Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Нотариат, 31 марта 2023, вопрос №83219 150₴

Заява на відмову від земельного паю

Доброго дня. Потрібна форма як написати заяву на відмову від земельного паю. В заповіті вказана тільки 1 особа. Заяви потрібні від братів що вони не мають претензій. Можна посилання для роздрукування.
На дзвінок не зможу відповісти якщо що. Можна написати в вайбер, телеграм або пошту.

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Юрію!

    Добровільна відмова від права власності або права постійного користування земельною ділянкою є:

    • Припинення права власності на земельну ділянку у разі добровільної відмови власника землі на користь держави або територіальної громади здійснюється за його заявою до відповідного органу;
    • Органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування у разі згоди на одержання права власності на земельну ділянку укладають угоду про передачу права власності на земельну ділянку. Угода про передачу права власності на земельну ділянку підлягає нотаріальному посвідченню;
    • Припинення права постійного користування земельною ділянкою у разі добровільної відмови землекористувача здійснюється за його заявою до власника земельної ділянки;
    • Власник земельної ділянки на підставі заяви землекористувача приймає рішення про припинення права користування земельною ділянкою, про що повідомляє органи державної реєстрації.
    • Добровільна відмова власника від права на земельну ділянку є однією з підстав припинення права власності на земельну ділянку, визначених статтею 140 Земельного кодексу України.

    Оформлення добровільної відмови від права власності відбувається так:

    Припинення права постійного користування земельною ділянкою у разі добровільної відмови землекористувача здійснюється за його заявою до власника земельної ділянки.Власник земельної ділянки на підставі заяви землекористувача приймає рішення про припинення права користування земельною ділянкою, про що повідомляє органи державної реєстрації. Громадянин який бажає відмовитися від права власності на земельну ділянку, має подати відповідну заяву (на вибір власника) до місцевої ради або районного управління земельних ресурсів щодо земель сільськогосподарського призначення або до райдержадміністрації – щодо всіх інших земель. Підпис власника земельної ділянки на заяві має бути нотаріально посвідчений. За нормою частини 1 статті 90 Земельного кодексу України власники земельних ділянок мають право: продавати або іншим шляхом відчужувати земельну ділянку, передавати її в оренду, заставу, спадщину.Відповідно до частини 1 статті 347 Цивільного кодексу України особа може відмовитися від права власності на майно, заявивши про це або вчинивши інші дії, які свідчать про її відмову від права власності.Добровільна відмова власника від права на земельну ділянку є однією з підстав припинення права власності на земельну ділянку, визначених статтею 140 Земельного кодексу України.Останнім кроком цього порядку є спільне звернення до нотаріуса щодо укладання угоди про передачу права власності на земельну ділянку та її нотаріальне посвідчення.Однак, слід зауважити, що відмовитися від права власності на земельну ділянку можна щодо земель будь-якого цільового призначення, крім тих, які підпадають під дію заборони відчуження (мораторію), встановленого пунктом 15 Перехідних положень Земельного кодексу України. Відмовитися від права власності на земельну ділянку можна щодо земель будь-якого цільового призначення, крім тих, які підпадають під дію заборони відчуження (мораторію), встановленого пунктом 15 Перехідних положень Земельного кодексу України. Угода про перехід права власності на земельну ділянку по своїй суті є її відчуженням, а, отже, відмовитися від права власності на землі товарного сільськогосподарського виробництва та земельні ділянки, що виділені в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, до 1 січня 2024 року не можна.Важливо памятати, що перед укладанням договору пересвідчитесь, що відомості про Вашу земельну ділянку внесені до Державного земельного кадастру і земельна ділянка має кадастровий номер. Перед укладанням договору необхідно отримати у місцевому органі земельних ресурсів Витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

    Якщо у Державному земельному кадастрі відомості про таку земельну ділянку відсутні, необхідно замовити у землевпорядній організації технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та на її підставі здійснити державну реєстрацію земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

    І НАСАМКІНЕЦЬ ЩОДО ЗРАЗКУ ТАКОЇ ЗАЯВИ:

    Асоціація "Земельна Спілка України" пропонує таку форму заяви добровільної відмови від права власності на земельну ділянку.

    ___

    (назва органу місцевого самоврядування___або органу виконавчої влади)

    від ___,(прізвище, ім’я, по-батькові заявника)який проживає за адресою:___

    Заява

    Відповідно до статті 142 Земельного кодексу України я повідомляю про свою добровільну відмову від права власності на земельну ділянку з кадастровим номером ___. Прошу укласти зі мною договір про передачу права власності на земельну ділянку.

    Додатки:

    1. Копія паспорту та довідки про присвоєння податкового номеру.2. Копія Витягу із Державного земельно кадастру про земельну ділянку.3. Копія документу (державного акту, свідоцтва про права власності на нерухоме майно, цивільного-правового договору), на підставі якого набуто право власності на земельну ділянку).

    «___» ___ 20___ року ___ ___підпис ПІБ

    Виникнуть додаткові питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Дерій Владислав Олегович
    100%

    Доброго дня, Юрію!

    Якщо йдеться про спадкування земельної ділянки за заповітом, а брати мають обов'язкову частину у спадщині згідно ст. 1241 Цивільного кодексу України , то вони повинні подати нотаріюсу заяву про відмову від спадщини.

    В іншому випадку потреби в заявах від братів немає необхідності.

    Приклад заяви про відмову від спадщини можу Вам надіслати, натисніть - ЗВЕРНУТИСЯ.

    Всього доброго!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024