Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 22 квітня 2024, питання №106423

Арешт майна при оформленни спадщини

Після смерті сина вступаючи в права власності на квартиру, було виявлено, що на його частку квартири був накладений арешт за постановою від 12.03.19 (від ПриватБанку ). Чи переходить борг від сина до батька? Який строк давності за таким випадком?

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Вікторе!

    Так, якщо Ви приймете спадщину, то отримуєте й борг сина.

    Згідно ст. 1281 ЦК України, кредитор спадкодавця повинен заявити про свої претензії спадкоємцю протягом

    • шести місяців з моменту, коли спадкоємець отримав свідоцтво про право на спадщину;
    • протягом шести місяців з моменту, коли кредитор дізнався про прийняття спадщини або свідоцтво спадкоємцем.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Левченко Ксенія Сергіївна
    Левченко Ксенія Сергіївна 12 днів тому

    Юрист, м. Вінниця, 17 років досвіду

    Доброго вечора. Так борги переходять у спадок. Але арешт можна зняти оскарживши рішення суду. Потрібно аналізувати матеріали справи. Якщо потрібна детальна консультація звертайтесь.

    З повагою, Ксенія Левченко.

    Давидко Ігор Анатолійович
    Давидко Ігор Анатолійович 11 днів тому

    Юрист, м. Суми, 30 років досвіду

    Вітаю !

    Так, борг вже перейшов, так як Ви прийняли спадщину, але розмір цього боргу обмежується сумою прийнятого спадкового майна, тобто не може бути більшим за вартість майна.

    Строк для банку - 6 місяців З МОМЕНТУ ОТРИМАННЯ СВІДОЦТВА ПРО ПРАВО НА СПАДЩИНУ, А якщо банк не знав і не міг знати про прийняття спадщини або отримання свідоцтва - 6 місяців з моменту коли дізнався про прийняття чи отримання (спірне питання).


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України