Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Уголовное право и процесс, 31 мая 2023, вопрос №86118

Получение разрешения на выезд с органов пробации.

С места работы меня отправляют в командировку в Варшаву. На данный момент, у меня активный условный срок. Командировка попадает на те дни в которые у меня нет отметки. С места работы готовы предоставить бумагу о том, что меня отправляют в рабочую командировку. Но пробация на отрез отказывается давать разрешение на выезд. Имеется ли кокой то закон на которой я мог бы опереться? Или в принципе, возможно ли чем то оперировать, чтобы получить разрешение с пробации? Так как на данный момент я рискую потерять работу.

Ответы юристов (4)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, вам треба брати дозвіл, якщо в рішення суду зазначено, обов'язок не виїзджати за межі України. Якщо такого там не зазначено ви можете виїхати без дозволу. Головне з' явитися на відмітку.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Орган пробації, як орган який здійснює нагляд за виконанням рішення суду щодо покладання на засуджену особу обов'язків, має право відмовити в наданні дозволу покидати місце мешкання на свій розсуд.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Згідно Порядку здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи із засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі після поставлення на облік Ви повинні були заповнити підписку за формою, наведеною в додатку 18 до цього Порядку. Згідно зі статтею 34 КВК України Вам забороняється без погодження уповноваженого органу з питань пробації виїжджати за межі України.

    Розділ V. Погодження на виїзд з України засуджених осіб

    1. Для отримання погодження на виїзд з України засуджені до ЗЗПД, ГР, ВР, звільнені з випробуванням, на яких судом покладено обов’язок не виїжджати з України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації, подають до уповноваженого органу з питань пробації заяву про погодження на виїзд та долучають підтвердні документи про необхідність виїзду з України (відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я України про направлення на лікування за кордон або лист-підтвердження закордонного лікувального закладу про згоду прийняти особу на лікування або обстеження, копія довідки про смерть або копія висновку лікаря про хворобу близьких родичів, довідка з місця роботи про необхідність виїзду за кордон, копія довідки про вступ до навчального закладу, місцезнаходження якого за кордоном, підтвердні документи щодо участі в офіційних міжнародних спортивних змаганнях та навчально-тренувальних зборах, що проводяться за кордоном тощо). Якщо підтвердні документи викладені іноземною мовою, засуджена особа повинна надати переклад цих документів, здійснений суб’єктом господарювання, який має право на надання послуг перекладу.

    Заява про погодження на виїзд з України розглядається уповноваженим органом з питань пробації не більше п’яти днів.

    У заяві засуджена особа зазначає термін, на який вона планує виїхати за кордон, та зобов’язується у разі погодження на виїзд з України повідомити уповноважений орган з питань пробації про прибуття в Україну наступного дня після спливу зазначеного терміну.

    За результатами розгляду заяви про погодження на виїзд уповноваженим органом з питань пробації виноситься постанова про погодження на виїзд з України засудженої особи (відмову у погодженні) за формою, наведеною в додатку 25 до цього Порядку.

    Про погодження (відмову у погодженні) на виїзд з України уповноважений орган з питань пробації інформує осіб, визначених у цьому пункті, у день винесення відповідної постанови.

    Під час дії воєнного стану або загрози поширення епідемії, пандемії, надзвичайної ситуації за наявності об’єктивних обставин засуджена особа може подати заяву про погодження на виїзд з України з підтвердними документами про необхідність такого виїзду та отримати результати її розгляду з використанням технічних засобів електронних комунікацій (електронною поштою, текстовим повідомленням з використанням мобільного зв’язку).

    Матеріали, що стосуються погодження на виїзд з України, долучаються до особової справи.

    2. Уповноважений орган з питань пробації погоджує виїзд з України особам, визначеним у пункті 1 цього розділу, у випадках направлення їх у відрядження з місця роботи, працевлаштування за кордоном, навчання за кордоном, участі у змаганнях/зборах, потреби проходження курсу лікування або обстеження, у разі смерті або хвороби близьких родичів чи членів сім’ї, що загрожує життю хворих.

    Під час дії воєнного стану погодження на виїзд з України може надаватися засудженим особам, не передбаченим абзацом першим цього пункту, з урахуванням правил перетинання державного кордону громадянами України.

    У день винесення постанови про погодження на виїзд з України уповноважений орган з питань пробації інформує територіальний орган Національної поліції України за місцем розташування уповноваженого органу з питань пробації про надання дозволу на виїзд з України.

    3. Підставою для відмови у погодженні на виїзд з України є ненадання підтвердних документів, зазначених у пункті 1 цього розділу.

    Отже, Вам не мають права відмовити у погодженні на виїзд з України, якщо Ви подасте заяву про погодження на виїзд та додасте до неї довідку (розпорядження) з місця про необхідність виїзду за кордон.

    Але, якщо Ви не відноситеся до осіб зазначених п.1 Розділу V - щоб виїхати за кордон Вам необхідно мати бронювання із місця роботи, довідку (розпорядження) із місця роботи про відрядження.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Євгене!

    Без дозволу органу пробації виїхати за кордон Ви не зможете. Проте таку відмову можна оскаржити в судовому порядку.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку «звернутись» біля мого профілю.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України