Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Автомобильное право, 08 мая 2023, вопрос №85015 150₴

Я попал в аварию на территории Франции

Здравствуйте. У меня произошла неприятная ситуация. Я попал в аварию на машине в алкогольном состоянии и без водительских документов. Я тут нахожусь как беженец из Украины. Подскажите, какое наказание меня может ждать

Ответы юристов (12)

    Корнійчук Євген Іванович
    33.3%

    Доброго дня, Рішення депортувати громадянина іншої країни зумовлене створенням безпечного середовища у Франції. Країна часто висилає іммігрантів чи біженців, які порушують місцеве законодавство.

    Найчастіше депортують осіб, які вчинили порушення громадського порядку. Водночас влада наголошує, що репатріація не здійснюється в країни у стані війни.

    Тому скоріж за все на вас будуть накладені штрафи та стягнення спричиненої матеріальної шкоди.

    Якщо у а аварії хтось постраждав, можливий арешт.

    РЕКОМЕНДУЮ звернутись до місцевого адвоката за допомогою у захисті.

    Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    • Артем Клиент год назад

      Здравствуйте. К счастью никто не пострадал, все обошлось без жертв

      • Корнійчук Євген Іванович

        У такому випадку, слід чекати штраф відповідно французького законодавства.

        Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

        Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

        • Артем Клиент год назад

          Подскажите еще, а в какой период мне могут сказать оплачивать штраф?

          • Корнійчук Євген Іванович

            Від 3 до 15 днів. Якщо штраф оплатити одразу він може бути зменшений, якщо пізніше ніж 45 днів він може бути збільшений.

            Ознайомтесь за посиланням

            https://frenchtrip.ru/france-info/na-mashine-po-fr...

            Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Богданов Микита
    Богданов Микита год назад

    Юрист, г. Одесса, 11 лет опыта

    Общаться в чате

    добрый вечер. Зависит от многих факторов. Были ли жертвы, состояние алкогольного опьянения в проммл. и тд. Если без жертв и не больше 0,5 промил, то штраф от 150 евро примерно. Максимум если без жертв это до 5000 евро. Вам желательно нанять адвоката, который специализируется на законодательстве Франции.

    Карпенко Андрій Володимирович
    33.3%

    Здравствуйте!

    Во Франции, если содержание алкоголя в крови водителя превышает 0,8 промилле, его могут приговорить к 2 годам тюремного заключения и штрафу в размере 4500 евро.

    При содержании алкоголя в крови от 0,5 до 0,8 промилле (0,25 — 0,4 промилле в выдыхаемом воздухе) вас ждет штраф в €135 и запрет на вождение на территории Франции на 3 года.

    Французское законодательство предусматривает штраф в размере 800 евро за управление автомобилем без удостоверения. В случае, если автомобилист продолжит вождение после изъятия прав, его могут приговорить к лишению свободы сроком до двух лет.

    • Артем Клиент год назад

      Здравствуйте, я к сожалению не знаю сколько было промилле. А если больше то что могут сделать?

    • Артем Клиент год назад

      А если я гражданин Украины, то мне все равно могут приговорить тюремный срок

    Айвазян Юрій Климентійович
    33.3%
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Артеме!

    Якщо ви потрапили в дорожньо-транспортну пригоду (accident de la route) у Франції,варто щонайшвидше, якщо є можливість, зорієнтуватися з юридичними кроками. Вони не дуже складні, але допоможуть Вам уникнути багатьох проблем.Все залежить від ряду факторів: тяжкість ДТП, наслідки - чи були жертви, чи "постраждало" тільки залізо, ступінь Вашої провини в ДТП тощо.

    У разі відсутності постраждалих і легкої аварії водії можуть за взаємною домовленістюпідписати протоколи французькою мовою та відправити їх разом із фото кожен своїй страховійкомпанії.

    За можливістю слід негайно викликати поліцію на місце ДТП за телефоном: 17 або 112.Якщо наявні будь-які тілесні ушкодження (травми чи смерть), поліція має скластивідповідний протокол. У французьких містах працює національна поліція, в сільськіймісцевості — жандармерія, C.R.S. — на кількох магістралях. Розслідування поліції абожандармерії залишається таємним, доки звіт не надішлють прокуророві.Однак присутності самої тільки поліції може бути не достатньо. В будь-якому випадкунайкраще мати змогу негайно викликати юриста на місце події.

    Якщо будь-хто з учасників ДТП зазнав фізичних ушкоджень, слід негайно викликатишвидку (за номером 15 або 112) чи пожежників (за номером 18).

    У лікарні необхідно зафіксувати травми та отримати відповідний документ — первиннумедичну довідку (або довідку про травму), яка є максимально точною (зверніть увагуна зуби, незначні удари, біль у суглобах тощо), звіт з ІТТ (у разі повної непрацездатності)або інший медичний документ.

    Зберігайте всі медичні документи та попросіть копію вашої медичної карти в лікарні,куди вас госпіталізували (медичними документами є рентгенівські знімки, сканер, УЗДабо МРТ, необхідні для експертизи). Зберігайте всі рахунки на витрати, пов’язані з ДТП.Ви повинні якомога швидше подати заяву про нещасний випадок у свою страхову компанію телефоном або електронною поштою та підтвердити заяву рекомендованим листом із повідомленням про вручення (courrier recommandé avec accusé de réception). Вкажіть принаймні місце, дату та час, а також будь-який інший елемент, відомий на тоймомент.

    Теоретично розмір вашого відшкодування з боку страхової компанії залежатиме від міри вашої відповідальності та від наявного страхового поліса. Нагадаємо, що страхування цивільної відповідальності водія (garantie responsabilité civile), тобто відповідальність за шкоду, яку водій машини може завдати іншим людям або предметам, — у Франції обов’язкова.

    За відсутність страхування цивільної відповідальності водія у Франції передбачена кримінальна відповідальність.Страхування ж шкоди, якої може зазнати сам водій або його автотранспортний засіб,лишається на ваш розсуд.

    Наслідки участі в ДТП в ролі постраждалої сторони різняться залежно від того, чи буливи за кермом у той момент, чи ні.

    Якщо ви не були за кермом автомобіля у момент ДТП (тобто ви були або пасажиром,або пішоходом, або велосипедистом, або мотоциклістом), тоді ви маєте право навідшкодування. Якщо ж ви водій автотранспортного засобу, який потрапив у ДТП, тодірозмір вашого відшкодування залежатиме від ступеня вашої відповідальності занастання ДТП і від ваших страхових гарантій.

    У другому випадку ваше відшкодування може бути повним, частковим або відсутнім. У разі ж якщо ви не перебували за кермом чотириколісного транспортного засобу, тоді вам належить отримати повне відшкодування, крім випадків, коли доведено, що ви навмисно спричинили ДТП.

    Як потерпілий у ДТП, ви можете претендувати на відшкодування в разі, якщо вамзавдали болю чи страждань (pretium doloris), травм і поранень, внаслідок яких виповністю або частково, постійно або тимчасово втратили працездатність, шкодиестетичної (шрами, деформації частин тіла) чи сексуальної (втрата можливостіздійснювати статевий акт або продовжувати рід) або ж якщо ви втратили можливістьзайматися якимось видом діяльності (préjudice d’agrément). У разі смерті повідшкодування можуть звернутися рідні за завдання моральної чи економічноїшкоди.

    У разі, якщо у ДТП зіштовхнулися дві або більше машин, кожен з водіїв повинензаповнити constat amiable — протокол, що дозволить страховим компаніям визначитивідповідального за аварію. Заповнений документ незалежно від того, чи йогопідписали всі учасники, чи ні, слід надіслати у свою страхову компанію.

    Заповнюючи constat amiable, звертайте увагу на найменші дрібниці. Зокрема вартоуважно поставитися до малюнка, місце для якого передбачає цей документ і який маєвідтворювати траєкторію руху автомобілів, що призвів до аварії. Часто від цьогомалюнка залежить рішення страхової компанії про те, чи виплачувати, чи невиплачувати вам відшкодування, адже саме малюнок може допомогти визначитисторонній людині, через чиї дії настала дорожньо-транспортна пригода.

    Також слід уважно читати, що заповнює друга сторона аварії, — як у своєму constatamiable, так і у вашому. Якщо ви не погоджуєтеся з описом, який дає інший учасникподії, або не до кінця розумієте, що там написано, в такому разі вам не слід ставити свійпідпис під таким текстом.

    Важливо знати, що будь-які виправлення чи закреслення в constat amiable роблять цейдокумент не дійсним. Відтак якщо ви прагнете внести виправлення в уже заповненийдокумент, слід розпочати всю процедуру наново на іншому бланку. Їх вам напередповинна видати ваша страхова компанія. Також бланки для constat amiable можназавантажити онлайн: https://www.lolivier.fr/documents/constat-amiable.pdf .

    Написання скарги до поліції (dépôt de plainte)

    Ви можете подати скаргу в жандармерію або поліцейську дільницю, яка ведерозслідування обставин ДТП. Щодо дорожньо-транспортних пригод подання скарги неє обов’язковим, і це не впливає на вашу компенсацію.Хто подає скаргу?

    Ви чи ваша близька людина.

    Коли слід подати скаргу?

    У вас є три роки з дати аварії. Ви можете подати скаргу, навітьякщо спочатку ви відповіли жандармам чи поліції, що ви не подаєте скаргу.

    Протокол

    Зміст протоколу має важливе значення для визначення відповідальності,кримінального провадження та виплати компенсації. Ви можете отримати протокол,щойно його передадуть прокурору, тобто тільки після того, як правоохоронні организавершать розслідування.

    Ви можете отримати протокол, надіславши відповідний запит до своєї страховоїкомпанії, яка повинна надати вам безкоштовну копію або копію вашого опонента. Упротоколі повинні міститися покази водіїв і свідків, точні дані про стан транспортнихзасобів і дороги, перші медичні висновки, план і фотографії ДТП. Якщо звіт здається вамнеповним, ви можете вимагати через адвоката проведення нових експертих дій.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь Вам допомогти!

    Карпенко Андрій Володимирович

    А если я гражданин Украины, то мне все равно могут приговорить тюремный срок

    ххх

    Все будет решать Суд.

    Воспользуйтесь услугами адвоката.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Рекомендую обратиться к региональным адвокатам по международному праву , для оценки возможностей легального пребывания на территрии Франции .

    Даже если летального случая не произошло материалы передадут в орган полиции , после чего суд приимет решение относительно Вас.

    О депортации говорить рано , но местный адвокат нужен при первом вызове следователя.

    Відповідно до п. а, b ч. 3 ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини, кожний обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення має щонайменше такі права: бути негайно і детально поінформованим зрозумілою для нього мовою про характер і причини обвинувачення, висунутого проти нього; мати час і можливості, необхідні для підготовки свого захисту. Зі змісто вказаних положень можна дійти висновку від повідомлення по характер обвинувачення залежить своєчасне вижиття заходів з підготовки правопорушником ( його захисником) захисту. Таким чином, не точне або не повне повідомлення про характер обвинувачення є порушенням ч. 3 ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини, що в свою чергу впливає на можливість використання права на захист.

    Тому, так, такі дії поліції порушують закріплені конвецією права людини.

    С уважением, Константин Гончаренко


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024