Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 24 ноября 2023, вопрос №97377

Позов на майно, місцеперебування особи якої невідоме

Вітаю.
Ситуація наступна: власником квартири стосовно якої йде мова є мій дідусь, який громадянин сусідньої країни агресора та не має громадянства України.
Дідусь не проживає в Україні з 2015 року, поїхав на свою так звану батьківщину, через свою позицію щодо війни, ми дуже посварились.

В цій квартирі проживали я і мама з 90х років. У 2010х я знявся з реєстрації та поїхав на навчання, без дозволу дідуся прописатися назад вже не зміг.
В нас був заповіт на маму, але склалось так що кілька років тому мами не стало.

В результаті почали приходити позови щодо погашення заборгованості за вказану квартиру на моє імʼя. В результаті - рішення судів було скасовано.

Зараз зʼясувати місцезнаходження дідуся не можу, звʼязку ні з ним ні з його цивільною дружиною немає, листи, які йому писались за наявною адресою - лишились без відповіді.

Постало питання, щодо цієї квартири. В ній ніхто не проживає, але все таки там пройшло моє дитинство…. Я готовий оплатити всі ці борги за 4 роки, поки немає мами і ніхто не оплачував, але хотів би отримати її у власність або спадок.


Чи є якісь законні варіанти вирішення даного питання?

Ответы юристов (5)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, треба щоб дід написав на вас заповіт. Або ви зможете отримати спадщину, але якщо будуть відновлені відношення між Україною та Росією.

    • Ігор Клиент год назад

      проблема в тому, що декілька років вже звʼязку немає з дідом

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Ігоре!

    Зараз у Вас ситуація, на жаль, безвихідна. Дід, який є громадянином РФ, не зможе ні в який спосіб відчужити квартиру на Вашу користь, якщо б навіть схотів. Всі правочини РФ на час війни в Україні вважаються нікчемними, тобто не мають юридичного значення. Наприклад, якщо дід напише заповіт на Вашу користь, в Україні такий документ не визнають.

    Проте я би радив Вам оплатити комунальні борги і надалі сплачувати їх вчасно, оскільки, якщо з дідом щось станеться, або зміниться українське законодавство, і квартира стане Вашою, через ведичезні борги Ви просто не зможете стати її власни ком.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Ігор Клиент год назад

      питання у тому, що незрозуміло як вона стане моєю?

      Звʼязку з дідом немає, можливо і в живих його вже також немає.

      а зараз сплачувати за квартиру, власником якої є не я - досить таки сумнівна ідея.

      • Айвазян Юрій Климентійович
        Айвазян Юрій Климентійович год назад

        Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

        Общаться в чате

        Ну, як Ви вважаєте цю ідею сумнівною, то вчиняйте як знаєте, але за станом на сьогодня отримати цю квартиру у власніть Вам не вдасться. Як не вдасться це зробити і протягом всього часу війни з РФ.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA