Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 07 червня 2024, питання №111725

відсутність ВОД і відстрочка - ХТО ПРАВИЙ?

Дуже багато людей вже тут запитувало, як бути, коли є право на відстрочку і немає чинного ВОД. При цьому часто від юристів у відповідях чути - не зможете навіть подати на оформлення відстрочки, поки не оформлять ВОД, а для цього потрібно пройти ВЛК. І це при тому, що Постанова 560 передбачає обов/язкову реєстрацію заяви на відстрочку (без будь-яких умов) і непроходження ВЛК до рішення комісії.Запитання до юристів. Чим це регулюється? (крім позиції ТЦК). Якщо звернутися до нової Постанови 559 (Порядок оформлення та видачі військово-облікового документа), то читаємо у додатку 1 (ВИМОГИ щодо заповнення на бланку):
Пункт 8. У графі 6 зазначаються назва останньої військово-лікарської комісії, яку проходив громадянин, її дата та прийняте рішення.
Пункт 9. У графі 7 зазначається дата проходження повторного огляду, якщо це передбачено нормативно-правовими актами.
Поясність, як це розуміти? Ну, проходив військовозобовязаний 10 років тому ВЛК, то й записується у графі 6 це, якщо той подає заяву на відстрочку і немає військового квитка.
Так, передбачено, що під час воєнного стану повторний огляд щороку, але ж Постанова 560 говорить прямо про неможливість ВЛК, тому графа 7 опускається для того, хто оформлює відстрочку,
І далі у вимогах:
Пункт 10. У графі 8 зазначається підстава (за наявності), за якою військовозобов’язаний або резервіст має відстрочку...
ТО ЩО??? Якось без 8-го пункту про відстрочку вони можуть оформлювати військовий квиток, а без ВЛК - ніяк???
Якщо без ВЛК вони не видають військовий квиток, то, за цією логікою, і без оформленої відстрочки це неможливо. Чим графа 8 гірша від графи 6?
Як цьому протидіяти? Бо ж у Постанові 560 вказано, що коли пройдено ВЛК і визнано придатним, то видається мобілізаційне розпорядження. Тому багато людей просто бояться йти в ТЦК, маючи право на відстрочку і не маючи чинного ВОД.
Чи ТЦК грубо порушує, а механізму оскарження немає? Дякую фахівцяи за експертну оцінку.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Романе!

    Так, у Постанові №560 багато суперечливих положень, які до того ж вступають у протиріччя із законодавством про мобілізацію. Проте практика, яка наразі складається в переважній більшості ТЦК, якою б хибною вона не була, саме така: відсутній ВОД - заява про відстрочку не приймається. Спочатку треба отримати згаданий документ (проходження ВЛК при тому обов'язкове), а вже потім подавати заяву з підтверджувальними документами.

    Що стосується механізму оскарження, то він завжди був і є: заява до вищого ТЦК або суд. Проте наскільки він буде ефективним в даному випакду - велике питання, відповідь на яке буде відома з часом.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024