Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 16 октября 2023, вопрос №94952

Отказаться от наследства

Доброго дня! Допоможіть мені будь ласка з таким питанням - в минулому місяці в мене померла мати, яка не залишила після себе ніякого заповіту на своє майно,квартиру,дачу і земельний пай. Серед потенційних спадкоємців я,як дочка, мій батько,який був їй законним чоловіком,її рідні брат і сестра. Мені нічого з цього майна не потрібно,я б хотіла повністю відмовитися від спадку. Чи повинна я якось юридично нотувати цю відмову,чи можу просто нічого не робити, чекати щоб хтось інший, наприклад,мій батько,все на себе переоформив? І чи можу я оформити відмову від спадку,без участі інших сторін,маючи тільки інформацію про свою матір?

Ответы юристов (3)

    Оксана  Костенко  Миколаївна
    Оксана Костенко Миколаївна 6 месяцев назад

    Адвокат, г. Днепр, 6 лет опыта

    Доброго дня. Важливо, хто на момент смерті був зареєстрований з Вашою матір'ю.

    Спадкоємці першої черги - Ви та її чоловік (Ваш батько).

    Якщо Ви з батьком і матір'ю були зареєстровані за однією адресою, то дійсно Вам потрібно буде писати відмову від спадщини, після відкриття спадкової справи. Спадкова справа відкривається у нотаріуса, за заявою будь-кого зі спадкоємців.

    Якщо Ви не були зареєстровані на момент її смерті з матір'ю, то будь-яких дій Вам вчиняти не потрібно, щоб відмовитись від спадщини, ви просто не подасте заяву про прийняття спадщини.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Ви з батьком є спадкоємцями першої черги.

    Ви зможете відмовитись від своєї частки у спадщині на користь Вашого батька.

    Для цього необхідно звернутися до нотаріуса, який веде спадкову справу, та подати заяву про відмову від прийняття спадщини.

    Участь інших осіб не потрібна.

    З повагою, Дерій В.О.!

    Всього доброго!

    Иваненко Мария Владимировна
    Иваненко Мария Владимировна 6 месяцев назад

    Адвокат, г. Киев, 27 лет опыта

    Складіть відмову від спадку на користь батька у нотаріуса.брати і сестри матері не є спадкоємцями першої черги


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України