Задайте вопрос юристу

882 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Автомобильное право, 09 октября 2023, вопрос №94540 250₴

Переоформлення авто з договором купівлі-продажу

Підкажіть, будь ласка, чи є ризики, оформивши договір купівлі-продажу на авто у місті продавця, везти її до себе в іншу область на переоформлення? Тобто, вже самому, маючи на руках договір купівлі-продажу. Чи під час укладання договору купівлі-продажу, всі штрафи перевіряються? Продавець повинен бути при переоформленні, коли договір вже заключено?

Ответы юристов (11)

    Дерій Владислав Олегович
    12.4%

    Доброго дня!

    Якщо Ви не будете укладати договір купівлі-продажу авто в сервісному центрі МВС, тоді Вам краще даний договір оформити у нотаріуса. Перед придбанням авто потрібно провірити на предмет обтяжень (застави, арешту) тощо.

    Штрафи продавця ніяким чином не передаються на покупця, головне щоб транспортний засіб не перебував у розшуку та не фігурував в кримінальних провадженнях.

    Перереєструвати авто на себе Ви зможете в сервісному центрі МВС без продавця. Ознайомтесь з інформацією за посиланням https://hsc.gov.ua/index/poslugi/poslugi-pov-yazan...

    З повагою, Дерій В.О.!

    Всього доброго!

    • Тарас Клиент год назад
      От власне. В даній статті є вказано, що при перереєстрації подаються документи ПРОДАВЦЯ і ПОКУПЦЯ. Не розумію, як це трактувати, адже оформивши купівлю-продаж, одноосібний власник-я. Хіба ні?
      • Дерій Владислав Олегович

        Якщо Ви вже уклали договір купівлі-продажу авто, то перереєструвати його на себе Ви зможете без присутності продавця у сервісному центрі МВС Вашої області.

      • Дерій Владислав Олегович

        Звичайно, після того як Ви уклали договір купівлі-продажу - Ви стали новим власником авто. В якій статті зазначено, що потрібно подавати документи продавця?

    Кирда Вячеслав Володимирович
    12.4%

    Вітаю, Тарасе!

    Ви хочете обрати нотаріальну форму укладення договору купівлі-продажу? Якщо так, тоді дйсно зможете переоформити автомобіль без присутності продавця.

    Але я б Вам радив все таки робити всю процедуру одним днем із переоформленням авто при безпосередній присутності продавця у сервісному центрі МВС. Там буде перевірено наявність обтяжень на майно, проведену експертну оцінку і вже по завершенню Ви будете повноцінним власником авто.

    Втім, вибір за Вами.

    Успіхів. Всього доброго!

    Айвазян Юрій Климентійович
    12.4%
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Тарасе!

    Єдиний спосіб придбання права власності на автомобіль - це оформлення договору купівлі-продажу.

    Згідно статті 655 ЦКУкраїни, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

    При придбанні автомобіля, Ви можете укласти договір купівлі-продажу у нотаріуса або в сервісному центрі МВС з наступною реєстрацією автомобіля на нового власника. При цьомубуде перевірена достовірність наданих документів і відсутність обтяжень (арешту, заборони, наявність кредиту тощо) на транспортний засіб. Відповідно до частини першої статті 210 Цивільного кодексу України, правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації.

    При купівлі авто штрафи попереднього власника Вас ніяким чином не обходять, бо штраф виписується на конкретну особу за правопорушення, а не на авто.

    Після оформлення договіру куплі-продажу Ви зможете переоформити авто у сервісному центрі Вашого міста без присутності продавця.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Адвокат  Євген Олександрович
    12.4%
    Адвокат Євген Олександрович год назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Доброго вечора, Тарас.

    Оформити такий договір можна через нотаріуса, комісійний автомагазин сертифікований центром МВС або безпосередньо у сервісному центрі МВС. При цьому, назва “комісійний магазин” не повинна вводити в оману, адже це просто дотична комерційна структура при сервісних центрах, яка засвідчує факт купівлі-продажу, аби з наявними документами перереєструвати надалі авто.

    Реєстрація нових або вживаних авто відбувається у сервісних центрах МВС.

    Також, згідно з новими правилами реєстрації авто, можна проходити експертний огляд в одному сервісному центрі, а реєструвати машину в іншому.

    Звернутися можна в будь-який із сервісних центрів МВС, незалежно від місця реєстрації нового чи старого власника машини. Взяти талон в чергу для реєстрації автомобіля можна за посиланням або в порядку живої черги безпосередньо в сервісі МВС.

    Адреси та контакти сервісів знайдете за посиланням.

    Для оформлення договору купівлі-продажу необхідно мати такі документи як:
    • технічний паспорт, а якщо свідоцтво про реєстрацію на пластиковій основі, то ще й додатково необхідна облікова картка;
    • номерні знаки для транзиту;
    • паспортні дані продавця та покупця автомобіля;
    • якщо продавець не є першим власником авто, то потрібно надати нотаріальну довіреність на право керування, розпорядження даним МС від власника, який був записаний у техпаспорті авто;
    • якщо майно набуте у спільному сімейному житті, обов’язкова присутність нотаріальної згоди чоловіка/дружини на реалізацію транспортного засобу.
    Щоб зареєструвати авто в сервісному центрі потрібно:
    1. Скласти договір купівлі продажу авто в сервісному центрі МВС або надати вже складений в іншому місці договір. Також потрібно надати пакет всіх необхідних документів, про які розповідатимемо нижче;
    2. Написати заяву на зняття авто з реєстраційного обліку (для вживаних). Приклади заяв знайдете за посиланням. Незаповнені шаблони отримуються в сервісному центрі МВС.
    3. Сплатити комісії та всі необхідні платежі сервісу. Для звичайного авто вартість реєстрації становить орієнтовно 862 грн, а для електрокару – 700 грн.
    4. За бажання власника, експерти сервісного центру можуть перевірити машину на відповідність номерів агрегатів, номеру двигуна і на крадіжку авто. Ця процедура не є обов’язковою для перереєстрації авто куплених в Україні чи нових автомобілів. Орієнтовна вартість експертного дослідження – 417 грн (303,67 грн за загальний огляд авто та 113,27 грн за дослідження двигуна).
    5. Заповнити заяву про взяття на реєстраційний облік авто, яке вже буде значитись з новим власником.
    6. Обрати та сплатити номерні знаки.
    Необхідні документи для реєстрації авто в Україні:
    1. Оригінал документу, котрий підтверджує особу нового власника. Це може бути:
    • паперовий паспорт громадянина України;
    • ID-картка та довідка про реєстрацію місця проживання;
    • тимчасове посвідчення громадянина України;
    • посвідчення внутрішньо переміщеної особи (ВПО).
    1. Реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код, РНОКПП).
    1. Документ, що підтверджує правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення, тощо. В цьому документі має бути зазначена повна вартість ТЗ. Ним може виступати:
    • договір про купівлю-продаж авто;
    • договір про отримання машини в спадок;
    • митна декларація на автомобіль, тощо.
    1. Старе свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт), за його наявності, та номерні знаки.
    1. Квитанція про оплату сервісного збору в центрі МВС (отримується вже на місці). Для звичайного авто вартість реєстрації становить орієнтовно 862 грн, а для електрокару – 700 грн. Деталі про комісії читайте нижче.

    Переглянути додаткові необхідні документи для первинної реєстрації авто чи для авто, котрим встановили газобалонне обладнання (ГБО) можете за посиланням.

    Всього доброго.

    Гончаренко Константин
    50.4%
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Завдяки скасування обов’язкового експертного дослідження під час більшості реєстраційних дій, в Україні процедура перереєстрації авто на новго власника займає близько 25 хвилин. Щоб оформити авто на нового власника, потрібно:

    звернутися до будь-якого сервісного центру МВС та отримати талон на відповідну послугу. Це можна зробити онлайн або через термінал у найближчому сервіс-центрі;

    надати пакет документів та підписати договір про купівлю-продаж транспорту;

    отримати номерний знак (можна на місці написати заяву і лишити попередній) та техпаспорт.

    При перереєстрації транспортного засобу у разі зміни власника необхідно надати такі документи:

    заява (заповнюється у сервісному центрі МВС),

    свідоцтво про реєстрацію,

    паспорт громадянина України чи інше посвідчення особи,

    копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків,

    підтвердження правомірності придбання транспортного засобу,

    квитанції оплати адміністративної послуги та плати за бланкову і спеціальну продукцію.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович год назад

    Юрист, г. Днепр, 31 год опыта

    "ПОРЯДОК державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1388-98-%D0%BF...):

    "7. Власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. У разі припинення або скасування воєнного стану на всій території України або в окремих її місцевостях власники зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом дев’яноста днів.

    Експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не перереєстровані) в уповноважених органах МВС та без номерних знаків, що відповідають вимогам, установленим МВС, а також ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, забороняється...

    8... Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку:...

    укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів таких органів договори купівлі-продажу...

    укладені та оформлені в центрах надання адміністративних послуг у присутності адміністраторів таких центрів договори купівлі-продажу ...

    нотаріально посвідчені договори купівлі-продажу...

    16...На транспортні засоби, які підлягають обов’язковому тимчасовому державному обліку, видаються тимчасові реєстраційні талони, що є дійсними в період дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану та протягом дев’яноста діб після його припинення або скасування, та закріплюються нові номерні знаки або номерні знаки, які були в користуванні та на даний час не закріплені за іншими транспортними засобами.

    ---

    Доброго дня, пане Тарасе! По-перше, як передбачено п.7 Порядку, експлуатація не зареєстрованого авто забороняється, тобто порушенням буде перегон авто в іншу область на підставі договору купівлі-продажу навіть в межах 10 днів, передбачених для реєстрації авто. По-друге, незважаючи на продовження строку реєстрації під час воєнного стану та 90 днів після його припинення чи скасування, що передбачено п.7 Порядку, все одно, відповідно до п.16 Порядку, необхідно отримати тимчасовий реєстраційний талон. Таким чином, за місцем придбання авто необхідно або зареєструвати авто, або отримати тимчасовий реєстраційний талон.

    Турчин Ярослав Олександрович

    Вітаю Вас, пане Тарасе! Так, Ви маєте повне право зареєструвати авто у будь-якому територіальному сервісному центрі МВС (колишні МРЕВ ДАІ УМВС) за екстериторіальним принципом - тобто без урахування місця реєстрації авто та Вашого проживання. Автомобілі можна відтепер не знімати з реєстрації за місцем постановки на облік. Крім того, після 2013 року діє загальнодержавна база обліку та реєстрації транспортних засобів, свідоцтв про реєстрацію та водійських посвідчень. Відтепер немає жодної проблеми, щоб купити авто і після зареєструвати в будь-якому куточку України.

    Перелік документів наведений на офіційному сайті Головного сервісного центру МВС.

    Для перереєстрації Вам потрібні

    • паспорт громадянина Україн.и та документ, що підтверджує місце проживання (у разі закордонного паспорту або ID-паспорта).
    • Довідку про індивідуальний податковий номер (ідентифікаційний номер ДРФО, РНОКПП).
    • Документ, що пітверджує законність набуття права власності на авто (в даному випадку нотаріально посвідчена угода, або інша угода - наприклад договір комісії тощо).
    • Раніше видане свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
    • Квитанція про оплату послуг ТСЦ МВС з реєстрації та видачі свідоцтва і номерних знаків.

    https://hsc.gov.ua/index/poslugi/poslugi-pov-yazan...

    Також, у зв"язку з введенням воєнного стану, зупинено вимогу про 10-денний строк для постановки придбаного авто на реєстрацію в ТСЦ МВС.

    На період воєнного стану в Україні вимога про 10-денний строк реєстрації не діє!!! Відповідно до пункту 7 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. № 1388 в чинній редакції, Власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. У разі припинення або скасування воєнного стану на всій території України або в окремих її місцевостях власники зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом дев’яноста днів.{Абзац перший пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 190 від 04.03.2022, № 1019 від 10.09.2022}

    З повагою, юрист Ярослав Турчин

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня. так ви маєте право переоформити автомобіль без колишнього власника.

    Порядок перереєстрації транспортного засобу

    Перереєстрація транспортних засобів без зміни власника проводиться у разі:

    • отримання свідоцтва про реєстрацію замість утраченого або не придатного для користування;
    • зміни їх власників, місця стоянки, місцезнаходження або найменування власників-юридичних осіб;
    • місця проживання або прізвища, імені чи по батькові фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів;
    • зміни кольору;
    • переобладнання транспортного засобу чи заміни кузова, інших складових частин, що мають ідентифікаційні номери.

    При перереєстрації транспортних засобів у разі зміни їх власників зняття з обліку таких транспортних засобів не проводиться.

    До сервісного центру МВС подаються оформлені в установленому порядку документи, що:

    • підтверджують правомірність придбання транспортного засобу;
    • заява (заповнюється в ТСЦ);
    • свідоцтво про реєстрацію;
    • паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) покупця та продавця або:
      • тимчасове посвідчення громадянина України;
      • посвідка на постійне проживання;
      • посвідки на тимчасове проживання;
      • посвідчення біженця;
      • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
      • посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.

    (у разі відсутності в зазначених документах відомостей про зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщені особи додатково подають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, в якій зазначено фактичне місце проживання, або пред’являють її відображення в електронній формі на Порталі Дія, зокрема з використанням мобільного додатка)

    • копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
    • платіжні документи (квитанції), які засвідчують оплату адміністративної послуги та плату за бланкову і спеціальну продукцію.

    * висновок/відомості про експертне дослідження транспортного засобу, що вносяться до електронного реєстру працівниками експертної служби МВС (не є обов’язковим та проводиться за бажанням при перереєстрації транспортного засобу).


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024