Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 09 червня 2024, питання №111951 400₴

Отсрочка от призыва если жена инвалид 2гр. по психиатрии?

Уряд прибрав з умов надання відстрочки доглядачам за особами з інвалідністю ІІ групи обов’язкову наявність висновку ЛКК

моя гражданская жена инвалид 2 группы по психиатрии.
высновка мсек что за ней надо уход нет.
мсек дали ей вторую группу но без ухода за ней другим лицом.

сейчас я могу не быть призванным в ВСУ если женюсь на ней?

1) раньше надо было высновок мсек что инвалиду 2 группы нужна опека.
2) доказывать опеку на комиссии в горсовете. доказать что за ней надо уход + высновок мсек в горсовете

Відповіді юристів (7)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олексію!

    Уряд прибрав з умов надання відстрочки доглядачам за особами з інвалідністю ІІ групи обов’язкову наявність висновку ЛКК

    Так, така новина з'явилась у публічному просторі, проте офіційно ще не підтверджена відповідним нормативно-правовим актом. Проте, ця умова була "скасована" щодо підстави для відстрочки по утриманню своїх батьків з інвалідністю І або ІІ групи (пункт 13 статті 23 ЗУ "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку"). Вас ця умова не стосується, оскільки Ви матимете право на відстрочку у зв'язку з інвалідністю дружини ІІ групи, й висновок ЛКК про потребу у постійному догляді для того Вам не потрібен.

    Ваша підстава для відстрочки:

    11) які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи;

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:

    свідоцтво про шлюб та один із документів, що підтверджує інвалідність дружини (чоловіка):

    довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ,

    або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,

    або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності,

    або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

    Отже, для оформлення відстрочки достатньо свідоцтва про шлюб та довідки МСЕК.

    Згідно із вищезгаданою Постановою КМУ порядок оформлення відстрочки наступний:

    58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    Проходження ВЛК при оформленні відстрочки:

    63. Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

    У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.

    Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Алексей В. Клієнт 5 місяців тому

      1) завтра я женюсь срочным браком.

      2) ЗАГС в военкомат посылает при этом?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Ні, РАЦС не відправляє чоловіків перед укладанням шлюбу до ТЦК, проте останній повідомляє ТЦК відомості щодо Вас упродовж тижня після реєстрації шлюбу.

        Згідно із Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 про «Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:

        57. Органи державної реєстрації актів цивільного стану подають в семиденний строк відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, відповідним підрозділам розвідувальних органів відомості про акти цивільного стану щодо призовників, військовозобов’язаних та резервістів (додаток 21).

        Для реєстрації шлюбу подаютьс наступні документи:

        Заява про державну реєстрацію шлюбу, що формується та реєструється за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян

        Паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця, особи без громадянства

        Документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу (якщо шлюб повторний), чи реквізити відповідного рішення суду

        Документ, що підтверджує сплату державного мита або документ, що підтверджує право на звільнення від слати державного мита.

        У Вас є військово-обліковий документ?

        • Алексей В. Клієнт 5 місяців тому

          да. военный билет. служил. обновлен 11.2021 года. (при получении ВПО в тцк не ходил и место жительства не обновлял). в ЗАГС иду по Украине а не по месту ВПО.

          • Айвазян Юрій Климентійович
            100%

            Тоді проблем виникнути не повинно.

    Алексей В. Клієнт 5 місяців тому
    При укладанні шлюбу з Вас все одно вимагатимуть довідку з військомату, а як т ільки Ви потрапите в ТЦК, може статися всяке.---за какой справкой в военкомат?
    • Айвазян Юрій Климентійович

      Не можу Вам відповісти на це питання, бо не розумію про яку довідку йде мова. При укладанні шлюбу в Вас можуть запитати ВОД для того, аби внести відповідні дані до самої заяви, але ж останній є у Вас в наявності.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України