Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 02 травня 2024, питання №107430

Як оформити приватизовану частину квартири помершоі матері на доньку?

Добрий день, цікавить таке питання: квартира приватизована на трьох людей( моя бабуся та її дві доньки) одна з них моя мама, вона померла 2 роки тому. Її приватизована частина переходить мені? Які документи треба оформляти чи що взагалі треба робити?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Анастасія!

    Частина матері переходить до родичів першого ступеня споріднення (другий з подружжі, діти та батьки).

    Якщо Ви були зареєстровані за однією адресою, то автоматично вступили у спадщину, отже потрібно звернутись до нотаріуса та отримати свідоцтво про право власності.

    Якщо Ви не проживали з матір'ю за однією адресою, то Вам потрібно було подати заяву на ступ у спадщину упродовж півроку з дня смерті матері. Тому, для початку прийдеться поновлювати строки у судовому порядку.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 14 днів тому

    Юрист, м. Львів, 8 років досвіду

    Доброго вечора. В Цивільному кодексі України є стаття про пропущення терміну для прийняття спадщини.

    Стаття 1272. Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини

    1. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу (шість місяців), не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

    2. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

    {Частина друга статті 1272 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2435-VI від 06.07.2010, № 1709-VII від 20.10.2014}

    3. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Тобто якщо Ви фактично проживали разом з матір'ю до її смерті, були зареєстровані (прописані) з нею та не оформляли в нотаріуса відмову від спадщини, то Ви вважаєтесь такою, що автоматично прийняли спадщину.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України