Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
цікавить коннкретні відповіді з практики
зараз проходжу службу в ЗСУ. планую одружитися з жінкою - з 2 групою інвалідності.
питання:
1. потрібен зразок рапорту на звільнення
2. чи звільняють на практиці по цій підставі?
3.якщо у довідці мсек не буде вказано необхідність постійного стороннього догляду і не буде висновку лкк про необхідність постійного стороннього догляду чи не буде це підставою для відмови у звільненні ?
4. якщо у майбутньої дружини є повнолітні діти від першого шлюбу та батьки , чи будуть вони ввжатися особами , які по закону зобовязані здійснювати постійній догляд і на цій підставі чи може бути мені відмовлено у звільненні?
5.як правильно вказувати частину статті 26 ( необхідність здійснювати постійний догляд за дружиною (чоловіком) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи;) --- Ст.26, ч.4 , п.2Г??
6.які документи потрібно додати до рапорту?
7.чи зможу я одружитися онлайн і в той же день подати рапорт?
8.який термін рогляду рапорту?
9.що робити якщо рапорт не приймають або не задовольняють у встановлені терміни?
10. "необхідність здійснювати постійний догляд за дружиною (чоловіком) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи;" - це однозначно означає що повинно бути довідка лкк чи в мсек зазначено необхіднсть пост стор догляду? чи яким іншим чином можна довести цю неоюхідність?
11. чи були у вас на практики задоволення рапорта з дружиною 2 групи без потреби постійногог ст ороннього догляду і у разі наявності повнолітніх дітей. та бктьків пенсіонерів?
завчасно дякую
Сергій
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Сергію!
https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2024/05...
Звільняють.
Так, Вам відмовлять у звільненні. Закон чітко визначає, що дружина повинна потребувати постійного догляду.
Стаття 51 Конституції України:
"Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов'язки у шлюбі та сім'ї.
Батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.
Сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою".
Може бути відмовлено, хоча норма закону не зобов'язує Вас доводити відсутність інших осіб, які б могли здійснювати догляд за дружиною.
Відповідь знайдете у зразку рапорта.
Нотаріально завірені копії: свідоцтва про шлюб, довідки МСЕК, висновку ЛКК, паспорту та РНОКПП дружини. Можливо ВЧ буде вимагати ще якісь документи. Перелік останніх на законодавчому рівні не визначений.
Можете. Законодавство не зазначає строку перебування у шлюбі після якого Ви маєте право на звільнення. Єдина умова - дружина з інвалідністю І або ІІ групи, яка потребує постійного догляду.
14 днів.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1214-24#Text
Писати скарги до вищого командування, МОУ.
Жодним чином неможливо, окрім висновку ЛКК форми 080-4 або довідки МСЕК.
Без потреби дружини у постійному догляді Ви не маєте право на звільнення.
З повагою, адвокат Айвазян.