Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
910 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Работала в ресторане с его открытия и столкнулась с проблемами после замены руководителя. Я официально трудоустроена, но начались задержки по зарплате: обещали разные суммы, но никому ничего не выплатили. Персонал кухни предупредил управляющего, что уйдет, если зарплату не выплатят, на что не было конкретного ответа. После нашего невхода в ресторан в ответ пришло сообщение от нового управляющего, в котором меня назвали предателем.
Несмотря на обещания о выплатах, деньги так и не пришли. Я написала негативный отзыв о руководстве в Google, после чего мне предложили за удаление отзыва выплатить 2-3 тысячи гривен. Я удалила отзыв, но выплат не последовало. Теперь мне сообщили, что готовят документы с графиком выплат и условиями работы, которые я должна буду подписать.
Меня пугают юридическими последствиями за негативные отзывы, хотя у нас есть доказательства (скриншоты, письма и фото кухни), подтверждающие наши слова. Я официально трудоустроена как посудомойщица на 5 тыс. грн., но на самом деле работала поваром с зарплатой 30-40 тыс. грн.
Нужна помощь в данной ситуации и защите моих прав.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Марина!
Якщо вам не виплатили заробітну плату, то є наступні варіанти дій:
За невиплату заробітної плати роботодавець несе:
заробітних плат;
Щоб покарати роботодавця, необхідно:
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду
звернутися у Держпраці по юридичній реєстрації підприества якщо ви працюєте офіційно!
Юрист, м. Київ, 7 років досвіду
Насамперед, потрібно окреслити розмір суми, за яку Ви маєте намір боротися, а згідно з Вашими поясненнями, мовиться про:
1. 5000 грн, які Ви отримували відповідно до офіційного працевлаштування; та
2. 30-4000 грн, які, як Ви стверджуєте, отримували, виконуючи трудові обов'язки повара, що не співпадає з Вашими офіційними трудовими обов'язками (помічниці з миття посуду).
Це має важливе значення, оскільки від цього залежатиме предмет доказування, тобто обставини, що підлягатимуть доказуванню у разі Вашого звернення до суду за юридичним захистом порушених прав.
Щодо 5000 грн, то ситуація тут нескладна.
От що стосується 30-4000 грн, то тут треба, щоб суд спершу встановив деякі ключові обставини:
1. те, що Ви справді виконували відмінний функціонал від того, який повинні були виконувати згідно з умовами трудового договору; і
2. розмір заробітної плати помічника з миття посуди, що передбачатиме витребування низки документів, які містять відповідні дані.