Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Є потреба з працевлаштуванням, в наявності лише (36 років, прострочене) приписне посвідчення з висновком "потребує лікування". Викликів або інших приводів до військомату раніше не було. Наразі в компанії при працевлаштуванні зазначають, що надати лише е-ВОД з Резерв+ недостатньо і наполягають надати актуальний паперовий ВОД на бланку (тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного) і для цього потрібно звернутися до ТЦК із відповідною заявою. Наскільки відомо, паперове тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного за заявою видають лише після проходження ВЛК і тут існує ризик отримати мобілізаційне розпорядження і потреба в працевлаштуванні зникне. Посилався на розяснення міноборони (31 липня 2024, 15:33 | ID: 71576) і Постанову КМУ 559 від 16.05.24 зі змінами про те, що е-ВОД є тототжним паперовому і його цілком має бути достатньо для різних цілей, в т.ч. з метою працевлаштування, але HR, посилаючись на юристів, не погоджуються на це.
Порадьте, як вчинити в даній ситуації. Не знаю, чи залишається сенс надалі аргументувати чинними правовими нормами (якщо вони дійсно на стороні е-ВОД), оскільки попередньо зазначені не виявилися для них аргументом.
Чи є варіант віддалено (рекомендованим листом чи іншим чином, напр., адвокатським запитом) направити заяву на заміну приписного свідоцтва на тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного аби мінімізувати ризики проходження ВЛК і отримання мобілізаційного розпорядження? Чи порадите якісь інші варіанти?
Зацікавлений в працевлаштуванні, оскільки потенційно існує можливість подальшого бронювання, проте на даному етапі треба вирішити питання з оформленням на роботу, а тут постає питання у паперовому військовому документі (на бланку).
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Сергію!
Хоча згідно діючого законодавства е-ВОД прирівнюється до паперового за своїм юридичним значення, порушень трудового законодавства у вимогах роботодавця по суті немає.
Тому Вам треба або домовитись з останнім, або шукати іншу роботу.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Доброго дня.
ЕЛЕКТРОННИЙ ВОД З РЕЗЕРВ+, ПРИРІВНЮЄТЬСЯ ДО ПАПЕРОВОГО ВОД.
Всього доброго!