Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 15 вересня 2024, питання №119455

як розділити спадкову нерухомість (квартиру)

при відкритті спадкової справи після смерті мого батька, моя мама не повідомила нотаріуса про наявність однокімнатної квартири, яка нажита в спільному шлюбі ,та по цій причині 1/2 частина батька не поділена між спадкоємцями (дві дочки та дружина) . в подальшому мати надає заповіт на меншу дочку, заповідаючи належне їй майно. згодом мати померає а старша донька дізнається про наявність заповіту. На даний час в суді позовна заява з проханням розділити батькову частину. Питання : на скількох має ділитись батькова частка, 1/2 квартири. Чому її ділять на двох дочок і померлу мати. Як відомо, зі смертю людина втрачає право правочину. І яка частина має належити старшій дочці, якщо вона після подання до суду стала пенсіонеркою, а суд не провів ще жодного засідання.

Відповіді юристів (1)

    Тимченко Анастасия Александровна
    Тимченко Анастасия Александровна 2 місяці тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 28 років досвіду

    те, що мати померла не оформив спадщину, не позбавляє її спадоємців отримати спадщину, яка не була оформлена при житті, так як спадщина належить з часу відкриття та якщо мати її прийняла (а прийняття частки не допускається, тобто прийняла всю) то вона їй й належить. Те що дочка стала згодом пенсіонеркою не має жодного значення.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024