Задайте вопрос юристу

882 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 13 сентября 2023, вопрос №92484 600₴

Порядок дій при заміні стояків каналізації/водопостачання у квартирі

Планую заміну стояків каналізації / водопостачання (поганий зовнішній вигляд, регламентний строк служби вже добігає кінця). Чи є вони комунальним майном? Який порядок дій у випадку ОСББ порівняно із стандартним ЖКХ? Чи (з юридичної точки зору) потрібно отримувати дозвіл на роботи, чи варто добиватись щоб це робилось за комунальний рахунок?

Ответы юристов (6)

    Турчин Ярослав Олександрович
    21.7%

    Вітаю Вас пане Валерій!

    Внутрішньобудинкові мережі - є спільною власністю усіх власників квартир у багатоквартирному будинку.

    Трубопроводи стояків водопровідних, каналізаційних мереж, що проходять у квартирі, ремонтуються за рахунок підприємства, на балансі якого перебуває будинок, за кошти, отримані цим підприємством від квартплати мешканців або за рахунок ОСББ, якщо такий утворений.

    Усі інші трубопроводи, котрі розведені від стояків по квартирі, ремонтуються за рахунок власника квартири. Також існує практика, коли власники квартир за власний рахунок купують необхідні матеріали для ремонту, надають до ЖЕКу / ОСББ оригінали квитанцій, а потім вартість таких витрат зараховується в рахунок оплати житлово-комунальних послуг за договором. Важливо такі дії попередньо погодити з ЖЕКом / ОСББ, оскільки ремонт забезпечується їхніми силами.

    Якщо ЖЕК / ОСББ відмовляється здійснювати технічне обслуговування або поточний ремонт зливової каналізації, необхідно таку відмову отримати в письмовій формі. Для цього потрібно спочатку направити письмове звернення на адресу ЖЕКу / ОСББ, в якому викласти суть проблеми і прохання її усунути.

    Питання «каналізації» на законодавчому рівні врегульовано Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, які затверджені наказом від 17.05.2005 № 76 Держжитлокомунгоспу України (далі – Правила). Виконавцем послуг є суб’єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.

    Пункт 1.1. Правил визначає порядок надання послуг з утримання будинків і прибудинкових територій, зокрема, забезпечення нормального функціонування жилих будівель та прибудинкових територій протягом усього періоду їх використання за призначенням.

    Утримання житлового фонду передбачає виконання робіт, передбачених наказом Держжитлокомунгоспу України від 10.08.2004 N150 "Про затвердження Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень будинків, споруд" (далі – Перелік).

    Ремонт каналізаційних стояків відноситься до цього Переліку (п. 1.2.6.16 Переліку), також відноситься усунення засмічень внутрішньобудинкових водопровідних мереж та каналізаційних випусків (п. 1.1.13.4. Переліку).

    Відповідно до пункту 4.1.9. Правил виконавець послуг повинен усунути протікання, витоки, закупорки, засмічування, зриви гідравлічних затворів, санітарних приладів і негерметичність стикових з’єднань у системах каналізації. Щодо оплати цих послуг – необхідно читати умови договору. При цьому важливо розуміти, що Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», затверджено Порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Цей Порядок визначає механізм формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням переліку послуг згідно з додатком до цього Порядку. Згідно додатку до Порядку технічне обслуговування та поточний ремонт зливової каналізації входить до Переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а відповідно входять в структуру тарифу.

    Отже, якщо каналізація в будинку постійно забивається чи стояк води зношений настільки, що викликає перспективи пориву, а це порушує забезпечення нормального функціонування жилих будівель і може нанести збитки власникам квартир, то технічне обслуговування або поточний ремонт зливової каналізації чи стояка розподілу водопровідних мереж повинен здійснити виконавець послуг (ЖЕК / ОСББ / Управляюча компанія) за власний рахунок, якщо інше не обумовлено договором.

    Оскільки стояки як і інші комунікаціх за межами Вашої сфери відповідальності - є спільним майном усіх власників багатоквартирного будинку від чийого імені розпорядження та оперативне управління майном здійснює керівництво / правління ОСББ, то у разі самовільного втручання в внутрішньобудинкові мережі - Ви можете нести цивільну відповідальність, зокрема за можливу шкоду, яку може бути нанесено втручанням в проектні схеми комунікацій, неякісним ремонтом чи заміною, тощо.ТОМУ, перед будь-якими діями, Ви маєте узгодити їх з уповноваженим представником власника чи з організацією, що відповідальна за утримання будинку. Узгодження має бути ПИСЬМОВИМ. В іншому випадку існують ризики, що будь-які залиття квартир та ін. події - потім будуть спрямовані на Вас як їх винуватця (навіть, якщо це буде 100 % не Ваша вина).

    Заздалегідь вдячний та гарного Вам дня!

    Карпенко Андрій Володимирович
    20%

    Вітаю!

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2189-19#Text

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про житлово-комунальні послуги

    Розділ II

    СУБ’ЄКТИ ПРАВОВІДНОСИН У СФЕРІ НАДАННЯ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ, ЇХ ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ

    Стаття 7. Права і обов’язки споживачів

    2. Індивідуальний споживач зобов’язаний:

    4) власним коштом проводити ремонт та заміну санітарно-технічних приладів і пристроїв, обладнання, іншого спільного майна, пошкодженого з його вини, яка доведена в установленому законом порядку;

    Стаття 14. Особливості укладання, зміни і припинення договорів про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку

    Технічне обслуговування, поточний та капітальний ремонти внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують надання відповідної комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу та електричної енергії), здійснюються співвласниками чи залученими ними уповноваженими на виконання таких робіт особами за рахунок співвласників.

    Стаття 23. Послуга з централізованого водопостачання

    4. Послуга з централізованого водопостачання надається згідно з умовами договору, що укладається з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, та вимогами правил надання послуг з централізованого водопостачання, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, якщо інше не передбачено законом.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1074-18#Text

    ЗАТВЕРДЖЕНО

    Наказ Міністерстварегіонального розвитку,будівництвата житлово-комунальногогосподарства України15 серпня 2018 року № 219

    ПОРЯДОК

    обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води

    І. Загальні положення

    3. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:

    точка приєднання внутрішньобудинкової системи водопостачання та системи постачання гарячої води багатоквартирного будинку до житлового (нежитлового) приміщення - перша запірна арматура на відгалуженні від стояків у межах приміщення (запірна арматура не належить до внутрішньобудинкової системи);

    4. Обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води багатоквартирного будинку (далі - внутрішньобудинкові системи) здійснюється виконавцем та включає комплекс робіт з технічного обслуговування та проведення поточного ремонту внутрішньобудинкових систем від зовнішньої поверхні стіни будинку до точки приєднання житлового (нежитлового) приміщення протягом усього періоду їх експлуатації.

    5. Обслуговування систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води в межах житлового (нежитлового) приміщення від точки приєднання здійснюється його власником (співвласниками).

    ІІ. Організація обслуговування внутрішньобудинкових систем

    2. Обслуговування внутрішньобудинкових систем (за винятком вузлів комерційного обліку) здійснюється виконавцем на підставі відповідного договору з власником (далі - договір), який передбачає, зокрема:

    види та періодичність проведення робіт з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем;

    порядок ліквідації аварій.

    IІІ. Поточний ремонт та аварійне обслуговування внутрішньобудинкових систем

    1. Виконання робіт з поточного ремонту внутрішньобудинкових систем здійснюється виконавцем на підставі плану проведення робіт з поточного ремонту, який формується виконавцем протягом п’ятнадцяти днів з дати набрання чинності договором на підставі переліку робіт, які було погоджено із співвласниками при укладанні договору та закладено до розміру плати виконавця.

    6. Проведення робіт з поточного ремонту планується у строки та у спосіб, що максимально зменшують строк перерви у наданні відповідної комунальної послуги.

    Стояки відносяться до внутрішньобудинкових мереж і є власністю осбб, якщо будинок на балансі осбб. Це питання регулюється ПКМ 630 та ЗУ Про житлово-комунальні послуги. Крім того, в тарифі на утримання будинку та прибудинкової території передбачені витрати на обслуговування та ремонт цих мереж. Отже, осбб зобовязаний виконати поточний ремонт стояка.

    Айвазян Юрій Климентійович
    20%
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Ваоерію!

    Порядок дій по заміні стояків каналізації/водопостачання у квартирі регулюється Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 року N 76 "Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій".

    Згідно підпрункту 1.4.5. Правил

    Для одержання дозволу на переобладнання або перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень їх власник або уповноважена ним особа, наймач (орендар) приміщення за згодою його власника подають до органу місцевого самоврядування заяву про надання дозволу на переобладнання або перепланування та, у разі необхідності, можуть подаватися такі документи:

    - копія свідоцтва на право власності або договору найму (оренди) приміщення;

    - копія поповерхових планів, завірених в установленому порядку;

    - проект переобладнання або перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень, погоджений в установленому порядку;

    - згода власників, співвласників (наймачів) або уповноважених ними осіб на переобладнання (якщо вони є) та перепланування приміщень, що перебувають у їх спільній власності.

    У відповідності з підпугктом 1.4.6. Правил

    Власник, наймач (орендар) жилого будинку, жилого чи нежилого у жилому будинку приміщення, що припустив самовільне переобладнання або перепланування, що призводить до порушення конструктивних елементів або засобів протипожежного захисту, зобов'язаний за свій рахунок привести це приміщення до попереднього стану.

    У разі, якщо самовільне перепланування або переобладнання приводить до погіршення технічного стану жилого будинку в цілому та порушуються права інших споживачів, зазначені роботи виконуються виконавцем послуг, питання відшкодування вартості цих робіт власником, наймачем (орендарем) жилого будинку, жилого чи нежилого у жилому будинку приміщення вирішується у судовому порядку.

    Крім того, згідно Наказу Міністерства регіонального розвитку,будівництва та житлово-комунального господарства Українивід 15 серпня 2018 року № 219 про "ПОРЯДОК обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води".

    "Обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води багатоквартирного будинку (далі - внутрішньобудинкові системи) здійснюється виконавцем та включає комплекс робіт з технічного обслуговування та проведення поточного ремонту внутрішньобудинкових систем від зовнішньої поверхні стіни будинку до точки приєднання житлового (нежитлового) приміщення протягом усього періоду їх експлуатації.

    Обслуговування систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води в межах житлового (нежитлового) приміщення від точки приєднання здійснюється його власником (співвласниками)".

    У розділі ІІ Наказу, де врегульована організація обслуговування внутрішньобудинкових систем, зазначено:

    "Обслуговування внутрішньобудинкових систем (за винятком вузлів комерційного обліку) здійснюється виконавцем на підставі відповідного договору з власником (далі - договір), який передбачає, зокрема:

    види та періодичність проведення робіт з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем;

    порядок ліквідації аварій."

    Шо стосується поточного ремонту та обслуговування внутрішньобудинкових систем, то цей порядок визначено у розділі ІІІ

    1. Виконання робіт з поточного ремонту внутрішньобудинкових систем здійснюється виконавцем на підставі плану проведення робіт з поточного ремонту, який формується виконавцем протягом п’ятнадцяти днів з дати набрання чинності договором на підставі переліку робіт, які було погоджено із співвласниками при укладанні договору та закладено до розміру плати виконавця.

    6. Проведення робіт з поточного ремонту планується у строки та у спосіб, що максимально зменшують строк перерви у наданні відповідної комунальної послуги.

    Стояки відносяться до внутрішньобудинкових мереж і є власністю осбб, якщо будинок на балансі осбб. Це питання регулюється ПКМ 630 та ЗУ Про житлово-комунальні послуги. Крім того, в тарифі на утримання будинку та прибудинкової території передбачені витрати на обслуговування та ремонт цих мереж. Отже, осбб зобовязаний виконати поточний ремонт стояка.".

    Крім того, звертаю Вашу увагу на Закон України "Про житлово-комунальні послуги" який також регулює питання переоблажнання стояків у квартирі.

    Згідно статті 7 Закону про права і обов’язки споживачів, індивідуальний споживач зобов’язаний:

    власним коштом проводити ремонт та заміну санітарно-технічних приладів і пристроїв, обладнання, іншого спільного майна, пошкодженого з його вини, яка доведена в установленому законом порядку.

    А у відповідності зі статтею 14 Закону про особливості укладання, зміни і припинення договорів про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку, технічне обслуговування, поточний та капітальний ремонти внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують надання відповідної комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу та електричної енергії), здійснюються співвласниками чи залученими ними уповноваженими на виконання таких робіт особами за рахунок співвласників.

    З повагою, адвокат Айвазян!

    Крикун Сергій  Павлович
    18.3%
    Крикун Сергій Павлович год назад

    Юрист, г. Днепр, 31 год опыта

    "ПОРЯДОК обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1074-18#n14):

    " І. Загальні положення...

    3. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:...

    точка приєднання внутрішньобудинкової системи водопостачання та системи постачання гарячої води багатоквартирного будинку до житлового (нежитлового) приміщення - перша запірна арматура на відгалуженні від стояків у межах приміщення (запірна арматура не належить до внутрішньобудинкової системи);...

    4. Обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води багатоквартирного будинку (далі - внутрішньобудинкові системи) здійснюється виконавцем та включає комплекс робіт з технічного обслуговування та проведення поточного ремонту внутрішньобудинкових систем від зовнішньої поверхні стіни будинку до точки приєднання житлового (нежитлового) приміщення протягом усього періоду їх експлуатації.

    5. Обслуговування систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води в межах житлового (нежитлового) приміщення від точки приєднання здійснюється його власником (співвласниками).

    6. Виконавець забезпечує функціонування та підтримку в робочому стані елементів внутрішньобудинкових систем відповідно до заданих параметрів і режимів роботи.

    7. Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку складається з комплексу робіт, спрямованих на підтримку справності елементів системи чи заданих параметрів та режимів роботи обладнання внутрішньобудинкових систем за допомогою огляду, налагодження, регулювання і випробування систем, заміни швидкозношуваних елементів, заправки витратними матеріалами, змащення тощо, та не включає обслуговування вузлів комерційного обліку.

    8. Поточний ремонт внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку складається з комплексу робіт, що спрямовані на систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей інженерного обладнання. Поточний ремонт має проводитися з періодичністю, що забезпечує ефективну експлуатацію в періодах між капітальним ремонтом...

    ІІ. Організація обслуговування внутрішньобудинкових систем...

    2...Якщо обслуговування внутрішньобудинкової системи здійснюється управителем, умови такого обслуговування зазначаються у договорі про надання послуги з управління багатоквартирним будинком, зокрема види та періодичність робіт включаються до періодичності виконання робіт (послуг) з утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, а витрати з обслуговування внутрішньобудинкової системи - до кошторису витрат з утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території.

    Якщо обслуговування внутрішньобудинкової системи здійснюється виконавцем відповідної комунальної послуги, умови такого обслуговування включаються до індивідуального договору з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання такої послуги...".

    "ПРАВИЛА утримання жилих будинків та прибудинкових територій" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0927-05):

    " Терміни, що використовуються у Правилах...

    Управитель - особа, яка за договором з власником чи балансоутримувачем здійснює управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд (далі - управління будинком) і забезпечує його належну експлуатацію відповідно до закону та умов договору.

    Утримання будинків і прибудинкових територій - господарська діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством...

    Капітальний ремонт будинку - комплекс ремонтно-будівельних робіт, пов'язаних з відновленням або поліпшенням експлуатаційних показників будинку, із заміною або відновленням несучих або огороджувальних конструкцій, інженерного обладнання та обладнання протипожежного захисту без зміни будівельних габаритів об'єкта та його техніко-економічних показників...

    5.3. Водопровід і каналізація...

    5.3.4. Під час обслуговування системи водопроводу і каналізації необхідно:...

    - вчасно виконувати роботи з ремронту внутрішньобудинкових водопровідно-каналізаційних систем за заявками мешканців;...".

    Закон України " Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/417-19#Text):

    "Стаття 1. Визначення термінів

    1. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:...

    6) спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія;

    7) управитель багатоквартирного будинку (далі - управитель) - фізична особа - підприємець або юридична особа - суб’єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб;..."

    Закон України " Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2866-14#Text):

    "Стаття 18. Обов'язки об'єднання

    Об'єднання відповідно до цього Закону та статуту зобов'язане:...

    забезпечувати належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна, що належить співвласникам;..".

    ---

    Доброго дня, пане Валерію! По-перше, утримання та обслуговування багатоквартириних будинків в даний час здійснюється або ОСББ, або Управителем будинку. По-друге, точками розподілу відповідальності стану внутрішньої водопровідної (зокрема) системи є ділянка від запірної арматури на вході до будинку і до крану на врізці до труби стояка у квартирі. Якщо створено ОСББ, то капітальний (поточний) ремонт стояка підлягає до виконання за рішенням та за кошти ОСББ; якщо ОСББ не створено - за рішенням та кошти Управителя.

    Гончаренко Константин
    20%
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Добрый день!

    По Вашему вопросу сообщаю следующее:

    Начнем с того, что первым шагом пострадавшего лица должно быть оповещение о сложившейся ситуации работников диспетчерских служб, работающих круглосуточно. В обязанности данных объединенных диспетчерских жилищно-коммунальных служб входит прием заявок на устранение неисправностей или повреждений, которые могут происходить в отдельных помещениях или здании в целом. Кроме того, жилищно-коммунальные службы (ЖЭКи) обязаны следить за качеством проводимых работ, а также за сроками их выполнения.

    Следует не упустить еще два обязательных момента: во-первых, пострадавшей от залития стороне необходимо подавать заявку на обследование залитой квартиры в срочном порядке и требовать составления акта в день подачи заявки или в самые ближайшие рабочие дни. Такое заявление рекомендуется подавать официально и в только в письменном виде, чтобы у Вас остались соответствующее документальное подтверждение факта обращения (заявки). Во-вторых, поврежденную квартиру обследуют только в присутствии заинтересованных лиц, к которым относятся как пострадавшие, так и представители со стороны тех, кто затопил квартиру (например, соседи).

    В ходе обследования, как было сказано выше, составляется акт, который должен быть подписан всеми членами комиссии. Следует знать, что данный документ имеет силу даже в том случае, если он не был подписан представителями одной из сторон (пострадавшей или виновной). В этом случае указываются лица, отказавшиеся подписывать акт, и отмечается причина отказа.

    Далее в зависимости от обстоятельств и сложившейся ситуации возможно урегулирование вопроса возмещения убытков в добровольном порядке, либо подготовка материалов для обращения в суд с соответствующим иском.

    Внутрышньобудинкові системи та мережі має ремонтувати та утримувати управляюча компанія це передбачено

    НАКАЗОМ МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

    Відповідний порядок було затверджено наказом міністерства від 15 серпня 2018 року № 219.

    Порядок поширюється на управителів або інших осіб, уповноважених співвласниками багатоквартирного будинку на виконання робіт з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води, а також виконавців комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення у разі укладення з ними споживачами індивідуальних договорів про надання такої послуги з використанням та обслуговуванням внутрішньобудинкових мереж.

    Обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води багатоквартирного будинку здійснюється виконавцем і включає комплекс робіт з технічного обслуговування та проведення поточного ремонту внутрішньобудинкових систем від зовнішньої поверхні стіни будинку до точки приєднання житлового (нежитлового) приміщення протягом усього періоду їх експлуатації.

    Обслуговування систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води в межах житлового (нежитлового) приміщення від точки приєднання здійснюється його власником (співвласниками). Виконавець має забезпечити функціонування та підтримку в робочому стані елементів внутрішньобудинкових систем відповідно до заданих параметрів і режимів роботи.

    Вам необхідно вимагати заміни крану на трубопроводі за межами квартири за рахунок управителя і крапка у акті не можна зазначти , що порив спричинило Ваше домоволодіння , якщо таке буде зазначено представниками управителя треба буде зазначити у акті , що з висновками ви не згодні та залучити приватну компанію з сантехнічних робіт та скласти висновок експерта з підписом експерта та директора та печаткою та подати до керуючої компанії у подальшому треба оскаржити висновки керуючої компанії у суді , де вимагати зобов язати замінти елементи мереж за рахунок управителя.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня.

    Об'єднані диспетчерські служби (ОДС) створено для централізованого управління і контролю за технічним станом жилого фонду на мікрорайони або групи будинків. Для кожної ОДС установлюється перелік об'єктів диспетчеризації і контрольованих параметрів інженерного обладнання.

    Заявки до ОДС на несправність інженерного обладнання або конструкцій розглядаються в день їх надходження.

    Функції :

    • ведення в спеціальних журналах обліку заявок на оперативне усунення несправностей і ушкоджень інженерного обладнання в квартирах, будівельних конструкціях та інших елементах будинків, протипожежного обладнання і контроль термінів та якості виконання.
    • безперервний контроль за роботою інженерного обладнання жилих будинків мікрорайону (ліфтів, систем опалення і ГВП, ХВП та каналізації, газопостачання, електрощитових та кодових замикальних пристроїв у жилих будинках.)
    • виконання заявок населення щодо усунення несправностей і пошкоджень будинкового обладнання
    • вжиття оперативних заходів для забезпечення безпеки громадян у місцях аварійного стану конструкцій будинків, своєчасного прибирання територій домоволодінь, очищення покрівель від снігу.

    Робота ОДС здійснюється цілодобово.

    Про всі аварії або перерви в роботі систем водопостачання, каналізації, тепло-, електропостачання ОДС терміново повідомляє аварійну службу виконавця послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а також спеціалізовані організації, які обслуговують ліфти, газове, водопровідно-каналізаційне й інше обладнання.

    Рекомендую зареэструвати письмову заяву у абонентському відділі, аби Вам надали письмову відповідь про вжиті заходи у 15-ти денний термін згідно ЗУ Про звернення громадян ст.11

    ---

    1) складайте акт події із сантехніком і майстром від жеку. Треба, аби в акті було записано подібне: прорив через неякісні матеріали/ підвищений тиск у системі водопостачання. Тобто об'єктивні причини, що від вас не залежать. Якщо не напишуть таких причин, то в теорії ви можете бути винним через неправильну експлуатацію;

    2) не договір важливий, а тех паспорт і документи від комунальщиків - тех умови. Треба, аби ви з'ясували, на вашому "балансі", на вашій межі ця труба.

    Якщо ні, винні всі співласники і управляюча компанія. Якщо так - ви. Якщо прорив стався не через ваші дії та недбалість - ви не несете відповідальності. Так, ви власним коштом ремонтуєте трубу, якщо вона ваша.

    Важлива деталь, жек на себе ніколи не напише акт, що винен саме він. Труби не викидайте, проведіть фіксацію відео фото на місці прориву. Можливо доведеться робити експертизу характеру пошкодження і захищатись в суді.

    якщо вам інкримінують вину через користування бойлером і відбувся прорив спільних систем, доказами вашої вини буде саме висновок експерта. Сантехнік не має права писати в акті, що це через ваш бойлер. У такому разі вносіть зауваження в акт, проводьте відеофіксацію і фотофіксацію пошкоджень.

    Якщо вам не дають зробити зауваження в акт, викликайте приватних сантехніків і пишіть з ними свою версію. Також акт нехай підпишуть свідки на вашу користь

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024