Начните консультацию с юристом онлайн
После смерти отца дом перешёл ко мне,я там прописана. Дом хотят отдать государству. Имеют ли право забрать дом? И когда можно вступать в права наследства?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, 24 года опыта
Доброго дня.
Якщо на час смерті батька ви були прописані разом, то строків на отримання спадщини у Вас не має. Якщо ні - то заява про прийняття спадщини повинна бути подана протягом 6 місяців.
У випадку спадкування нерухомого майна, спадкоємець зобов'язаний отримати свідоцтво про право на спадщину, але строків для цього не встанволено.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Анна!
Строк подання заяви на отримання спадщини до нотаріуса - 6 місяців.
У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго вечора. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 Цивільного кодексу України, він не заявив про відмову від неї. Якщо Ви проживали разом зі спадкодавцем до його смерті в одному житлі і були там обидва зареєстровані (прописані), то Ви автоматично приймаєте спадщину без подання заяви нотаріусу.
Щоправда до нотаріуса потрібно Вам звернутись для, зокрема, отримання свідоцтва про право на спадщину. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.
Якщо дім перебував у приватній власності Вашого батька і батько не залишив заповіту, то спадкувати мають право діти та усиновлені, також-офіційно дружина померлого.
Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з рядом різноманітних правових послуг, написати тексти юридичних документів чи надати Вам інші правничі послуги.