Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 10 грудня 2023, питання №98540

Можливо зробити генеральну довіреність на особу без її присутності і знімає це якусь відповідальність з власника авто у випадку якихось штрафів чи дтп?

Можливо зробити генеральну довіреність на особу без її присутності і знімає це якусь відповідальність з власника авто у випадку якихось штрафів чи дтп?
Продав свій автомобіль по тех паспорту, та планую змінити місце проживання.
Покупець хоче перееструвати авто через два місяці. Думав переслати йому поштою ген довіреність щоб він сам його переєстрував.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Дмитро!

    Відмінність генеральної довіреності на розпорядження транспортним засобом від договору купівлі-продажу полягає в тому, що видача довіреності не несе за собою переходу права власності на автомобіль. Власник автомобіля (довіритель) лише уповноважує іншу особу (представника) продати автомобіль та вчинити ряд дій, пов’язаних з продажем транспортного засобу (зняти автомобіль з обліку, отримати транзитні номери, укласти договір купівлі-продажу, одержати грошові кошти тощо).

    Отже генеральна довіреність не знімає з Вас відповідальність, оскільки Ви залишаєтесь власником авто.

    Можете зробити довіреність без присутності повіреної особи.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України