Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
1.Як дешевше вийде переоформити земельну ділянку з хатою: заповіт, дарствина або купля/продаж, щоб менше платити податок?
2. Якщо переоформлювати то ціна на дітей і внуків одна? Чи відрізняється? Якщо відрізняється то наскільки?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, однозначно це дарча у такому разі буде податок 1.5 відсотка військового збору від оцінки майна. Та послуги нотаріуса.
Заповіт , тільки послуги нотаріуса. Військовий збор буде сплачуватися при отриманні спадщини за заповітом, розмір такий самий.
перший продаж квартири у році здійснюється без ПДФО. Якщо ж людина вдруге за рік продає квартиру, то повинна сплатити 5% ПДФО, третій і наступні продажи – 18% ПДФО. + Послуги нотаріуса.
Якщо на дітей то при дарчій у договору купівлі продажу треба мати згоду від батьків.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Заповітом Ви земельну ділянку не переоформите за життя спадкодавця. А при укладенні договору дарування право власності на нерухомість переходить відразу з моменту нотаріального посвідчення договору та внесення відомостей в Реєстр речових прав на нерухоме майно.
За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення (підпункт «а» підпункту 174.2.1 пункту 174.2 статті 174 ПКУ).
Відповідно до підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 розділу ІV ПКУ членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.
Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу IV ПКУ вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.
На дітей і внуків ціна пероформлення одна й та ж сама.
При оформленні договору дарування потрібно сплатити послуги нотаріуса та 1% держмито.
При укладенні заповіту лише послуги нотаріуса.
Також потрібно знати чи є серед сторін договору нерезиденти, адже тоді податки можуть бути набагато більшими.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Святославе!
1. Заповіт Вам буде коштувати тільки послуг нотаріуса. Проте врахуйте, що в даному випадку спадкоємець вступить у право власності лише після смерті спадкодавця.
2. Щодо договіру дарування, то якщо даруєте родичу першого або другого ступеня споріднення податок буде дорівнювати нулю. Проте прийдеться зробити оцінку майна та сплатити 1% держмита та також послуги нотаріуса.
Згідно п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розд. І ПКУ членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.
3. З приводу договіру-купівлі продажу, то не оподатковується дохід від купівлі-продажу, якщо протягом року особа здійснює лише одну угоду з об’єктом нерухомості, яким володіє понад три роки.
У даному випадку Вам також прийдеться провести оційнку та сплатити 1% держмита.
Отже, станом на зараз заповіт обійдеться Вам дешевше ніж договір дарування або укладання угоди купівлі-продажу.
З повагою, адвокат Айвазян.