Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
907 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
У приватизації трикімнатної квартирі були 4 людини,батько,мати і два сина, перший помирає син, у нього залишився син ,потім помирає батько, а потім мати, залишився один син, на яку частину має право син померлого сина, квартира складає 60 м2
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Частина онука така сама як і у Вас.
Його частина повинна бути 1/4 померлого батька, а поділили 1/2 онуку і 1/2 сину, бабушки частину, правомірно так чи ні?
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіНотаріус вирахує НАЛЕЖНІ кожному частини.
Юрист, м. Суми, 31 рік досвіду
Вітаю ! Зверніться до нотаріуса, який перевірить факт прийняття чи неприйняття спадщини кожним спадокоємцем, в залежності від строків та дат смерті кожного спадкодавця з*ясує наявність підстав для застосування спадкової трансміссії, та визначить у кінцевому підсумку частки.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. При спадкування за правом представлення внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини. Якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов'язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців (спадкова трансмісія).
Через те, що перший син помер найраніше, його частка спадкувалась матір'ю, батьком та сином померлого автоматично. Після батька спадкували його внук-напівсирота, матір та їх живий син. Після смерті матері спадкували її живий син та внук-син померлого сина. Отже, внук-напівсирота має право спадкувати 1) третину спадщини після його батька, яка складала одну четверту квартири, якщо приватизація була в рівних частках, 2) третину спадщини після його дідуся, яка складала одну третю від чверті померлого сина та дідусеву одну четверту квартири, також-3) половину спадщини після його бабусі.
Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273 цього Кодексу.