Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
У воєнкоматі дали відстрочку на рік у звʼязку з третьою групою інвалідності, які документи потрібні для виїзду закордон?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (8)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Валентина!
Для перетину кордону чоловіку потрібен закордоний паспорт, чинний військово-обліковий документ та документ, що підтверджує інвалідність (окрім довідки МСЕК).
Пунктом 2-1 Правил перетину кордону громадянами України взагалі не передбачено оформлення відстрочки для виїзду, але факт того, що чоловік отримав останню грає тільки на його користь. Також, як я розумію, у Єдиному реєстрі є всі дані про чоловіка та оформлену відстрочку, які прикордонники зможуть перевірити.
Тож, не бачу проблем у Вашому випадку з приводу перетину кордону.
Підстава для виїзду виглядає наступним чином:
Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:
“21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи з інвалідністю за наявності:
посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,
або пенсійного посвідчення
чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі — документи, що підтверджують інвалідність)".
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Якщо мова йде про виїзд особи з інвалідностью то згідно з Правилами перетинання державного кордону громадянами України право виїзду мають
особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).
Для виїзду за кордон знадобиться паспорт, документи щодо інвалідності та військово - обліковий документ.
тобто, окремий дозвіл ніякий у воєнкоматі брати не потрібно? достатньо просто мати при собі військовий квиток, пенсійне посвідчення (за інвалідністю) та паспорт?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДозвіл від ТЦК для перетину кордону у Вашому випадку законодавством не передбачений. Ваших документів цілком достатньо.
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіНіякий дозвіл не потрібен. Це не передбачено законодавством.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, люди з інвалідністю І, ІІ, ІІІ групи мають право на виїзд за кордон без обмежень. Тобто, встановлення 3 групи інвалідності для військовозобов’язаного чоловіка надає йому право вільно перетинати кордон в умовах воєнного стану. При цьому кількість перетинів кордону – необмежена.
Після набуття чинності Нового закону про мобілізацію, починаючи з 18 травня 2024 року для перетину кордону необхідно надати повний пакет документів, що підтверджують встановлення 3 групи інвалідності та зняття з військового обліку.
Також працівники прикордонної служби України перевірятимуть наявність військово облікових документів у осіб, які мають право на виїзд за кордон. Таким чином, чоловік, який має право на відстрочку, яка надає йому право на перетин кордону, або виключений з військового обліку, має надати для перевірки військово-обліковий документ де будуть прописані підстави отримання відстрочки.
Рішення про дозвіл на перетин кордону для чоловіків з інвалідністю приймають представники прикордонної служби у пункті пропуску після перевірки документів.
Для того, щоб військовозобов’язаний чоловік міг перетнути кордон та виїхати з України під час воєнного стану, йому необхідно надати повний пакет документів.
Особа з інвалідністю повинна мати з собою та надати такі документи:
Зверніть увагу, документ про встановлення інвалідності має бути виданий саме в Україні.
У 2024 році представники ДПСУ під час перетину кордону також вимагають:
Відмовити у перетині державного кордону особі з інвалідністю 3 групи можуть у таких випадках:
У разі відмови у перетині державного кордону людині з інвалідністю 3 групи прикордонний контрольний орган зобов’язаний надати письмове пояснення з підставами відмови.
Якщо людина не згодна з таким рішенням, вона має право оскаржити відмову у перетині державного кордону в суді
якщо у тимчасовому посвідченні військовозобовʼязаного немає відмітки про відстрочку, але є довідка з військомату про відстрочку, чи можуть дпсу відмовити у перетині кордону
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіНІ, ЯКЩО ВОНА ВСТАНОВЛЕНОЇ ФОРМИ.
ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
https://dpsu.gov.ua/ua/news/nayavnist-viyskovo-obl...
Відтепер під час перетинання кордону на виїзд прикордонники перевіряють військово-облікові документи в усіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Документ може бути як паперовий, так і в електронній формі.
У разі відсутності військово-облікового документа, прикордонники відмовляють у перетинанні державного кордону на виїзд з України.
Також підставою відмови буде наявність в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про подання такої особи щодо розшуку в Національну поліцію. В таких випадках на місце викликатимуть поліцейського для здійснення адміністративного затримання особи та її доставлення до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Окремо нагадуємо про категорію чоловіків, які мають право на перетинання кордону через відстрочку від призову чи виключення з військового обліку за станом здоров’я. В їх військово-облікових документах повинна бути зазначена інформація про отримання такої відстрочки чи виключення з військового обліку або має бути довідка за формою, визначеною у додатку 6 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560.