщо справа дійде до суду, він буде оцінювати аудіозаписи та відеозаписи тільки в сукупності з іншими доказами (бо неможливо повністю точно зрозуміти по таких записах, хто саме шумить, в який точно час, і чи перевищує шум допустимий рівень)
3. Спробуйте скласти колективну заяву і надайте її дільничному офіцеру поліції.
4. Домовтесь з сусідами і телефонуйте в відділ поліції синхронно, якщо з однієї адреси звернулося кілька людей, наряд, з великою ймовірністю таки прибуде.
Без поліції схоже, що вирішити питання не вийде. А тому самі йдіть до відділення та подайте заяву про вчинення цим громадянином адміністративного правопорушення.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Романе!
Не все вирішують в данному випадку поліція та інші правоохоронні органи. Хоча вони відіграють свою роль також!
Є інші підходи до розв'язання цієї проблеми.
По-перше, слід поговорити з іншими сусідами та зібрати підписи, що підтверджують той факт, що галасливі мешканці під’їзду не дають спокійно вам жити. Також можна зробити аудіо запис або відеозапис, що підтверджує зайву шумність мешканців квартири.
Після чого прийти на останню розмову з ними для вирішення проблеми в мирному руслі, пред’явити копію паперу з підписами мешканців під’їзду, а також зроблені раніше записи і сказати, що ви подасте на них до суду і напишете заяву в органи правопорядку.
Одним з варіантів є виклик наряду поліції. Для цього необхідно зателефонувати до чергової частини і сказати про те, що сусіди шумлять. Що робити, співробітники поліції знають і самі. Але мешканці злощасної квартири можуть причаїтися і не відкрити двері, коли приїде наряд. Тоді, постоявши біля дверей близько півгодини, поліція віддалиться. Якщо ж двері відкриють, то поліцейські проведуть зрозумілу розмову.
Іншим варіантом є накопичення доказової бази у вигляді аудіо або відеозаписів, збір підписів інших сусідів і похід до суду. Суд може протривати як завгодно довго, а результат може бути від адміністративного стягнення у вигляді штрафу до виселення з квартири.
Третім варіантом є також збір підписів, запис галасливих витівок сусідів і виклик дільничного. Після його приходу передати йому всю накопичену доказову базу і сказати, які сусіди шумлять, що робити більше нічого, окрім як вирішувати ситуацію, що склалася тільки крайніми способами. Після цього займатися справами недобросовісних сусідів буде вже дільничний.
Якщо сусіди шумлять вночі і на усні зауваження не реагують, то єдиним правильним варіантом є виклик наряду поліції. Адже за законом заборонено шум у багатоквартирних будинках після 23:00 за місцевим часом.
Крім того, згідно зі статтею 24 закону України "Про Забезпеченні санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", підприємства, організації, а також фізичні особи при проведенні будь-якого виду діяльності не повинні перевищувати рівень шуму, який встановлено санітарними нормами для таких приміщень і таких територій, як житлові будинки, прибудинкові території, установи освіти і культури, а також інші приміщення, в яких можуть перебувати люди як постійно, так і тимчасово.
Якщо шум виробляє якась будівельна техніка, то її вже не можна використовувати з 9-ї години вечора.
Зверніть увагу, що проведення ремонтів у вихідні і святкові дні заборонене. Але якщо ви домовитеся з вашими сусідами і вони погодяться, то ремонт у такі дні ви можете проводити.
Які ж норми шуму передбачені санітарними нормами? Згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я від 22 лютого 2014 року, максимальний рівень шуму, який дозволений у будинках і квартирах становить:
- вдень : 50 децибел,
- вночі : 40 децибел.
- для готелю або гуртожитку 55 : максимальний рівень шуму вдень ??і 45 : вночі.
Для прикладу, 35 децибел – це цокання настінного годинника, 45 децибел – це шум розмови, 65 – це шум гучної розмови.
Можна також звернутися до місцевого органу Держпродспоживслужби. Саме вони уповноважені розглядати такі питання і складати акти.
Для того ж, аби звернутися до суду, вам потрібно зібрати всі докази разом. Це довідки, акти, протоколи, свідки, аудіо- та відеофіксація. Також можна зробити екологічну експертизу. Однак вона платна і доречна тоді, коли шум постійний. Після того ви звернетеся в суд із позовною заявою про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Будуть питання, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись".
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня. відпустка не надає право порушувати громадський порядок! Дії сусіда не правомірні.Дії поліції теж не правомірні. Вони обов'язково повинні приїзжати на виклик!! Коли ви викликаєте поліцію обов'язково кажіть, щоб вони брали прилад для заміру шуму.
редельно допустимый уровень шума закреплен в Государственных санитарных нормах допустимых уровней шума в помещениях жилых и общественных зданий и на территории жилой застройки (приказ от 22.02.2019 № 463).
Так, допустимые уровни звука в помещениях определяются по уровню звукового давления постоянного шума (дБА) и критериям шума (NC).
В частности, в жилых помещениях допустимый уровень шума в дневное время (08:00 - 22:00) - 40 дБА, а в ночное (22:00 - 08:00) - 30 дБА. При этом максимальный уровень в дневное время - 55 дБА, а ночное - 45 дБА.
Вимоги законодавства щодо недопущення шкідливого впливу шумуЗгідно т. 179 Житлового кодексу Української РСР користування будинками (квартирами) державного і громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також приватного житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов'язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями жилих будинків і прибудинковими територіями, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Правилами користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. №572 зобов'язано власників та наймачів (орендарів) квартири, житлового приміщення гуртожитку дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері санітарних норм і правил, у тому числі вимог щодо недопущення надмірного шуму.
Заходи захисту населення від шкідливого впливу шуму передбачено також ст. 24 Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення".
Згідно зі статтею 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані:
Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів.
Відповідальність за порушення додержання тишіВарто пам’ятати: при написанні скарги до органів державної влади бажано зібрати якомога більше підписів мешканців будинку та направити лист зі скаргою рекомендованим листом з повідомленням про вручення.У разі якщо порушення продовжуються, викликайте співробітників поліції за телефоном 102. Працівник поліції повинен зафіксувати факт порушення та скласти протокол про адміністративне правопорушення, який буде правовою підставою до подальшого покарання порушника тиші. Стаття 182 КУпАП передбачає відповідальність за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.
Куди звертатись у разі порушення режиму тиші?Для боротьби зі злісними порушниками закону існує два методи: за участю поліції і судовий.
За участю поліції. Порушення законодавчих, а також інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях тягнуть за собою наслідки, передбачені ст. 182 Кодексу України про адміністративні порушення.
Звернутись у такій ситуації до органів Національної поліції України у два способи — усно або письмо.
Усно бажано звертатись у випадку, коли подія, тобто порушення режиму тиші, відбувається прямо зараз. Нагадаємо, що викликати поліцію слід за номером “102”. Як правило, за викликом прибуває наряд патрульної поліції, який фіксує правопорушення, збирає пояснення свідків тощо, однак, притягнути чи не притягнути до відповідальності галасливого сусіда все-таки вирішує суд.
Письмово бажано звертатись до органів Національної поліції у випадку систематичного порушення режиму тиші. Для цього потрібно зібрати докази порушення перевищення сусідами допустимого рівня шуму (ними може може аудіозапис, колективна скарга мешканців усіх прилеглих квартир, протокол та акт Держспоживслужби тощо) і направити заяву з доказами на адресу поліції.
Через суд. Іншим можливим способом захисту своїх прав є звернення з позовом до суду. Так, особа може подати позов про відшкодування моральної чи навіть матеріальної шкоди, заподіяної систематичним порушенням режиму тиші.
Але для того, щоб рішення суду було винесено на користь позивача, необхідно мати досить переконливі докази. Доказами можуть виступати звернення до поліції, показання сусідів, медичні довідки про завдання шкоди здоров’ю (довідка від лікаря, лікарняний лист, інші докази нервових розладів, порушень сну, погіршення слуху).
Також особа, право на тишу якої порушено, може звернутися до суду з негаторним позовом про усунення перешкод в користуванні своїм майном.
Негаторний позов - це позов власника про усунення будь-яких перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження майном, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння.
Приклади судових рішень, за якими порушників притягнуто до відповідальності за порушення режиму тиші:
- рішення суду, яким галасливого сусіда, який голосно кричав, чим заважав відпочивати сусідам, пртягнуто до адміністративної відповідальності та стягнуто штраф у розмірі 255 гривень без звуковідтворювальної апаратури - http://reyestr.court.gov.ua/Review/87438534
- рішення суду, яким зобов`язано ТОВ “АТБ-маркет” усунути перешкоди у праві користування житловим приміщенням шляхом демонтажу всіх вентиляторів, кондиціонерів та холодильного обладнання, що знаходяться під квартирою та створюють постійний шум та вібрацію - http://reyestr.court.gov.ua/Review/75170944.
- рішення суду, на підставі якого стягнуто в рахунок відшкодування моральної шкоди, заподіяної внаслідок протиправної поведінки відповідача, яка полягала у порушенні нормального режиму відпочинку позивачів та їх малолітніх дітей у нічний час - https://reyestr.court.gov.ua/Review/97116272
Яким чином можна зафіксувати факт порушення режиму тиші?Зафіксувати порушення шуму можна декількома способами:
- протокол про адміністративне порушення, складений органами Національної поліції;
- аудіозапис і відеозапис;
- екологічна експертиза, яка може бути ефективною, коли джерело шуму носить відносно постійний характер (наприклад, шум кондиціонера, холодильника або іншого обладнання);
- протоколи і акти Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (адреси територіальних відділень Держспоживслужби
Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Що стосується поліції можемо поговорити з вами індивідуально, їх треба поставити на своє місце, та забов'язати виконувати чинне законодавство!
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
"ПОЛОЖЕННЯ про порядок роботи зі зверненнями громадян і організації їх особистого прийому в системі Міністерства внутрішніх справ України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1361-04#Text):
"2.1. Звернення громадян надходять до МВС, закладів, установ і підприємств, що належать до сфери управління МВС, у вигляді листів (поштою) та під час особистого прийому громадян посадовими особами, за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначені контактні центри, телефонні "гарячі лінії", а також з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).
Усні звернення громадян безпосередньо розглядаються, а порушені в них питання, по можливості, вирішуються посадовими особами апарату МВС, закладів, установ, підприємств, що належать до сфери управління МВС під час особистого прийому громадян, який проводиться згідно із затвердженим графіком.
Про результати розгляду звернення громадянинові повідомляється письмово або усно за його бажанням.
Письмові звернення громадян, оформлені належним чином і подані в установленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю, реєстрації та первинному розгляду з метою визначення їх належності до компетенції апарату МВС, закладів, установ, підприємств, що належать до сфери управління МВС та призначення за ними конкретного виконавця.
Первинний розгляд письмових звернень громадян проводиться керівниками апарату МВС, закладів, установ, підприємств, що належать до сфери управління МВС або їх заступниками відповідно до їх повноважень...
2.2. Звернення може бути подане як особисто окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне)...
4.1. Керівники апарату МВС, закладів, установ, підприємств, що належать до сфери управління МВС та їх заступники при розгляді звернень громадян зобов'язані уважно вникати в їх суть, у разі потреби вимагати у виконавців матеріали їх перевірки, направляти працівників апарату МВС, закладів, установ, підприємств, що належать до сфери управління МВС на місця для перевірки викладених у зверненнях фактів, уживати інших заходів для об'єктивного вирішення поставлених авторами звернень питань, з'ясовувати і усувати причини та умови, які спонукають громадян скаржитись, якщо це не суперечить чинному законодавству.
Безпосередні виконавці при здійсненні перевірок за зверненнями обов'язково спілкуються з їх авторами, з'ясовують усі порушені питання та обставини, детально вникають в їх суть, вживають заходів щодо захисту конституційних прав громадян у межах своєї компетенції відповідно до чинного законодавства...
4.7. Відповідь за результатами розгляду звернення в обов'язковому порядку дається тим органом, який його отримав і до компетенції якого входить розв'язання порушених у зверненні питань, за підписом керівника або його заступника. Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у зверненні, доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення. При цьому вказуються заходи, вжиті апаратом МВС, закладами, установами, підприємствами, що належать до сфери управління МВС, у межах його компетенції, для захисту конституційних прав громадян. Якщо давалася усна відповідь, то складається відповідна довідка, яка долучається до матеріалів перевірки звернення. У журналі реєстрації звернень громадян, що надійшли поштою, або журналі реєстрації звернень громадян, що надійшли під час особистого прийому, або ЕРК фіксується, що про наслідки перевірки автора повідомлено в усній формі під час особистої бесіди...
5.4. Звернення розглядаються і вирішуються в термін не більше одного місяця від дня їх надходження, враховуючи вихідні, святкові та неробочі дні, а ті, які не потребують додаткового вивчення та проведення перевірки за ними, - невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх отримання...".
Закон України " Про місцеве самоврядування в Україні" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%...):
"Стаття 38. Повноваження щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян
1. До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать:...
3) внесення подань до відповідних органів про притягнення до відповідальності посадових осіб, якщо вони ігнорують законні вимоги та рішення рад і їх виконавчих органів, прийняті в межах їх повноважень;...
б) делеговані повноваження:
1) забезпечення вимог законодавства щодо розгляду звернень громадян, здійснення контролю за станом цієї роботи на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності;".
"ПОЛОЖЕННЯ про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/154-2022-%D0%B...):
" 9. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань:...
розглядають звернення військовослужбовців, працівників та членів їх сімей, а також громадян з питань, що належать до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також ведуть прийом громадян, які звертаються із зазначених питань, видають необхідні довідки та інші документи;,,"..
---
Доброго дня, Романе! Вважаю за належне подати скарги (під реєстрацію їх вручення на Вашому примірнику) до керівника місцевого відділку поліції, голови місцевого виконкому, керівника РТЦК та СП (військомат).
Адвокат, г. Ровно, 6 лет опыта
Общаться в чатеНасправді розібратися з такими сусідами непросто. Можна з'ясувати через ОСББ його дані та не виклик в поліцію робити, а писати заяву в поліцію на вчинення громадянинои адміністративного правопорушення. ПРичому бажано декілька. ВІдповідальність передбачена Кодексом УКраїни про адміністративні правопорушення:
Стаття 182. Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях
Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях -
тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.
Протокол складати уповненоважен органи поліції. Розглядати також.
Якщо друга частина, тобто повторність, то вже суд.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Доброго вечора, Роман!
Згідно зі статтею 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані:
Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів.
У разі якщо порушення продовжуються, викликайте співробітників поліції за телефоном 102. Працівник поліції повинен зафіксувати факт порушення та скласти протокол про адміністративне правопорушення, який буде правовою підставою до подальшого покарання порушника тиші.
Стаття 182 КУпАП передбачає відповідальність за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.
Для боротьби зі злісними порушниками закону існує два методи: за участю поліції і судовий.
За участю поліції. Порушення законодавчих, а також інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях тягнуть за собою наслідки, передбачені ст. 182 Кодексу України про адміністративні порушення.
Звернутись у такій ситуації до органів Національної поліції України у два способи — усно або письмо.
Усно бажано звертатись у випадку, коли подія, тобто порушення режиму тиші, відбувається прямо зараз. Нагадаємо, що викликати поліцію слід за номером “102”. Як правило, за викликом прибуває наряд патрульної поліції, який фіксує правопорушення, збирає пояснення свідків тощо, однак, притягнути чи не притягнути до відповідальності галасливого сусіда все-таки вирішує суд.
Письмово бажано звертатись до органів Національної поліції у випадку систематичного порушення режиму тиші. Для цього потрібно зібрати докази порушення перевищення сусідами допустимого рівня шуму (ними може може аудіозапис, колективна скарга мешканців усіх прилеглих квартир, протокол та акт Держспоживслужби тощо) і направити заяву з доказами на адресу поліції.
Через суд. Іншим можливим способом захисту своїх прав є звернення з позовом до суду. Так, особа може подати позов про відшкодування моральної чи навіть матеріальної шкоди, заподіяної систематичним порушенням режиму тиші.
ВІДНОСНО ПРАЦІВНИКІВ ПОЛІЦІЇ ВАМ ТРЕБА ПОДАВАТИ СКАРГУ НА БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ПРАЦВІНИКІВ ПОЛІЦІЇ ДО УПРАВЛІННЯ ВНУТРІШНЬОЇ БЕЗПЕКИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКАРЇНИ.
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися"!
Всього доброго!
Успіхів Вам!