Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Хозяйственное право, 16 августа 2023, вопрос №90161

Припинення юр. особи

Доброго ранку, підкажіть, будь ласка, було створено громадську організацію в Донецьку, зараз керівник в Києві і він хоче припинити діяльність громадської організації, куди саме потрібно звернутися?

Ответы юристов (6)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Харків) нагадує, що Законом України «Про громадські об’єднання» (далі – Закон) визначений, зокрема, порядок припинення громадських об’єднань.

    Статтею 25 Закону визначено, що припинення діяльності громадського об’єднання здійснюється: 1) за рішенням громадського об’єднання, прийнятим вищим органом управління громадського об’єднання, у визначеному статутом порядку, шляхом саморозпуску або реорганізації; 2) за рішенням суду про заборону (примусовий розпуск) громадського об’єднання.

    Статтею 26 Закону встановлено, що громадське об’єднання має право у будь-який час прийняти рішення про припинення своєї діяльності (саморозпуск). Рішення про саморозпуск громадського об’єднання приймається у порядку, встановленому статутом цього об’єднання. Вищий орган управління, який прийняв рішення про саморозпуск громадського об’єднання, створює ліквідаційну комісію або доручає керівному органу здійснювати повноваження ліквідаційної комісії для проведення припинення громадського об’єднання як юридичної особи, а також приймає рішення щодо використання коштів та майна громадського об’єднання після його ліквідації відповідно до статуту.

    Припинення діяльності громадської спілки не має наслідком припинення юридичних осіб – членів цієї спілки.

    Відповідно до положень ч. 1 ст. 29 Закону припинення громадського об’єднання включає в себе як припинення внутрішньоорганізаційної діяльності громадського об’єднання, так й припинення громадського об’єднання як юридичної особи, яке відбувається в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

    Для державної реєстрації припинення громадського об’єднання, що не має статусу юридичної особи, достатньо подати примірник оригіналу (або нотаріально засвідчену копію) рішення уповноваженого органу управління про саморозпуск такого об’єднання.

    Припинення діяльності громадського об’єднання зі статусом юридичної особи відбувається складніше, у два етапи: 1. На першому етапі приймається рішення про припинення громадського об’єднання. Оформляється протокол, в якому члени організації обов’язково визначають ліквідатора (ліквідаційну комісію), реєстраційні номери облікових карток платників податків (або відомості про серію та номер паспорта – для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта) та строк заявлення кредиторами своїх вимог, який складає від двох до шести місяців. При цьому, протягом трьох днів з дня прийняття рішення необхідно подати документи для державної реєстрації; 2. На другому етапі відбувається державна реєстрація припинення громадського об’єднання. Після закінчення визначеного строку заявлення вимог кредиторів подається заява про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації та довідка архівної установи про прийняття документів, що відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню. Державна реєстрація припинення відбувається за умови відсутності заборгованості у контролюючих органів та незавершених виконавчих проваджень.

    • Маргарита Клиент 8 месяцев назад

      Дякую, але ж куди звертатися саме на другому етапі, коли відбувається державна реєстрація припинення громадського об’єднання. ГО зареєстровано на тимчасово окупованій території, в який регіон можна звертатися, так як в Донецьк неможливо звернути та де таке прописується?

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Для більш детальної консультації необхідно вивчити статутні документи, щоб була можливість визначитись с шляхом припинення.

    Але у будь якому випадку припинення юрособи здійснюється через внесення відомостей про це до ЄРДРПОУ

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Маргарита!

    Громадське об'єднання має право у будь-який час прийняти рішення про припинення своєї діяльності (саморозпуск).Рішення про саморозпуск громадського об'єднання приймається у порядку, встановленому статутом цього об'єднання. Вищий орган управління, який прийняв рішення про саморозпуск громадського об'єднання, створює ліквідаційну комісію або доручає керівному органу здійснювати повноваження ліквідаційної комісії для проведення припинення громадського об'єднання як юридичної особи, а також приймає рішення щодо використання коштів та майна громадського об'єднання після його ліквідації відповідно до статуту.Відповідно до частини 3 та частини 4 статті 24 Закону України «Про громадські об’єднання», у разі саморозпуску громадського об'єднання його майно та кошти після задоволення вимог кредиторів передаються за рішенням такого об'єднання на статутні або благодійні цілі іншому (кільком іншим) громадському об'єднанню, а в разі неприйняття такого рішення - зараховуються відповідно до закону до державного або місцевого бюджету; у разі реорганізації громадського об'єднання його майно, активи та пасиви передаються правонаступнику.

    Згідно статті 25 Закону України «Про громадські об’єднання» припинення діяльності громадського об'єднання здійснюється двома способами:

    1. за рішенням громадського об'єднання, прийнятим вищим органом управління громадського об'єднання, у визначеному статутом порядку, шляхом саморозпуску або реорганізації;
    2. за рішенням суду про заборону (примусовий розпуск) громадського об'єднання.

    Припинення діяльності громадського об’єднання відбувається в порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".Якщо вартості майна громадського об'єднання зі статусом юридичної особи, яке безпосередньо здійснює підприємницьку діяльність і щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство такого громадського об'єднання відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства

    Маргарита Клиент 8 месяцев назад

    Дякую, але ж куди звертатися саме на другому етапі, коли відбувається державна реєстрація припинення громадського об’єднання. ГО зареєстровано на тимчасово окупованій території, в який регіон можна звертатися, так як в Донецьк неможливо звернути та де таке прописується?

    • Айвазян Юрий Климентьевич

      Це питання... Можливо тоді прийдеться звернутись до суду.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України