Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 25 липня 2024, питання №116358 650₴

Взяття на облік безробітнього

Доброї!
Маю два питання:
1. Чи можна стати на облік без військового документу?


2. Якщо ставати з військовим документом, то центр зайнятості передасть дані ТЦК?

Дякую.

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович
    50%

    Доброго дня, Денисе!

    1. Чи можна стати на облік без військового документу?

    Якщо мова йде саме про взяття на облік, то так, це можливо. Якщо ж Вам потрібен статус "безробітнього", то ні.

    Для взяття на облік у центрі зайнятості особи, які шукають роботу:

    1) пред'являють:

    • громадяни України - паспорт громадянина України, е-паспорт, е-паспорт для виїзду за кордон або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або еДокумент(на період воєнного стану);
    • іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, визнані в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, яким надано в Україні притулок чи тимчасовий захист, а також ті, що одержали дозвіл на імміграцію, - посвідку на постійне проживання або посвідчення біженця або особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист);
    • довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України) або електронне відображення інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків,у тому числі у формі електронного відображення інформації, що міститься в документах, оформлених із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру;

    2) інформують про освіту, досвід роботи, зайнятість або перебування у трудових відносинах.

    Для надання статусу безробітного особа, яка шукає роботу подає заяву про надання статусу безробітного (у тому числі засобами електронної ідентифікації) до обраного центру зайнятості, а також:
    • трудову книжку (за наявності) або цивільно-правовий договір, або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (відомості електронної трудової книжки), або документ, що підтверджує припинення останнього виду зайнятості. Особа, яка втратила такі документи (за умови відсутності необхідних відомостей у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування), пред'являє дублікат трудової книжки чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи. За наявності технічної можливості відомості електронної трудової книжки можуть бути отримані шляхом (в результаті) електронного обміну між Державним центром зайнятості та пенсійним фондом України. Порядок такого обміну визначається Державним центром зайнятості та Пенсійним фондом України.
    • документ про освіту або його дублікат (за наявності такого документа або дубліката);
    • військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися зі строкової військової служби, для військовозобов'язаних осіб під час воєнного стану у зв'язку з мобілізацією.
    2. Якщо ставати з військовим документом, то центр зайнятості передасть дані ТЦК?

    Згідно із Постановою КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":

    "63. Міські, районні, міськрайонні центри зайнятості та філії регіональних центрів зайнятості надають інформацію про реєстрацію осіб як безробітних протягом семи календарних днів після отримання запиту відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

    За наявності технічної можливості така інформація може бути надана через систему електронної взаємодії Міноборони та Державної служби зайнятості".

    Відповідно до Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів":

    Органи ведення Реєстру одержують в електронному вигляді від:

    "17) централізованої системи державних установ, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, соціального захисту від безробіття, - відомості, зазначені у пунктах 1-4, 7, 13, 16-2, 25 частини першої статті 7 цього Закону:

    1) прізвище, відомості про зміну прізвища;

    2) власне ім’я (усі власні імена), відомості про зміну власного імені;

    3) по батькові (за наявності);

    4) дата народження;

    7) місце проживання та місце перебування;

    13) реєстраційний номер облікової картки платника податків;

    16-2) відомості про досвід роботи за спеціальністю;

    25) відомості про проходження програм підвищення кваліфікації, перепідготовки".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Турчин Ярослав Олександрович
    50%

    ДОБРОЇ НОЧІ, пане ДЕНИС!

    Незважаючи на те, що Служба зайнятості відповідно до постанов КМУ - ЗОБОВ"ЯЗАНА реєструвати безробітніх за їх заявами, поданими дистанційно, це державна установа і її співробітники внаслідок злочинних усних вказівок керівництва ніколи не робила і не робить... тому процес реєстрації завжди був знущанням над громадянами... бо в законодавстві пишеться одне, а на практиці ДСЗ творить те, що виникає у хворій уяві її керівництва, чхаючи і на Уряд, і на законодавців.

    Тому, стати Ви звісно спробувати можете.

    Але, від Вас всеодно будуть вимагати особистої явки і відмічатися кожні 10-15 днів бігати до них з поклоном, під час чого будуть пропонувати різні вакансії зважаючи на Ваш досвід роботи, наявну освіту.

    Щодо військового квитка.

    Відповідно до пункту 18 Порядку реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 р. № 446

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/446-2023-%D0%B...

    Для надання статусу зареєстрованого безробітного особа, яка шукає роботу, пред’являє документи, зазначені в пункті 4 цього Порядку, а також:

    • трудову книжку (за наявності) або цивільно-правовий договір, або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, або документ, що підтверджує припинення останнього виду зайнятості. Особа, яка втратила такі документи (за умови відсутності необхідних відомостей у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування), пред’являє дублікат трудової книжки чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи. За наявності технічної можливості відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування можуть бути отримані шляхом (в результаті) електронної інформаційної взаємодії між Державним центром зайнятості та Пенсійним фондом України. Порядок електронної інформаційної взаємодії визначається Державним центром зайнятості та Пенсійним фондом України;
    • документ про освіту або його дублікат (за наявності такого документа або дубліката), або єДокумент про освіту;
    • військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу (для осіб, які звільнилися із строкової військової служби), а під час воєнного стану та проведення мобілізації - військово-обліковий документ (військовий квиток, тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, посвідчення про приписку до призовної дільниці з відміткою про взяття на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або з відміткою про виключення з військового обліку відповідно до статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”).

    Внутрішньо переміщена особа для отримання статусу зареєстрованого безробітного звертається до центру зайнятості за місцем проживання із заявою про надання (поновлення) статусу зареєстрованого безробітного.

    Взята на облік внутрішньо переміщена особа, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.

    Під час воєнного стану особа, яка перебуває на території територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), може звернутися до будь-якого центру зайнятості будь-якими доступними їй засобами комунікації, у тому числі електронними, із заявою про надання (поновлення) статусу зареєстрованого безробітного.

    ОТЖЕ, дійсно Уряд ввів обов"язок подавати військово-облікові документи під час воєнного стану при отриманні виплат, чому обов"язково передує реєстрація безробітнім.

    І повідомляти вони на жаль мають.

    Та й навіть якби це не робилося, то в центрах зайнятості чергує так званий "рекрутер"... по факту особа, яка знаходиться у комунікації з ТЦК... і Вам пропонує прямо в центрі зайнятості контракт добровольця до ЗСУ. Не погоджуєтесь, у нього на зв"язку патруль оповіщення. І поки Ви будете з ним спілкуватися, Вас на виході прийме вже не рекрутер, а група "примусової мобілізації".

    Це так би мовити держава реалізовує добровільний рекрутинг до армії, який піарився з усіх телемарафонів. Як то кажуть, якщо хочеш щось зіпсувати - доручи це чиновникам.

    На жаль пройшли ті часи, коли застрахована особа, сплативши гроші із зарплатні невідомо кому і за що, потім могла б отримати допомогу по безробіттю. Ця опція власне завжди була доступною без проблем лише для чиновників, які звільнялися із дорогооплачуваних місць роботи і чекаючи призначення на вищу посаду - мали нахабність у регіонах грабувати державу ще й на виплати по безробіттю. Простим смертним за 1-2000 грн./місяць виплат усю нервову систему з"їдали в таких установах.

    Звісно Вам вирішувати, але наразі рудимент Державна служба зайнятості абсолютно непрацюючий та жалюгідний механізм імітації державної підтримки працюючих та звільнених з роботи й шукаючих роботу. Єдине місце працевлаштування, яке наразі може запропонувати ця служба - це армія. Іноді - кол-центри. Власне навіть на своєму сайті вони не соромлячись про це говорять.

    Вибачте. Шанс бути мобілізованим перебуваючи в ДСЗ та періодично відвідуючи його 1-2 рази на місяць - набагато більше, ніж на вулиці.

    Хай щастить!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України