Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 07 березня 2024, питання №103292 240₴

Підкажіть, будь ласка, чи потрібно проходи медичну комісію, якщо змінюється місце регенерації і потрібно знятися з обліку в одному ТЦК і стати на облік у другому ТЦК. У військовому білеті немає відмітки про проходження медичного обстеження більше 5 років.

Підкажіть, будь ласка, чи потрібно проходи медичну комісію, якщо змінюється місце регенерації і потрібно знятися з обліку в одному ТЦК і стати на облік у другому ТЦК.
У військовому білеті немає відмітки про проходження медичного обстеження більше 5 років.

Відповіді юристів (6)

    Дерій Владислав Олегович
    20.8%

    Доброго дня!

    Законодавчо не закріплено, що при зміні місця реєстрації потрібно проходити ВЛК.

    Але, якщо Ви звернетесь до ТЦК для зняття з військового обліку - Вам 100% видадуть направлення на ВЛК.

    Згідно підпункту 4 пункту 1 Правил військового обліку призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні проходити медичний огляд та лікування в закладах охорони здоров’я згідно з рішеннями комісій з питань приписки, призовних комісій або військово-лікарських комісій районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров’я СБУ, а у Службі зовнішньої розвідки - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки.

    Згідно пункту 3.1. Наказу МОУ 402 медичний огляд військовозобов’язаних проводиться за рішенням керівників ТЦК та СП ВЛК ТЦК та СП на збірних пунктах районних (міських) ТЦК та СП або за місцем провадження медичної практики у закладах охорони здоров’я комунальної або державної форми власності лікарями, які включаються до складу ВЛК ТЦК та СП.

    Згідно пункту 3.2. Наказу МОУ 402 повторний медичний огляд військовозобов’язаних проводиться один раз на 5 років ВЛК районних, міських ТЦК та СП.

    Згідно пункту 3.8. Наказу МОУ 402 постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період оформлюється довідкою ВЛК (додаток 4 до цього Положення) у двох примірниках, яка дійсна протягом одного року з дня медичного огляду.

    Тому, при зверненні до ТЦК - Вам видадуть направлення на ВЛК, адже у Вашому випадку Ви давно її не проходили. За відмову від проходження ВЛК можлива адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович
    18.8%

    Доброго дня, Анатолію!

    У випадку, якщо Ви проходили ВЛК понад 5 років назад, при знятті з обліку у старому ТЦК та постановці на облік у ТЦК за новим місцем реєстрації, останній обов'язково направить Вас на чергове проходження ВЛК. Під час воєнного стану ВЛК треба проходити не рідше 1 року.

    Питання медичного огляду регулюється розділом ІІ Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402 зі змінами, передбаченими наказом МОУ від 18.08.2023 № 490.

    Згідно пункту 3.1. Положення Медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням воєнкому.

    Військовозобов'язані, залежно від категорії запасу, військово-облікової спеціальності та призначення, підлягають повторному огляду ВЛК військових комісаріатів. Крім того, офіцери запасу підлягають повторному огляду зазначеними ВЛК під час чергового атестування, а рядовий, сержантський та старшинський склад запасу ВЛК ТЦК - у разі зміни призначення.

    Кожний військовозобов'язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями і лікарями інших спеціальностей.

    Повторний медичний огляд військовозобов’язаних, які перебувають у запасі 1 і 2 розрядів, раніше визнаних придатними до військової служби або непридатними до військової служби в мирний час за станом здоров’я, а також військовозобов’язаних плавскладу ВМС Збройних Сил України проводиться один раз на 5 років ВЛК військових комісаріатів, а льотного складу - ЛЛК військових комісаріатів.

    Військовозобов’язані, визнані непридатними до військової служби, повторно оглядаються ВЛК військових комісаріатів за місцем проживання після обов’язкового обстеження у спеціалізованих лікувально-профілактичних закладах. Медичний огляд цієї категорії громадян проводиться за графою ІІ Розкладу хвороб, а тих, які мають офіцерське звання, - за графою ІІІ цього Розкладу хвороб.

    Перед оглядом військовозобов'язаних їм проводиться рентгенологічне (флюорографічне) обстеження органів грудної клітки, загальний аналіз крові, визначаються група крові та резус-належність (особам, у яких немає відповідної відмітки у військовому квитку), ЕКГ, дослідження сечі. Особам, яким більше 40 років, обов'язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор.

    До початку огляду ТЦК на всіх військовозобов'язаних отримує дані із психоневрологічних, протитуберкульозних, шкірно-венеричних диспансерів, наркологічних закладів (на тих, що перебувають на обліку у вказаних диспансерах, закладах, - витяг з історії хвороби), на осіб, що визнані інвалідами, - дані з органів соціального забезпечення, також медичну картку амбулаторного хворогоз поліклінік та медико-санітарних частин за місцем проживання, роботи або навчання.

    Зазначені документи з відомостями із вищевказаних диспансерів (закладів), а на офіцерів і прапорщиків (мічманів) запасу також особові справи військовий комісаріат до початку огляду подає для вивчення у ВЛК.

    Картка обстеження та медичного огляду на солдатів, матросів, сержантів і старшин зберігається у вТЦК до чергового огляду, а на офіцерів, прапорщиків (мічманів) у їх особових справах - постійно.

    За статтями (пунктами статей) Розкладу хвороб, які передбачають індивідуальне визначення придатності до військової служби і військової спеціальності, ВЛК щодо військовозобов'язаних, яких призивають на військову службу або приймають на військову службу у добровільному порядку за контрактом, виносить одну із таких постанов:

    "Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час";

    "Обмежено придатний до військової служби";

    "Придатний (або непридатний) до військової служби за контрактом, за спеціальністю ___ (вказати спеціальність)";

    "Придатний (або непридатний) до військової служби в миротворчій місії за спеціальністю ___ (вказати спеціальність)";

    "Придатний до військової служби".

    Постанови ВЛК військових комісаріатів оформлюються довідкою ВЛК (додаток 4 до Положення) у двох примірниках, яка не підлягає затвердженню штатною ВЛК і дійсна протягом шести місяців з дня медичного огляду. Копія довідки видається на руки особі, яка пройшла медичний огляд.

    Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов’язаного одну із таких постанов:

    "Придатний до військової служби";

    "Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)";

    "Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".

    У воєнний час та під час мобілізації, на особливий період відстрочка від призову за станом здоров'я (тимчасова) надається військовозобов'язаному на строк до 2 місяців. За медичними показаннями продовжується на строк до 2 місяців. Втретє продовження надається на такий самий строк. Після закінчення відстрочки військовозобов'язані оглядаються для вирішення питання про придатність до військової служби.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Богун Сергій Павлович
    18.8%

    Доброго дня.

    Механізм організації та ведення військового обліку військовозобов’язаних визначений Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487.

    Згідно з пунктом 2 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. територіальні центри комплектування та соціальної підтримки у своїй діяльності керуються Конституцією та законами України, актами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами та директивами Верховного Головнокомандувача Збройних Сил, Міноборони, Міністра оборони, Головнокомандувача Збройних Сил, Генерального штабу Збройних Сил, іншими нормативно-правовими актами, цим Положенням.

    Вказаними нормативним документами не визначений обов'язок на проходження ВЛК військовозобов'язаним у разі зміни ним місця військового обліку.

    Проте Правилами військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів військовозобов’язаних зобов'язано проходити медичний огляд та лікування в закладах охорони здоров’я згідно з рішеннями комісій з питань приписки, призовних комісій або військово-лікарських комісій районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров’я СБУ, а у Службі зовнішньої розвідки - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки.

    Майте це на увазі.

    Корнійчук Євген Іванович
    12.5%

    Доброго дня, якщо ви будете зніматись з обліку вам не треба проходити ВЛК, по перше це не встановлено законом по друге, це не логічно.

    Проходити ВЛК ви вже будете у іншому ТЦК де станете на облік. Після проходження ВЛК, якщо ваш стан здоров'я буде придатним до військової служби, вас скоріше за все мобілізують.

    Тому Рекомендую вам мати підстави для відстрочки передбачені ст.23 ЗУ про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12

    Кирда Вячеслав Володимирович
    12.5%

    Вітаю Вас!

    Підкажіть, будь ласка, чи потрібно проходи медичну комісію, якщо змінюється місце регенерації і потрібно знятися з обліку в одному ТЦК і стати на облік у другому ТЦК.У військовому білеті немає відмітки про проходження медичного обстеження більше 5 років.

    Звісно, щл буде ВЛК, тільки невідомо в якому ТЦК та СП. З практики скажу, що ВЛК може бути у тому ТЦК, де особа зараз перебуває на обліку. Окрім того, якщо особа не має права на відстрочку від мобілізації, ідея змінити місце реєстрації може закінчитися мобілізацією. Саме так особа 56-річного віку з наявністю діабету завершила свій похід до ТЦК та СП із запитом по зняттю з місця військового обліку.

    Так що будьте обережні. ВЛК буде точно.

    З повагою!

    Пономаренко Наталія
    16.7%

    Доброго вечора, шановний Анатолій!

    Якщо ви є військовозобов'язаний і Ваші військово-облікові дані не оновлювалися 5 років, в тому числі немає відомостей про Вашу придатність до служби - так, вас однозначно відправлять на ВЛК.

    Постанова ВЛК ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби, прийнята в облікових цілях, дійсна протягом п’яти років з дня закінчення медичного огляду. Якщо в стані здоров’я військовозобов’язаного, незалежно від строку, за його заявою або висновками лікарів закладу охорони здоров’я виникли зміни, то за направленням начальника ТЦК та СП проводиться повторний медичний огляд з метою визначення ступеня придатності до військової служби. (Пункт 3.8 глави 3 розділу II Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402 (в редакції від 25.08.2023 р.).

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#Text

    Крім того, якщо Ви придатний до служби за віком і не маєте броні, права на відстрочку за ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" - Вам цілком можуть вручити бойову повістку та відправити служити, а не зняти з військового обліку, бо вам так потрібно. Тому, якщо не хочете служити під час мобілізації та немає права не служити - краще питання відкласти до кращих часів.

    Враховуючи що більшість ТЦК очікує зміни до законодавства, то наразі в ТЦК доступна єдина опція - мобілізація осіб, які самі прийшли, або яких доставили силою. Ніяку відстрочку вам скоріш за все ніхто не оформить, з посиланням, що от скоро буде новий закон і що вам зараз дасть та відстрочка?!

    На такі речі бажано не зважати та наполягати на оформленні відстрочки.

    З повагою,

    адвокат Наталія Пономеренко


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024