Начните консультацию с юристом онлайн
Маю дочку особу з інвалідністю 1А групи, згідно рішення суду вона була визнана недієздатною, а я , її мати , призначена опікуном. 2-річний строк дії рішення суду про недієздатність закінчується 1.02.2024. Знаю, що клопотання про подовження попереднього рішення суду треба подавати не пізніще , ніж за 15 днів, до закінчення строку його дії. А САМЕ РАННЄ , коли я ложу подати клопотання? Наприклад у листопаді 2023 року можу це зробити?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Адвокат, 31 год опыта
Доброго дня.
Відповідно до ч. 8-9 ЦПК України, Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.
Суд зобов’язаний розглянути клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною до закінчення строку його дії в порядку, встановленому статтею 299 цього Кодексу.
Вказані норми не встановлюють максимальний строк, відповідно до якого Ви можете звернутись з клопотанням до суду, але з огляду на те, що, фактично, суду доведеться повністю розглянути справу про визнання недієздатною, то тримісячний строк можливо вважати розумним для подання клопотання.
Якщо Вам потрібна отримання детальної консультації або інша допомога з Вашого питання, Ви можете її отримати натиснувши кнопку "Звернутись" біля мого профілю
Дуже дякую за відповідь
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Яна!
Строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років.
Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п’ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного ч. 6 ст. 300 Цивільного процесуального кодексу України.
Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.
Суд зобов’язаний розглянути клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною до закінчення строку його дії в порядку, встановленому статтею 299 Цивільного процесуального кодексу України. Знаючи, як повільно працює наша судова система, рекомендую подати клопотання не пізніше листопаду! Ніяких обмежень з цього приводу закон не містить.
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку «звернутись» біля мого фото. Постараюсь допомогти!
Дуже дякую за відповідь!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПрошу! За потреби звертайтесь персонально! Гарного Вам дня!