Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 05 января 2024, вопрос №99657

Як по закону дізнатися чи мій брат (наче як від мого батька але іншої жінки) мені брат?

Маю сумніви чи він мій брат. Чи можна по закону зробити генетичний аналіз на спорідненість? Це можна зробити тільки при розподілі спадщини? І чи можливо це зробити якщо з батьковиної сторони жива тільки його мама?

Ответы юристов (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Євгене!

    Дивне питання. Генетична експертиза вирішує Ваше питання, але вона можлива лише за згоди брата, а якщо він неповнолітінй, то за згоди батьків.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Це можливо лише за його згоди або згоди його батьків.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Навряд чи Вам добровільно нададуть згоду на проведення тесту ДНК.

    Якщо Ваш батько за життя визнав батьківство за Вашим зведеним братом (дитина була народжена в шлюбі або була подана заява про визнання батьківства) відповідно при відкритті спадщини брат буде спадкоємцем першої черги як і Ви.

    Якщо у Вас є сумніви про рідство, Ви можете подати позов про усунення Вашого зведеного брата від права на спадкування. Проте, це досить складний та матеріально затратний процес.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 11 месяцев назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. Це робиться в судовому порядку. В цивільному процесі є окреме провадження, як є непозовним. До нього належить і встановлення фактів, що мають юридичне значення, в тому числі наявності родинних відносин між фізичними особами. Судово-генетична експертиза при цьому, як правило, проводиться. Ви можете спробувати звернутись до суду та оспорити факт перебування в сімейно-родинному спорідненні з Вашим де-юре братом.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA