Задайте вопрос юристу

829 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Миграционное право, 27 мая 2023, вопрос №85944

Выезд за границу моряка

Добрый вечер Уважаемые Юристы. Подскажите пожалуйста, есть ли бесплатный , легальный способ выезда за границу моряка. На руках есть опекунсто , контракт . В армии не служил в военкомате был последний раз в школе . Спасибо за ранее за ответ .

Ответы юристов (2)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, ознайомтесь за посиланням

    https://dpsu.gov.ua/ua/peretinannya-derzhavnogo-ko...

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Олександре!

    Для нормальної відповіді даєте замало інформації!

    В цілому порядок виїзду за кордон моряків передбачений постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2022 р. № 992, "Зміною, що вноситься до Правил перетинання державного кордону громадянами України", тому звернемося, перш за все до неї. Зокрема в постанові зазначається:

    “212. У разі введення на території України воєнного стану громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років мають право перетинати державний кордон України, якщо вони прямують для роботи на морських суднах, суднах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден або для проходження практичної підготовки на суднах.

    Для перетину державного кордону України такі особи повинні надати такі документи:

    1) курсанти закладів освіти:

    посвідчення особи моряка;

    довідку від закладу освіти щодо направлення курсанта для проходження практичної підготовки на судні під українським або іноземним прапором;

    військово-облікові документи з відповідними відмітками районного (об’єднаного районного), міського (районного у містах, об’єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

    2) особи, які прямують для роботи на суднах у складі екіпажів суден, що здійснюють рейси до/з морських портів України, та які здобули відповідну освіту та кваліфікацію до 24 лютого 2022 р., і випускники закладів освіти, які завершили навчання у період воєнного стану:

    посвідчення особи моряка;

    суднову роль (список осіб суднового екіпажу) (crew list);

    підтвердження від Адміністрації судноплавства про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів;

    3) інші особи, які прямують для роботи на морських суднах, суднах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден та які здобули відповідну освіту та кваліфікацію до 24 лютого 2022 р., і випускники закладів освіти, які завершили навчання у період воєнного стану:

    посвідчення особи моряка;

    підтвердження від Адміністрації судноплавства про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів;

    військово-облікові документи з відповідними відмітками районного (об’єднаного районного), міського (районного у містах, об’єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

    Особи, зазначені у підпункті 3 цього пункту, під час перетину державного кордону України повинні мати трудовий договір (контракт) для роботи на морському судні, судні внутрішнього плавання або лист від судновласника, оператора судна про намір укласти з громадянином України трудовий договір (контракт) для роботи на морському судні, судні внутрішнього плавання.

    Адміністрація судноплавства у дводенний строк з моменту отримання завірених копій документів від осіб, зазначених в абзаці першому цього пункту (крім курсантів закладів освіти), видає таким особам підтвердження про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів у довільній формі за підписом Голови Адміністрації судноплавства або його заступника, яке містить гербову печатку або на яке накладено кваліфікований електронний підпис.

    Особи, зазначені у підпункті 3 цього пункту, після отримання від Адміністрації судноплавства підтвердження про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів, а також особи, зазначені у підпункті 1 цього пункту, які досягли віку від 18 до 60 років та отримали довідку від закладу освіти щодо направлення курсанта для проходження практичної підготовки на судні під українським або іноземним прапором, зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити відповідним органам, де вони перебувають на військовому обліку, та отримати дозвіл на виїзд з місця проживання від керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані та резервісти СБУ, Служби зовнішньої розвідки України — дозвіл відповідного керівника) для пред’явлення уповноваженим службовим особам Держприкордонслужби під час перетину кордону.

    Особи, зазначені в абзаці першому цього пункту, можуть безперервно перебувати за кордоном не більше строку дії трудового договору (контракту)”.

    Тепер, повернемося до Вашого питання про посвідчення моряка...

    У відповідності із пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 р. № 441 про "ПОРЯДОК оформлення, видачі, обміну, вилучення, повернення державі та знищення посвідчення особи моряка":

    "Посвідчення особи моряка (далі - посвідчення) є документом, що посвідчує особу, оформляється і видається громадянину України, який може обіймати будь-яку посаду на борту судна (крім військового судна) або працевлаштований на будь-яку посаду на борту судна (крім військового судна), зареєстрованого в Україні чи в інших державах.

    Посвідчення може бути видано також будь-якій особі, яка звернулася за посвідченням та працює на борту судна, зареєстрованого в Україні, або яка перебуває на обліку осіб, які шукають роботу, в центрі зайнятості та може обіймати будь-яку посаду на борту судна (крім військового судна).

    Посвідчення дає право його власнику на виїзд з України і в’їзд в Україну на судні, членом екіпажу якого він є, а також на виїзд з України і в’їзд в Україну в індивідуальному порядку під час прямування чи переходу на інше судно, списання із судна.".

    Зі змісту пункту 9 цієї ж постанови КМУ прямо не витікає, що для отримання посвідчення моряка необхідна саме СПЕЦІАЛЬНА освіта! В згаданому пункті зокрема зазначається наступне:

    "Для оформлення посвідчення особа подає такі документи:

    паспорт громадянина України, посвідку на постійне проживання або паспортний документ іноземця;

    переклад українською мовою сторінок паспортного документа іноземця, засвідчений у встановленому законодавством порядку;

    копію документа, що засвідчує належну кваліфікацію особи для займання посади на судні, для осіб, посади яких потребують засвідчення належної кваліфікації відповідно до законодавства (за умови пред’явлення оригіналу документа);

    копію документа про освіту, яка надає право на присвоєння звання особи командного складу морських суден або члена судного екіпажу, або довідку із закладу вищої освіти для осіб, які здобувають таку освіту, або копію документа, що підтверджує працевлаштування на судні, або довідку про реєстрацію особи в Державній службі зайнятості;

    копію платіжного документа з відміткою про сплату адміністративного збору".

    Як бачите в постанові передбачений вибір, в якому в тому чилі можна пред'явити не тільки документ про спеціальну освіту, але і документи, що свдічать про незакінчену вищу освіту, або документ, що підтверджує працевлаштування на судні, або довідку про реєстрацію особи в Державній службі зайнятості.

    Що стосується Вашої згадки про опфкунство, то треба знати, про що саме йдеться, перш ніж, взагалі починати розмову на цю тему!

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку «звернутись» біля мого профілю. Постараюсь допомогти!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України