Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 13 января 2020, вопрос №8227 150₴

Как убедиться в принятии диагноза комиссией и без риска передать их в военкомат.

Здравствуйте! У меня есть три диагноза: по одному, согласно указу о комиссии, предусмотрено освобождение от воинской службы, а по двум другим - только в мирное время. Скажите, как их без риска передать в военкомат? я не уверен, что мои диагнозы будут приняты комиссией, и если же я явлюсь лично, меня заставят расписаться, что я пришел по повестке и тогда уже мне не уклониться. Спасибо большое!

Ответы юристов (10)

    Токмач Галина Миколаївна

    Здравствуйте, Антон.

    Во-первых, вы и без повесток должны являться к моменту призыва в военкомат.

    Отсрочка даётся по решению призовой комиссии, то есть сдать "по тихому" не получится.

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта

    если вы будете не согласны с заключением комиссии в военкомате вы вправе ее обжаловать в вышестоящей или в суде

    Маркевич  Анатолій Миколайович
    33.3%
    Маркевич Анатолій Миколайович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 15 лет опыта

    Добрый день! Легализировать имеющиеся у вас меддокументы без вашей личной явки в военкомат навряд ли возможно. Решение о предоставлении отсрочки по болезни или о признании негодным к военной службе принимается призывной комиссией, которая создается на период призывной кампании. Призыв обьявляется указом Президента. Какие-либо медицинские документы о наличии у вас заболевания являются либо основанием для предоставления отсрочки, или для углубленного обследования по данному заболевания в специализированном медучреждении по направлению комиссии. Осенний призыв 2019 закончился 31.12.19. Весенний призыв 2020 начнется с 01.04.20. Поэтому сейчас вас никто не может призвать. Но вот сдать документы о наличии заболевания и, возможно, пройти углубленное обследование до начала призыва, вы сейчас можете.

    Савченко Олександр
    33.3%
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Добрий вечір.

    Що означає у мене є три діагнози? Хто саме Вам їх поставив - медкомісія чи Ви самостійно згідно Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби?

    Якщо ваші діагнози встановила медкомісія на підставі проведеного медогляду, на який Вас направив воєнкомат, то результати медогляду необхідно надати у цей воєнкомат. Повістку Вам там точно не вручать, адже призов на строкову військову службу ще не розпочався (не має відповідного Указу Президента України про строки проведення чергових призовів у 2020 році).

    Якщо Ви самостійно поставили собі ці діагнози - то Вам краще зараз, поки ще не розпочався призов на строкову військову, самостійно з'явитися до воєнкомату та за його направленням пройти медкомісію.

    Адже: Стаття 1. Військовий обов'язок (ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу")

    10. Громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані:

    прибувати за викликом районного (міського) військового комісаріату для оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних;

    проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районного (міського) військового комісаріату.

    Тим паче, саме медичний огляд дозволить визначити ступень вашої придатності за станом здоров'я до військової служби у мирний та військовий час

    Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

    антон Клиент 4 года назад

    Спасибо за ответ! Диагнозы были поставлены тремя врачами в частной клинике. Я так понимаю нужно предварительно с ними проконсультироваться, найдя диагнозы в указе о комиссии - чтобы в будущем можно было их оспорить, если что?

    • Савченко Олександр
      Савченко Олександр 4 года назад

      Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

      Можете і проконсультуватися, однак якщо ваші діагнози дійсно встановлені на підстві РОЗКЛАДу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (Додаток 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#n1523), то я впевнений, що при проходженні медогляду за направленням воєнкомату - ці діагнози підтвердяться.

      Здоров'я Вам.

    • Костромина Виктория
      Костромина Виктория 4 года назад

      Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта

      сравните с диагнозами - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Можете і проконсультуватися, однак якщо ваші діагнози дійсно встановлені на підстві РОЗКЛАДу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (Додаток 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#n1523), то я впевнений, що при проходженні медогляду за направленням воєнкомату - ці діагнози підтвердяться.

    Здоров'я Вам.

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 4 года назад

    Юрист, г. Днепр, 31 год опыта

    "ПОЛОЖЕННЯ про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08):

    "II. Медичний огляд ...

    2. Медичний огляд призовників (допризовників) ...

    2.3. До початку роботи комісії з питань приписки, призовної комісії лікар - член призовної комісії (комісії з питань приписки): ...

    напередодні кожного дня роботи спільно з лікарями вивчає документи призовників, які викликаються для медичного огляду, знайомиться з додатковими вимогами до стану здоров'я призовників у ті роди військ та команди, у які вони будуть відбиратися на комісії;

    2.4. Військові комісаріати до початку приймання допризовників на військовий облік та призову запитують:

    з поліклінік за місцем проживання допризовників - медичні картки амбулаторного хворого (облікова форма МОЗ України № 025) з вкладними листами до них (облікова форма МОЗ України № 025/о), медичні характеристики на допризовників від лікаря-педіатра дільничного, на призовників, яким більше 18 років, від лікаря дільничного, списки осіб призовного віку, які перебувають на диспансерному обліку у психіатра, нарколога, венеролога, фтизіатра, невропатолога, алерголога, інших спеціалістів;

    із відділів соціального забезпечення - дані про призовників, які визнані інвалідами; ...

    2.5. Перед медичним оглядом усім призовникам проводиться загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, серологічний аналіз крові на: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), антиген до вірусу гепатиту "В" (HBsAg), антитіла до вірусу гепатиту "С" (anti-HCV), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном (RW); визначається група крові та резус-належність, проводяться флюорографічне обстеження органів грудної клітки, профілактичні щеплення у відповідності з календарем профілактичних щеплень, електрокардіографічне дослідження. Здійснюється вивчення медичних документів з поліклінік та лікувальних закладів за місцем проживання та перебування на обліку (медичної карти амбулаторного хворого, виписки з медичної карти від дільничного лікаря, лікаря-педіатра дільничного, виписних епікризів, даних диспансерного обстеження та лікарського спостереження, результатів попередніх медичних оглядів, інших документів, що характеризують стан здоров'я). Інші дослідження проводяться за показаннями....".

    На случай "потери" военно-врачебной комиссией Ваших документов считаю надлежащим дополнительно направить их почтой с описью вложения: Ваше заявление о направлении копий документов для учета их при проведении комиссии с приложением самих копий документов в виде приложения - список и наименование и документов. Оригиналы документов подайте врачу-председателю ВВК (согласно п.2.3.). кроме того, копии документов сделайте и храните у себя.

    Ковальчук Владимир
    33.3%

    Что хочу сказать: если у вас есть какое-то заболевание, которое говорит о негодности к воинской службе, либо об ограниченной годности к воинской службе, то посещайте хотя бы раз или 2 раза в год соответствующего вашему заболеванию доктора, жалуйтесь ему на боли, и пусть он фиксирует все это в мед. карточке, т.е., чтобы потом было, что предъявить медкомиссии и не было "головняка".Поэтому, если с чем-то несогласны, если реально видно, что докторам из медкомиссии на вас "наплевать" и они не обращая внимание на ваше заболевание, пишут "годен". Пишите жалобы - сначала военкому, не помогает, пишите дальше заведующему в областной военкомат, дальше можно уже писать в Центральную военно-леч. комиссию (ЦВЛК, Киев). Доктора из медкомиссии люди подответственные и боятся за свои "проколы".В таком случае поможет (если поможет конечно) профильный медицинский институт с независимым от военных медиков своим заключением. Для начала контактируйте со своими врачами в поликлинике по месту регистрации. Возможно понадобится направление на обследование и результаты предыдущих обследований в поликлинике. Только так. Может кому-то и другие варианты изветны, но юристы вам помогут мало. Имеет место больше чисто медицинский аспект, чем правовой.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України