Стаття 65
1. У випадку періодичної грошової виплати, до якої застосовується ця стаття, розмір допомоги разом із сумою будь-якої допомоги сім'ям із дітьми, що сплачується під час дії обставини, яка надає право на допомогу, досягає стосовно цієї обставини для типового бенефіціарія, зазначеного у додатку до цієї частини, принаймні визначеної у додатку процентної частки від загального попереднього заробітку бенефіціарія або його годувальника та від загальної суми будь-якої допомоги сім'ям із дітьми, яка сплачується захищеній особі із такими самими сімейними обов'язками, що і типовий бенефіціарій.
2. Попередній заробіток бенефіціарія або його годувальника обчислюється відповідно до визначених правил і, якщо захищені особи чи їхні годувальники розподілені по категоріях залежно від їхнього заробітку, їхній попередній заробіток може обчислюватися на основі базової ставки заробітку категорій, до яких вони належать.
3. Розмір допомоги або заробіток, що враховується при обчисленні допомоги, може обмежуватися максимальною визначеною нормою за умови, що максимальна норма встановлюється відповідно до положень пункту 1 цієї статті, якщо попередній заробіток бенефіціарія або його годувальника дорівнює або є нижчим від заробітку кваліфікованого робітника чоловічої статі.
4. Попередній заробіток бенефіціарія або його годувальника, заробітна плата кваліфікованого робітника чоловічої статі, допомога та будь-яка допомога сім'ям із дітьми обчислюються на тій самій часовій основі.
5. Для інших бенефіціаріїв розмір допомоги має бути розумним у порівнянні із допомогою, що надається типовому бенефіціарію.
6. Для цілей цієї статті кваліфікований робітник чоловічої статі - це:
a) слюсар або токар у галузі машинобудування, за винятком електротехнічної промисловості; або
b) типовий кваліфікований робітник, визначений відповідно до положень пункту 7 цієї статті; або
c) особа, заробіток якої складає 125 відсотків середнього заробітку усіх захищених осіб.
7. Типовим кваліфікованим робітником для цілей пункту 6b цієї статті є особа, зайнята в основній групі економічної діяльності з найбільшою кількістю економічно активних чоловіків, захищених під час дії відповідної обставини, або годувальників захищених осіб у відповідних випадках; ця група має належати до розділу, який об'єднує найбільшу кількість таких осіб або годувальників; для цього застосовується Міжнародна стандартна галузева класифікація усіх видів економічної діяльності, ухвалена Економічною і Соціальною Радою Організації Об'єднаних Націй на її сьомій сесії 27 серпня 1948 року, яка наводиться у доповненні 1 до цього Кодексу, або така Класифікація із змінами та доповненнями, що можуть бути внесені до неї у будь-який час.
8. Якщо розмір допомоги змінюється залежно від регіону, кваліфікований робітник чоловічої статі може визначатися для кожного регіону відповідно до пунктів 6 і 7 цієї статті.
9. Заробітна плата кваліфікованого робітника чоловічої статі, визначеного відповідно до пунктів 6a та b цієї статті, обчислюється на основі ставок заробітної плати за повну норму робочого часу, встановлену колективними договорами чи у разі необхідності національним законодавством або правилами чи на підставі національного законодавства або правил, або звичаями, включаючи надбавки на підвищення вартості життя, якщо вони сплачуються; коли такі ставки змінюються залежно від регіону, а пункт 8 цієї статті не застосовується, використовується середня ставка.
10. Ставки поточних періодичних грошових виплат стосовно старості, виробничої травми (за винятком непрацездатності), інвалідності та смерті годувальника переглядаються після значних змін у загальному рівні заробітку, якщо такі зміни відбуваються внаслідок суттєвої зміни вартості життя.
Популярные вопросы пользователей
Отримайте пораду юриста за 15 хвилин!
Чи є питання до юриста?
Задати питанняпоручительство по кредиту
Здравствуйте.Взможно избежать ответственности или минимизировать выплаты поручительства?Если:я инвалид 3й группы,зп-минимальная-3800,пенсия минимальная- 2100,доход на члена семьи 4000.проживаю с родителями- пенсионерами,пенсия мамы-2100,отца 5000.По...
Нове у блогах Юристи.UA
Структура Європейський кодекс соціального забезпечення