Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день. Подскажите пожалуйста,у меня случилась производственная травма, начальство мне оплатило операцию и на протяжении трёх месяцев платили деньги, потом перестали на основании, что нет больничного листа.
Травма была сложная, раздробило пальцы руки, на данный момент они очень плохо сгибаются и я не стою на больничном.
Вопрос как они должны или не должны мне выплачивать?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Івано-Франківськ, 2 роки досвіду
Для отримання грошової виплати в тому числі додаткової вам необхідно мати листок непрацездатності виданий в установленому порядку так як згідно з ним оцінюється ступінь травми та відповідно виплати.
Згідно з Постановою ПФССУ №11, яка детально регламентує порядок призначення, перерахунку та проведення таких виплат - в разі настання страхового випадку управління ФСС зобов'язані своєчасно та в повному обсязі відшкодовувати шкоду, заподіяну потерпілому внаслідок погіршення його здоров'я або в разі його смерті особам, які мають на це право, виплачуючи:
Щодо допомоги по тимчасовій непрацездатності
Така допомога призначається і виплачується за місцем роботи потерпілого, де стався страховий випадок, у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (оподатковуваного доходу) потерпілого. Перші п'ять днів тимчасової непрацездатності потерпілого оплачуються за рахунок коштів роботодавця, а далі - за рахунок коштів Фонду.
Підставою для оплати - є виданий в установленому порядку листок непрацездатності та наявність акта розслідування нещасного випадку, пов'язаного з виробництвом, або ж акта розслідування хронічного професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами. Фонд протягом 10 днів з наступного дня після отримання всіх документів приймає рішення (постанову) про оплату страхових виплат. Середня заробітна плата, при цьому, вважається в порядку регламентованому ПКМУ №1266 (зазвичай за останні 12 місяців).
Щодо додаткових виплат
Для них встановлені додаткові підстави. Наприклад обов'язковим буде висновок медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про ступінь втрати проф. працездатності - для щомісячної страхової виплати (п. 3) і для одноразової виплати (п. 2). Загальний перелік таких документів встановлено в пункті 3.1, розділу ІІІ Постанови ФССУ №11. А ось для виплати потерпілому компенсації у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу, нижчеоплачувану роботу потрібен висновок ЛКК (лікарсько-консультаційна комісія) або ж теж висновок МСЕК.