Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня.
По 130 ст. вилучили права.
03.10.2022 року відбувся суд.
В постанові вказано про позбавлення водійських прав і 17000 грн штрафу. Апеляцію не подавав.
15.10.2022 року - штраф оплатив. Копію квитанції про сплату штрафу і судового збору з накладенням КЕП (ЕЦП) скинув на емейл суду. В суд більше не звертався.
Станом на сьогодні ( 13.02.2023 року ) в реєстрі судових рішень вказано, що рішення НЕ набрало законної сили.
В суд не зміг додзвонитися, тому інформації не маю.
До 10.02.2023 року права відображалися і в Дії, і в кабінеті водія.
Але 10.02.2023 водійські права таки зникли з Дії.
При перевірці ВП на сайті пише, що потрібно звернутися до ТСЦ для верифікації даних.
1. Чому постанова так і не набрала законної сили ?
2. Чому зникло водійське посвідчення з Дії та Кабінету водія, якщо судова постанова не набрала сили ?
3. Чи могли працівники МВС знешкодити водійське посвідчення без набрання законної сили судової постанови ?
4. З якої дати розраховувати термін позбавлення ВП ?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (9)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Михайло!
1. Чому постанова так і не набрала законної сили ?
Потрібно розібратись, і зокрема бажано побачити судове рішення. Достатньо буде, наприклад, номера судової справи. Не виключено, що це просто технічна помилка.
2. Чому зникло водійське посвідчення з Дії та Кабінету водія, якщо судова постанова не набрала сили ?
Все ж припускаю, що рішення набрало законної сили та дані були передані до держателя системи "Дія" (Мінцифри)
3. Чи могли працівники МВС знешкодити водійське посвідчення без набрання законної сили судової постанови ?
Рішення має виконуватись тільки після набрання ним чинності.
4. З якої дати розраховувати термін позбавлення ВП ?
Відповідно до положень ст. 321 КУпАП щодо обчислення строків позбавлення спеціального права, водії транспортних засобів вважаються позбавленими спеціального права з дня винесення постанови про позбавлення цього права. Якщо зазначені особи, які позбавлені спеціального права, ухиляються від здачі документа, що посвідчує це право, то строк позбавлення їх спеціального права обчислюється з дня здачі або вилучення такого документа
Тому у Вашому випадку строк починається з 03.10.2022 року. Але варто розібратись більш детально. Також варто звернутись до секретаря судового засідання, який роз'яснить Вам ситуацію.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Доброго дня.
Номер справи 369/7531/22
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеМихайло!
В реєстрі дійсно не зазначено про набрання чинності, але на це може бути, як мінімум, 2 причини: технічна помилка або невідображення інфомації тримачем Реєстру.
За будь-яких умов раджу звернутись безпосередньо до суду. Ось телефон помічника судді: 420-80-59.
https://ks.ko.court.gov.ua/sud1015/pro_sud/1/
Успіхів.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Михайле!
1. Чому постанова так і не набрала законної сили ?
Якщо постанова суду не була Вам оскаржена в апеляціонний суд, то мала б по закону набрати чинності.
Для з'ясування долі постанови суду раджу персонально звернутись до канцелярії суду.
2. Чому зникло водійське посвідчення з Дії та Кабінету водія, якщо судова постанова не набрала сили ?
Той факт, що Ваші водійські права зникли з Дії зайвий раз підтверджує, що постанова суду набрала чинності.
3. Чи могли працівники МВС знешкодити водійське посвідчення без набрання законної сили судової постанови ?
Це неможливо, бо за такі дії працівники МВС можуть нести кримільну відповідальність.
4. З якої дати розраховувати термін позбавлення ВП ?
Відповідно до статті 321 КУпАП щодо обчислення строків позбавлення спеціального права, водії транспортних засобів вважаються позбавленими спеціального права з дня винесення постанови про позбавлення цього права, тобто з моменту збігу терміна оскарження в апеляційному суді.
Якщо зазначені особи, які позбавлені спеціального права, ухиляються від здачі документа, що посвідчує це право, то строк позбавлення їх спеціального права обчислюється з дня здачі або вилучення такого документа
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеМихайло!
Ваша постанова була оприлюднена: 05.10.2022. Оскаржена до Київського Апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови не була. Отже вступила в законну силу!
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Михайле!
Постанова набула законної сили!
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. (ст. 255 КАС)
Особа вважається позбавленою права керування транспортним засобом після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права . Після закінчення строку позбавлення права керування транспортним засобом посвідчення водія повертається в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. (ст.217-1 КУпАП)
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго! Бережіть себе!
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Якщо посвідчення зникло з кабінету у ДІЇ це значить постанова набула чинності.
Чому у реєстрі відображено інше -це треба з ясувати у канцелярії суду
водії транспортних засобів вважаються позбавленими спеціального права з дня винесення постанови про позбавлення цього права, тобто з моменту збігу строків оскарження в апеляційному суді.( ст.321 Купап).
Вам мають видати посвідчення коли сплине строк позбавлення вказаний судом.
Щодо верифікації посвідчення водія у СЦ МВС
Після позбавлення права на керування транспортними засобами по ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення необхідно звернутися в сервісний центр МВС (будь-який, незалежно від місця реєстрації) та скласти теоретичний та практичний іспити. Вам необхідно, взяти копію рішення суду чи довідку з суду про те, що рішення суду Вами було виконано та подати письмову заяву у сервісному центрі МВС , про надання можливості скласти іспит , або надання обгрунтованої відмови з посиланням на норми законодавства. Оцінивши аргументи центру прийняти рішення про подальші дії оскарження у суді рішень та дій посадових осіб центру і зобов язати примусово надати вам право наскладання іспиту судом з виключенням даних з реєстру центру МВС.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, ваша постанова набрала законної сили. Термін треба рахувати з дня набрання законної сили рішення суду. Зверніться до канцелярії суду з заявою про видачу судового рішення.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Адвокат, г. Ровно, 6 лет опыта
Общаться в чате1. Чому постанова так і не набрала законної сили ?2. Чому зникло водійське посвідчення з Дії та Кабінету водія, якщо судова постанова не набрала сили ?3. Чи могли працівники МВС знешкодити водійське посвідчення без набрання законної сили судової постанови ?4. З якої дати розраховувати термін позбавлення ВП ?
Стаття 291 КУпАП зазначає, що постанова адміністративного органу (посадової особи) у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова про позбавлення права керування транспортним засобом набирає чинності з наступного дня після закінчення строку на її оскарження, визначеного цим Кодексом, а у випадку такого оскарження - з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження, яке винесено за наслідками розгляду справи по суті.
Оскільки ви постанову не оскаржили, то строк відліку набрання законної сили розпочався з 03.10 2022 року. Строк на оскарження становить 10 днів з дня винесення постанови.
Тобто постанова набрала законної сили 14 жовтня 2022 року. Відповідно з 14.10.2022 року вас позбавили права керування ТЗ.
Щодо того, що постанова не набрала законної сили в реєстрі це не має ніякого значення.