Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день, потрібна допомога.
Хочу виїхати з тестєм (батьком дружини) за кордон, в нього друга група інвалідності. Які документи для цього потрібні? Чи критично, що в нас різні прописки? Читав, що треба АБО спільна прописка, АБО довідка про те, що я за ним доглядаю. Можливо треба І те, І те. Прошу підказати повний пакет документів, з яким ТОЧНО випустять за кордон. Дякую.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Іване!
Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:
“21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують
родинні зв’язки,
інвалідність,
а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка),
або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка),
або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.
Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;
закордонні паспорти;
свідотцтво про шлюб;
свідотцтво про народження Вашої дружини;
документ, який підтверджує інвалідність тестя (посвідчення інваліда 2 групи, або пенсійне посвідчення, або довідка про надання допомоги по інвалідності);
акт встановлення факту здійснення догляду (так як в вас немає спільної прописки). Отримати такий акт не складно. Для того достатньо лише звернутись із заявою до виконавчого органу міської ради, і протягом 5 днів ви повинні цей акт отримати. Написати заяву я можу Вам допомогти.
У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь допомогти!
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Іване!
СИТУАЦІЯ З ВИЇЗДОМ ЗА КОРДОН ВИГЛЯДАЄ ТАКИМ ЧИНОМ:
Перетин громадянами України державного кордону в умовах воєнного стану здійснюється за вимогами, встановленими Правилами перетинання державного кордону, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 № 724) (далі – Правила).
Пунктом 2-1 Правил визначено чіткий перелік підстав, які надають право на перетин державного кордону України в умовах воєнного стану, а також вимоги до документів, які повинні пред’явити на пункті перетину особи чоловічої статі.
Зокрема абзацом четвертим пункту 2-1 Правил передбачено, що право на перетин державного кордону в умовах воєнного стану мають особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), АБО здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.
Таким чином, виїзд за кордон для супроводу батька ДРУЖИНИ з інвалідністю 2 групи можливий за умови пред’явлення на кордоні наступних документів:
Звертаю увагу, що довідка про зареєстрованих має бути видана як максимум за 1 місяць до дати виїзду. Тобто простіше кажучи вона повинні бути «свіжою».
Якщо "прописка" не спільна, я Вам раджу обов'язково оформлювати Акт встановлення факту здійснення догляду.
Чинні Правила передбачають, що Акт встановлення факту здійснення догляду за іншою особою, яка потребує постійного догляду, складається на підставі звернення особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду.
На підставі такого звернення особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням.
Простими словами – зверніться до районної у м. Києві райдержадміністрації. Якщо скажете точну назву, можу пошукати Порядок видачі такого Акту на Вашій територіїї.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, ви маєте право на перетину кордону для супроводу тестя.
Для перетину кордону вам потрібно мати такі документи :
Свідоцтво про народження дружини
Свідоцтво про шлюб
Пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда або довідка про надання допогти у зв'язку з інвалідністю тестя.
Акт про встановлення факту здійснення догляду.
Щоб отримати акт вам необхідно звернутися до виконкому міської ради за місцем реєстрації тестя. І подати заяву про видачу вам такого акту, заява пишиться у довільній формі, ні яких юридичних знань для складання заяви не потрібно, але у разі винекнення у вас питань, вы можете натиснути кнопку звернутися і я вам залюбки допоможу.
Дане питання врегульовано правилами перетину кордону.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...
особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Розподіл коштів зведених на сайт за консультацію, клієнт здійснює самостійно ✅
Юрист, г. Днепр, 12 лет опыта
Вітаю, ваше питання передбачено за посиланням
пункт. 2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право
особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;
Тобто простими словами вам потрібні такі документи:
Закордонні паспорти
Свідоцтво про народження дружини
Свідоцтво про шлюб
Пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда батька дружини.
Акт про встановлення здійснення факту догляду.
Якщо є питання натискайте кнопку звернутися.
Юрист, г. Киев, 8 лет опыта
Вітаю, для перетину кордону вам треба мати такі документи:
Свідоцтво про шлюб
Закордонний паспорт
Свідоцтво про народження дружини
Пенсійне посвідчення інваліда.
Акт про встановлення факту здійснення догляду. ( його отримати можно у виконкомі міської ради за місцем реєстрації особи з інвалідністю, звернувшись туди з заявою у довільній формі з проханням про видачу акту.
Враховуючи те що ви маєте і підставу для відстрочки від мобілізації за наявності у тестя 2 групи інвалідності, буває таке що виконком навмисно не видає такий акт. ТОму раджу просто прописатися до тестя, на мою думку це буде легше (якщо ви маєте військово обліковий документ та прописані в томуж місці що і тесть)
Або ви можете звернутися до соціальної служби України і спробувати оформити догляд.
ВИСНОВОК є декілька варіантів вирішення вашого питання , тому у вас все вийде. Хай щастить.
Виникнуть проблеми з виконкомом Натискайте кнопку звернутися і я вам допоможу.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Згідно Правил перетинання державного кордону громадянами України Ви можете виїхати за кордон за підстав зазначених у п.2-1:
У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України,
за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.
1) закордонні паспорти ;
2) пенсійне посвідчення, посвідчення інваліда або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю;
3) свідоцтво про народження дружини;
4) свідоцтво про шлюб
5) документ, що підтверджує спільне проживання (оригінали/нотаріальні копії паспортів з однаковою пропискою або витяги з реєстру територіальної громади зі спільною пропискою)
АБО
Акт встановлення факту здійснення догляду
Якщо буде спільне місце проживання (однакове місце реєстрації) , то документ про здійснення догляду не потрібен, але перетнути кордон зможете лише супроводжуючи тестя.
Підставою для складання Акту є письмове звернення у довільній формі до виконавчих органів (управління соціальної політики) міської ради від особи з інвалідністю II групи або особи, яка здійснює догляд, з наданням наступних документів:
Акт складається на протязі 5 днів.
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!