Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
882 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. У мене таке питання. Мама померла 7 років тому, я був приписаний і проживав разом з нею. Сестра на той час проживала за кордоном. На похованні була присутня. Зараз через 7 років вона вимагає свою частку(так як заповіту нема). В встановлений термін 6 місяців заяву на частку спадщини вона неподавала. Чи має право вона зараз вимагати якусь частку
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго Вам вечора. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. (стаття 1268 Цивільного кодексу України).
Стаття 1272. Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини
1. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
2. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
{Частина друга статті 1272 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2435-VI від 06.07.2010, № 1709-VII від 20.10.2014}
3. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Такими поважними причинами вважаються тривала хвороба спадкоємця, його перебування на службі в Збройних силах України чи в місцях позбавлення волі, його перебування закордоном тощо. Тому Ваша сестра може подати до суду для виділення їй додаткового терміну для подання заяви нотаріусу.
Юрист, м. Суми, 31 рік досвіду
Вітаю! Якщо сестра не була зареєстрованою по місцю смерті і реєстрації мами, і вона не є непрацездатною, то вона не є спадкоємцем. Вона може просити Вас надати згоду на прийняття нею спадщини, яку вона не прийняла у строк, але якщо Ви проти - то вона нічого не отримає.
Гарно дякую.