Начните консультацию с юристом онлайн
Виникло таке питання фірма де я працюю почали робити броні працівникам але мені не зробили бо
Маю на руках тільки приписне так в 2019 році визнали не придатним до служби за станом здоров'я.
Казали подзвонять коли прийти по тимчасове посвідчення не дзвонили я і не ходив крч забув
А зараз не хочу йти бо можу звідси не вийти який може бути вихід з положення? Щоб отримати бронь
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Романе!
Вас визнали непридатним з виключенням з військового обліку чи визнали непридатним у мирний час?
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Романе!
На жаль, без тимчасового посвідчення Вас не забронюють. Адже в 2019 Вас визнали військовозобов'язаним та зарахували в запас. В залежності від постанови ВЛК Вас могли виключити з військового обліку або зняти.
Виключення з військового обліку означає, що Ви є невійськовозобов'язаним - тому немає необхідності здійснювати бронювання.
Якщо Ви були лише зняті з військового обліку - то посвідчення про приписку до призовної дільниці не є належним військовим документом для Вас.
Згідно пункту 20 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістіввійськовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів.
Військово-обліковими документами є:
Забрати тимчасове посвідчення Ви можете лише особисто. Без крайньої необхідності до ТЦК краще не звертатися, адже досить великий ризик бути мобілізованим.
Якщо вже йти до ТЦК то бажано мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, у будь якому випадку, щоб вирішити дане питання, треба буде звертатися до ТЦК. Тут треба аналізувати на яких підставах вас було виключено, ваш діагноз і т.д. щоб отримати військовий квиток треба буде проходити ВЛК. Питання не просте. Треба вивчати ваші медичні документи.
Щоб сміливо звернутися до ТЦК рекомендую мати підстави для відстрочки ст.23
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12
Адвокат, г. Киев, 28 лет опыта
Общаться в чатеДоброго вечора, шановний Романе!
Без військово-облікового документу, який би відповідав Вашому віку - Вам не зможуть зробити бронювання при усьому бажанні роботодавця.
А при явці до ТЦК існує ризик визнання Вас придатним до військової служби, незалежно від того, визнавали Вас раніше обмежено придатним у воєнний час чи взагалі непридатним з виключенням / зняттям з обліку.
Щоб оцінити Ваші шанси, замало інформації. Якщо у Вас істотне захворювання, яке не дасть жодному ВЛК у законний спосіб Вас визнати придатним, то можна пробувати звернутися до ТЦК.
Є й інший вихід. Спробуйте оформити інвалідність. Підприємству від цього тільки вигода. - Пільги по оподаткуванню.
Якщо ж навіть МСЕК не дасть Вам хоча б 3 групу інвалідності, то до ТЦК взагалі сенсу звертатися немає, адже ризики по Вашій мобілізації дуже високі.
Тут вже як кажуть кожен вирішує для себе сам. Проте, без військово-облікового документу Вас можуть не лише не забронювати, а й взагалі звільнити з роботи чи видати в ЗСУ.
Юридично це питання вирішити неможливо, адже в Україні останнім часом право та юридична наука діє дуже обмежено і як у кривому дзеркалі, внаслідок чого питання мобілізації, видачі та обміну військово-облікових документів взагалі не регламентовано жодним нормативно-правовим актом навіть на рівні інструкції Міністерства оборони чи хоча б якогось "папірця" від начальника відділу Генерального штабу ЗСУ. Навіть цього немає. Бо жодна посадова особа від Верховного головнокомандувача до начальника відділу в ГШ ЗСУ не хоче брати на себе відповідальність за беззаконня, яке чиниться. А тому кожен працівник ТЦК та СП починає грати в суддю і виходячи з внутрішнього переконання та неформальних вказівок керівництва вирішувати питання, які відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України мають бути вирішені законодавчо.
З повагою, адвокат Наталія Пономаренко
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеВІТАЮ ВАС, пане РОМАН! У Вашому випадку без варіантів. Чинне законодавство щодо надання бронювання, а саме:
1. Статті 24-25 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
2. Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76
передбачають бронювання лише осіб, які мають належні військово-обліково документи. Адже такі особи проходять погодження Генеральним штабом та ТЦК та СП за місцем військового обліку.
Для осіб віком від 27 до 60 років - такими документами є або військовий квиток або тимчасове посвідчення замість військового квитка.
Навіть якщо Ваш роботодавець подасть Вас на бронювання, то Вас не погодять у Генеральному штабі, оскільки дані про Вас відсутні у Єдиному державному реєстрі військовозобов"язаних, призовників та резервістів.
ОТЖЕ, варіантів для оформлення броні без відвідування ТЦК не існує. В такому випадку у Вас два шляхи: або ризикувати йдучи в ТЦК, або переховуватися від мобілізації як роблять інші громадяни України, які не бажають бути мобілізованими та розраховувати, що у Вас вистачить ресурсів та можливостей не бути мобілізованим до завершення воєнного стану.
З повагою, юрист-правозахисник Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)