Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 12 березня 2024, питання №103496

Как подать в угон или розыск авто!?

Добрый день. Подскажите как правильно подать в угон или в розыск машину!? Продавал по доверенности(доверенность на 1 год), покупатель авто уже продал и передоверил. Машина катается в Украине, а штрафы приходят мне, человек на связи, но не платит! Или как лучше поступить?

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Максиме!

    Попередьте покупця, що Ви подасте авто в розшук, якщо він його не переоформить, дайте трохи часу і звертайтесь до поліції.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Дійсно, раджу зробити гарне попередження, а потім звертатися до правоохоронних органів.

    З повагою!

    Давидко Ігор Анатолійович
    Давидко Ігор Анатолійович місяць тому

    Юрист, м. Суми, 30 років досвіду

    Невірне розуміння ситуації. Якщо за Вашою довіреністю на рік "покупатель авто уже продал и передоверил", то має місце постійна передовіра авто і власником залишаєтеся Ви. То ж, і штрафи Вам приходять. Саме Ви на свій страх і розсуд обираєте особу, якій довіряєте розпоряджатися і керувати авто, тому несете і Ви відповідальність за дії цих осіб. ))) Потрібно було не довіреність робити, а продавати авто за договором купівлі-продажу. За таких обставин ніхто Ваше авто розшукувати не повинен, а за повідомлення завідомо неправдивої інформації про вчинення злочину, існує кримінальна відповідальність. То ж, найдете авто - продайте як належить. А з приводу нелегального продажу за довіреністю - шанси на повернення коштів залежать від наявності розписки, її змісту, строків, тощо.

    Звертайтеся до спеціалістів.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України