Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю! Питання таке. Якщо працівник (військовозобов'язаний) відмовляється підписати правила Військового обліку, тоді що робити?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (22)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Це обов'язкова вимога закону до роботодавця, тому Ваші дії можуть бути розцінені, як порушення трудової дисципліни.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрію Климентьевичу, наприклад - я роботодавець, а працівник, який працює у моєму підприємстві - відмоляється підписати правила Військового обліку, які наступні дії, що потрібно зробити роботодавцю у такий сітуації ?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТоді Вам треба видати наказ, яким зобов'язати працівника ознайомитись з Правилами військового облкіу та підписати акт ознайомлення. У разі відмови вже можете застосувати покарання за невиконання наказу. І так далі.
А якщо він відмовляється підписати навіть такий наказ, то складається акт відмови чи ...?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДостатньо ознайомити його з наказом, а з приводу відмови від підпису скласти акт.
а після складання такого акту, які подальші дії ? Допоможіть, будь ласка, розібратись
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДалі за невиконання наказу можете винести йому догану...
Стаття 147 КЗпП Стягнення за порушення трудової дисципліни
За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення:
1) догана;
2) звільнення.
Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення.
Стаття 149 КЗпП Порядок застосування дисциплінарних стягнень
До застосування дисциплінарного стягнення роботодавець повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення.
За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.
При обранні виду стягнення роботодавець повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника.
Стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку.
А РТЦК потрібно повідомити, що такий працівник відмовився поставити особистий підпис під час ознайомлення з Правилами військового обліку?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДо РТЦК це не має відношення. Хіба що постане питання про Вашу відповідальність за неознайомлення працівника.
А яка буде відповідальність, якщо я, як роботодавець видав Наказ про ознайомлення, а працівник відмовляється від виконанню цього наказу, то як мене можуть притягнути до відповідальності, якщо я все зробив щоб ознайомити цього працівника?!
Це було останнє питання, Юрій Климентьєвичу, надайте, будь ласка, відповідь
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЯ надам відповідь, коли матиму час, тож, віднеситься будь ласка із розумінням.
Добре! Дякую за Ваш час, Юрію Климентьєвичу
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу! Я обов'язково відповім.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЯкщо матимете всі підтвердження щодо відмови працівника, то тоді, ніякої. Ви ж не можете змусити останнього проставити підпис. Головне - майте докази.
Дякую за Ваш час та вашу выдповідь!
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Якщо працівник (військовозобов'язаний) відмовляється підписати правила Військового обліку, тоді Вам потрібно скласти Акт відмови в присутності 2х свідків та направити повідомлення до ТЦК.
Згідно пункту 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів з метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють:
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Владиславе Олеговичу, така ситуація. Прийшла повістка на працівника, працівник відмовляється підписати наказ керівника про оповіщення та отримати повістку + к цьому виявилось що він не ознайомлений під особистий підпис з Правилами ВО. Його ж можна притягдти до дисциплінарній відповідальності з подальшим звільненням 1 догана за не ознайомлення з правилами ВО та виконання цього наказу, 2 уже звільнення за те, що не підписав наказ про оповіщення (як за систематичне порушення трудової дисципліни)???
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЗгідно постанови КМУ 1487 Вам потрібно повідомити ТЦК про відмову від повістки.
Ви маєте право оголосити працівнику догану, якщо він не виконує, не виконав або неналежно виконує без поважних причин обов’язки, покладені трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку.
Спочатку Ви повинні були зафіксувати факт порушення. Для цього необхідно було скласти один із таких документів: акт, довідку, доповідну записку, протокол уповноваженого органу тощо.
До того, як оголосити догану, Ви повинні отримати від працівника письмове пояснення (ч. 1 ст. 149 КЗпП).
Для цього Вам потрібно було звернутися до працівника з вимогою надати пояснення при свідках. Вимога може бути:
Якщо у визначений у повідомленні строк працівник не надав письмове пояснення, зафіксуйте відсутність пояснення в Акті про відсутність пояснень та прикріпіть його до Наказу про оголошення догани. Наказ підписує посадова особа, що має право приймати на роботу, як правило, це керівник (ст. 147‑1 КЗпП).
Також у наказі обов’язково повинна бути вказана інформація про час, місце, суть допущеного працівником дисциплінарного проступку та положення (пункти) Посадової інструкції та/або інших інструкцій, які були порушені. Коли працівник оскаржуватиме наказ про оголошення догани, суд обов’язково зверне на це увагу (постанова ВСУ від 10.02.2021, справа № 201/7368/18).
і ще питання. Якщо ми перший раз видали наказ керівника про ознайомлення з Правилами Во - працівник відмовляться, ми йому оголошуємо догану, потім з нову робимо наказ ознайомлення з Правилами Во - він відмовляється, то можна його буде звільнити, за те, що систематичне порушує трудову дисципліну?
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТак, можете.
Проте, пам'ятайте, що дисциплінарне стягнення застосовується роботодавцем безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення.
Дякую за Ваш час та вашу выдповідь!