Задайте питання юристу

861 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 10 липня 2024, питання №114877 340₴

Снятие с розыска по ТЦК, без посещения ТЦК и полиции?

Повесток не получал, обновился в Резерв+, там всё в порядке. При оформлении брони от предприятия узнал, что в розыске по ТЦК (служба внутренней безопасности пробивала по своим каналам, думаю что в базе АРМОР). Теперь на бронь предприятие подавать не будет, пока не решу вопрос с розыском. Можно ли без моего посещения ТЦК и полиции снять розыск?

Відповіді юристів (4)

    Дерій Владислав Олегович
    50%

    Вітаю Вас!

    Ви можете звернутись до адвоката, який подасть запит до поліції. Якщо дійсно Ви знаходитесь в розшуку, то без візиту до ТЦК Вам не обійтись.

    Можливо через порушення правил військового обліку ТЦК хотіло притягнути Вас до адміністративної відповідальності за статтею 210 КУпАП. Для того щоб Вас знайти та доставити до ТЦК вони звернулися до поліції, яка внесла Вас в свою базу АРМОР, а ТЦК поставили собі відмітку про те, що Ви знаходитеся в розшуку.

    Даний розшук це не досудове розслідування кримінального правопорушення, це просто помітка про те, що у ТЦК немає про Вас ніякої інформації.

    Розшук не є підставою для відмови у бронюванні. Тому Ваше підприємство може внести Вас у список для бронювання. Головне, щоб у Вас був належний військово-обліковий документ, де вказане звання та ВОС, адже без даної інформації з бронюванням можуть бути проблеми, так як СПИСОК буде не повністю заповненим.

    Згідно пункту 10 Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану з метою погодження списки, подані в паперовій та/або в електронній формі, крім поданих засобами Порталу Дія відповідно до пунктів 4-9 цього Порядку, розглядаються щодо повноти заповнення та наявності обґрунтувань Міноборони (СБУ, Службою зовнішньої розвідки, розвідувальним органом Міноборони) у строк не більш як 10 робочих днів з дня їх отримання.

    Міноборони (СБУ, Служба зовнішньої розвідки, розвідувальний орган Міноборони) подає погоджені відповідно до абзацу першого цього пункту списки до Мінекономіки.

    Згідно пункту 11 Порядку За результатами перевірки списків, поданих відповідно до пункту 10 цього Порядку, щодо повноти їх заповнення, наявності обґрунтувань та погодження Міноборони (СБУ, Службою зовнішньої розвідки, розвідувальним органом Міноборони) Мінекономіки приймає у строк не більш як п’ять робочих днів з дня отримання зазначених списків рішення про бронювання військовозобов’язаних.

    Зазначення в рішенні Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного неправильної інформації про його прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), рік народження, військово-облікову спеціальність (профіль), найменування (повне та скорочене) та місцезнаходження органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, код згідно з ЄДРПОУ (за наявності) може бути підставою для відмови у зарахуванні такого військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік.

    Згідно пункту 12 Порядку З метою оформлення військовозобов’язаним відстрочки Мінекономіки надсилає рішення про бронювання військовозобов’язаних органам державної влади, іншим державним органам, якими подано списки, а також Міноборони (СБУ, Службі зовнішньої розвідки, розвідувальному органу Міноборони).

    Міноборони (СБУ, Служба зовнішньої розвідки, розвідувальний орган Міноборони) у триденний строк доводить зазначене рішення до відома відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу Центрального управління та/або регіональних органів СБУ, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки, відповідного підрозділу розвідувального органу Міноборони).

    Орган державної влади, інший державний орган, орган місцевого самоврядування, підприємство, установа та організація видають військовозобов’язаному витяг із зазначеного рішення за формою згідно з додатком 3.

    Витяг, засвідчений підписом керівника та скріплений печаткою (у разі її наявності) відповідного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації, є документом, що підтверджує надання військовозобов’язаному відстрочки.

    Витяг видається військовозобов’язаному під розпис у відомості видачі бланків спеціального військового обліку, складеній за формою згідно з додатком 4.

    Отже, якщо Міноборони погодить список на бронювання - Ви матимете право на відстрочку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    25%

    Доброго дня, Сергію!

    Так, це можливо зробити, якщо Вас було подано у розшук незаконно.

    Спочатку потрібно подати запит до поліції та з'ясувати чи надходила до останньої заява від ТЦК. Після того, орієнтуючись на відповідь поліції направити запит до ТЦК із проханням надати належні докази того, що Ви порушили правила військового обліку чи мобілізаційне законодавтво. Якщо ТЦК не надасть відповідних доказів - звернення до поліції із заявою щодо виключення Вас з АРМОРУ.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    25%

    Вітаю Вас.

    Ні, практично це неможливо. Якщо хочете, можете витратити купу коштів на адвоката з метою спроби зобов'язати ТЦК подати відповідне повідомлення до Нацполіції через судовий порядок, але на виході скоріше за все нічого не вийде.

    Тому ситуація складна.

    З повагою!

    Сергей Клієнт 2 місяці тому

    Добрый день! Понял, спасибо! А есть ли срок давности удаления этого розыска из АРМОРа?


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України