Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день! Прошу дати відповіді на такі питання:
1. Якщо при отриманні висновку ВЛК про придатність військовозобов'язаного не були враховані подані висновки про стан здоров'я з поліклініки (наприклад, якщо проблеми урологічні, а уролога серед лікарів ВЛК немає), то куди і як можна подати апеляцію на таке ріщення ВЛК? Як себе поводити? Чи підписувати щось у документах в такому разі?
2. Виклик прийшов чоловіку з районного ТЦК того району, в якому він не прописаний вже з 2012 року. Останній запис у військовому квитку: "Знятий з військового обліку за досягненням граничного віку 31.12.2010 р." Він каже, що зміні адреси і переїзді на нове місце проживання він точно ходив виписуватися з попереднього військомату. Але не пам'ятає точно, чи ходив приписуватися у новий. Мені здається, що його не могли прописати на нове місце без довідки, що він приписаний до нового військомату. Можливо, він просто показав військовий квиток, в якому стояло, що він вже знятий з обліку. Тепер його відправляють на ВЛК у тому старому РТЦК і не звертають уваги на те, що він каже, що це давно не його район за місцем проживання. Що робити в такому разі? Чи проходити ВЛК? Чи іти потім ставати на облік у ТЦК за місцем проживання? Чи не буде там штрафу? Через Резерв+ дані оновив, у розшуку не перебуває, але написано, що на обліку у старому військоматі. Завчасно дякую за відповіді.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Готовий проконсультувати з Вашого питання.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Відповідно до глави 3 розділу І Наказу МОУ №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», яка регулює порядок подання та розгляду звернень штатними ВЛК:
«3.1. Вимоги до звернення військовослужбовців та інших осіб, указаних у пункті 1.2 глави 1 розділу I цього Положення, їх права, порядок та строки розгляду пропозицій, заяв та скарг, а також обов’язки штатних ВЛК щодо розгляду звернень регулюються Законом України «Про звернення громадян», Інструкцією про організацію розгляду звернень та проведення особистого прийому громадян у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 28 грудня 2016 року № 735, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 23 січня 2017 року за № 94/29962.
3.2. Скарги до штатних ВЛК подаються в строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».
3.3. Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови позаштатних ВЛК подаються до штатних ВЛК згідно з адміністративно-територіальними зонами відповідальності, наведеними у додатку 2 до наказу Міністерства оборони України від 16 листопада 2016 року № 608 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров’я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення».
Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК та СП, Севастопольського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим.
Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК.
Дії (бездіяльність), рішення, прийняті за результатами розгляду звернень ВЛК регіону, оскаржуються в ЦВЛК.
3.4. У разі визнання штатною ВЛК заяви чи скарги щодо перегляду (скасування) постанови ВЛК обґрунтованою, ВЛК штатної ВЛК переглядає оскаржувану постанову ВЛК або приймає рішення про направлення на повторний (контрольний) медичний огляд.
{Розділ I доповнено новою главою згідно з Наказом Міністерства оборони № 490 від 18.08.2023}».
Згідно із Постановою КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:
Медичний огляд військовозобов’язаних та резервістів.
72. Рішення щодо придатності резервіста та військовозобов’язаного для проходження військової служби за станом здоров’я визначається військово-лікарською комісією при районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
У разі незгоди громадянина з рішенням військово-лікарської комісії при районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки на підставі його заяви громадянин направляється для проходження військово-лікарської комісії при обласному (Київському та Севастопольському міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
73. Рішення військово-лікарської комісії при обласному (Київському та Севастопольському міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки про придатність резервіста або військовозобов’язаного за станом здоров’я до військової служби під час мобілізації може бути скасовано штатною військово-лікарською комісією вищого рівня або оскаржено у судовому порядку.
Навряд чи він ставав на облік у новому ТЦК, оскільки був знятий за гранічним віком перебування у запасі.
Стоїть на обліку, скорше за все, оскільки його поновили на останньому ще у 2014 році.
Неявка за повісткою тягне адмінистративну відповідальність за статтею 210-1 КУпАП. Сума штрафу наразі становить від 17000 грн до 25500 грн. Відмова від проходження ВЛК так само.
З повагою, адвокат Айвазян.
Він за повісткою з'явився, мова про те, що на обліку стоїть і проходити буде ВЛК не за місцем фактичного проживання. Що з цим робити? Після ВЛК йти ставати на облік за місцем проживання чи ні? І що вони можуть зробити у цьому разі, якщо такий тривалий час він стояв на обліку не там, хоча і не здогадувався про це
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіА що Ви з цим зробите? ВЛК потрібно проходити у тому ТЦК, в якому чоловік перебуває на обліку. після того він може знятися з обліку та стати на облік у ТЦК за новим місцем проживання.
Не бачу підстави щодо притягнення до відповідальності, оскільки чоловіка зняли з обліку у зв'язку з досягненням гранічного віку. Тобто, у такому разі ТЦК повинен був повідомити його про поновлення на останньому. Якщо його не повідомили, то яким чином він повинен був про це дізнатись?