Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 14 декабря 2023, вопрос №98714

Спадкування, нема свідоцтва про смерть

Батько помер за кордоном, немає можливості отримати свідоцтво про смерть. Чи можна подати заяву на прийняття спадщини без свідоцтва про смерть?

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Анна!

    Згідно роз'снень МЗС України реєстрація смерті громадян України, померлих за кордоном, провадиться консулом за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті, виявлення тіла померлого або за місцем поховання.

    У разі реєстрації смерті не в тому консульському окрузі, де проживав померлий, консул, який зареєстрував смерть, повідомляє про реєстрацію смерті дипломатичне представництво або консульську установу України, де померлий перебував на обліку, указавши при цьому його прізвище, ім'я, по батькові, а також номер та дату актового запису про смерть.

    Реєстрація смерті провадиться за письмовою заявою родичів померлого, компетентних органів країни перебування, адміністрації медичного закладу, у якому настала смерть, та інших осіб на підставі:

    • медичного документа про смерть, виданого медичним закладом (документ, виданий медичним закладом, має бути перекладений та легалізований у встановленому порядку);
    • довідки про смерть, виданої компетентними органами держави перебування (документ має бути перекладений та легалізований у встановленому порядку).

    Реєстрація смерті громадян України, які померли в дорозі на морському, річковому, повітряному судні, у потязі або іншому транспортному засобі, провадиться у найближчому дипломатичному представництві або консульській установі України при пред'явленні заявником необхідних документів.

    У графі «Місце смерті» актового запису про смерть указується місцезнаходження дипломатичного представництва або консульської установи, у якій проведена реєстрація смерті.

    На підставі актового запису про смерть консул видає довідку про смерть до органів соціального захисту населення для одержання допомоги на поховання.

    При встановленні надалі відомостей про померлого, яких бракувало, зміни і доповнення до запису акта про смерть уносяться згідно з Положенням про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану.

    Документи, необхідні для прийняття спадщини (оригінали та копії)

    • Свідоцтво про смерть
    • Довідка про причину смерті
    • Заповіт (у разі наявності)
    • Документи, що підтверджують родинні зв’язки померлої особи зі спадкоємцями (свідоцтво про народження, свідоцтво про одруження)
    • Паспорта спадкоємців
    • Ідентифікаційні коди спадкоємців
    • Ідентифікаційний код померлої особи (у разі наявності)
    • Правовстановлюючі документи на майно, яке належало спадкодавцю (приватизаційні свідоцтва, договори купівлі-продажу нерухомого майна, договори дарування нерухомого майна, свідоцтва про право на спадщину, державні акти, ощадні книжки, тощо)

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Нотаріус може відмовити у вчиненні такої дії, адже свідоцтво про смерть, обов'язковий документ. Спробуйте звернутися до консульства України.

    Успіхів. Всього доброго Вам. З повагою.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Якщо смерть громадянина була зареєстрована на території іншої держави, нотаріусу подається відповідний документ, виданий компетентними органами іноземної держави, який є дійсним на території України за умови його легалізації, якщо інше не передбачено законом, міжнародними договорами України.

    В залежності від країни Документ про реєстрацію смерті без печатки «АПОСТИЛЬ»/»APOSTILLE» може бути недійсним для України

    Краще в будь-якому випадку подати заяву про прийняття спадщини, щоб потім не вирішувати питання про поновлення строків прийняття спадщини.

    В залежності від Вашого місьця перебування Ви можете подати заяву про прийняття спадщини - нотаріусу на території України чи в консульство України на території іноземної держави.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України