Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 06 листопада 2024, питання №122355 350₴

Повернення грошей в автошколі

Я пройшла теоретичну частину навчання в автошколі, і почала практику. Але після декількох занять я зрозуміла що мені не підходить стиль викладання і перейшла до приватного викладача, і продовжувати навчання в автошколі не буду. На цей час вся сума і за теорію і за практику є оплаченою, але я не використала всі свої часи практики і хочу отримати повернення коштів. Коли краще отримати повернення - до отримання водійського посвідчення чи після? Дякую.

Відповіді юристів (4)

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ДЛЯ ВІДПОВІДІ НА ВАШЕ ПИТАННЯ НЕОБХІДНО ДИВИТИСЯ ДОГОВІР МІЖ ВАМИ ТА АВТОШКОЛОЮ, А САМЕ РОЗДІЛ: РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ ТА ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Лариса!

    В цілому Ви маєте таке право, але для того, аби бути до кінця переконаним, що гроші за невикористані години практичного навчання в автошколі Ви повернути можете, я повинен бачити Ваш договір про надання послуг з цим закладом. В ньому повинні бути визначені умови опалти, як також умови, за яких автошкола повертає клієнту заплачені ним кошти.

    Звернемося до правових підвалин з цього приводу:

    Згідно пункту 1 статті 10 Закону України "Про захист прав споживачів", якою врегульовано права споживачів у разі порушення умов договору про виконання робіт (надання послуг):

    "Споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов'язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений строк стає неможливим.

    Якщо значну частину обсягу послуги чи робіт (понад сімдесят відсотків загального обсягу) вже було виконано, споживач має право розірвати договір лише стосовно частини послуги або робіт, що залишилася.

    2. Якщо під час виконання робіт (надання послуг) стане очевидним, що їх не буде виконано з вини виконавця згідно з умовами договору, споживач має право призначити виконавцю відповідний строк для усунення недоліків, а в разі невиконання цієї вимоги у визначений строк - розірвати договір і вимагати відшкодування збитків або доручити виправлення недоліків третій особі за рахунок виконавця.".

    Згідно пункту 4 тої ж статті:

    "За наявності у роботі (послузі) істотних недоліків споживач має право вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.

    Зазначені вимоги можуть бути пред'явлені споживачем протягом строків, передбачених нормативно-правовими актами та умовами договору, а в разі відсутності таких строків - протягом десяти років".

    Нарешті у пункті 12 статті 10 зазначено:

    "Якщо після укладення договору стане очевидним, що роботи (послуги), зважаючи на їх ціну (вартість) та характеристики або інші обставини, явно не задовольнятимуть інтереси або вимоги споживача, виконавець зобов'язаний негайно повідомити про це споживача.".

    Крім того, згідно стаття 906 Цивільного кодексу України про відповідальність виконавця за порушення договору про надання послуг:

    1. Збитки, завдані замовнику невиконанням або неналежним виконанням договору про надання послуг за плату, підлягають відшкодуванню виконавцем, у разі наявності його вини, у повному обсязі, якщо інше не встановлено договором. Виконавець, який порушив договір про надання послуг за плату при здійсненні ним підприємницької діяльності, відповідає за це порушення, якщо не доведе, що належне виконання виявилося неможливим внаслідок непереборної сили, якщо інше не встановлено договором або законом.

    2. Збитки, завдані невиконанням або неналежним виконанням договору про безоплатне надання послуг, підлягають відшкодуванню виконавцем у розмірі, що не перевищує двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, якщо інший розмір відповідальності виконавця не встановлений договором.

    А у статті 907 ЦКУ про розірвання договору про надання послуг зазначається:

    1. Договір про надання послуг може бути розірваний, у тому числі шляхом односторонньої відмови від договору, в порядку та на підставах, встановлених цим Кодексом, іншим законом або за домовленістю сторін.

    Порядок і наслідки розірвання договору про надання послуг визначаються домовленістю сторін або законом.

    Тобто, як бачите, зконодавство дає Вам право і інструменти для повернення коштів за неякісні або за ненадані взагалі послуги, але все одно треба аналізувати Ваш договір з автошколою і лише після цього робити остаточні висновки.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Перед початком навчання Ви повинні були підписати офіційний договір, у якому докладно розписані всі умови надання послуг, а також задокументовані права та обов'язки сторін.

    Тому для того щоб, відповісти на Ваше питання потрібно спочатку проаналізувати даний договір.

    Якщо Ви плануєте повернути кошти за практичні заняття - Вам потрібно розірвати договір із автошколою та заявити про вимогу повернення коштів за невикористані практичні заняття.

    Стаття 651 ЦКУ передбачає підстави для зміни або розірвання договору

    1. Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

    2. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

    Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

    3. У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.

    Згідно ч.12 ст.10 Закону України "Про захист прав споживачів", якщо після укладення договору стане очевидним, що роботи (послуги), зважаючи на їх ціну (вартість) та характеристики або інші обставини, явно не задовольнятимуть інтереси або вимоги споживача, виконавець зобов"язаний негайно повідомити про це споживача.

    Спочатку Вам потрібно спробувати повернути кошти в досудовому порядку - для цього зверніться до автошколи та спробуйте розірвати договір про надання послуг за згодою сторін. У випадку відмови повернення коштів - направте автошколі лист-претензію з вимогою повернути кошти.

    Якщо добровільно Вам не повернуть кошти, то Ви можете спробувати у судовому порядку відстоїти свої права, але виграш справи в першу чергу буде залежати від того чи передбачено договором повернення коштів. Крім того, майте на увазі - суд це не швидко, адже якщо Ви виграєте в першій інстанції, то автошкола може подати до апеляції, а потім до касації. Загалом все може затягнутися більше року.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Я пройшла теоретичну частину навчання в автошколі, і почала практику. Але після декількох занять я зрозуміла що мені не підходить стиль викладання і перейшла до приватного викладача, і продовжувати навчання в автошколі не буду. На цей час вся сума і за теорію і за практику є оплаченою, але я не використала всі свої часи практики і хочу отримати повернення коштів. Коли краще отримати повернення - до отримання водійського посвідчення чи після? Дякую.

    Треба аналізувати договір, який було Вами укладено. Я цілком згодний з колегою, шо говорити предметно про повернення коштів можливо лише після аналізу договору. Всі відповіді на питання мають міститися саме там. Але, знаючи, як інколи укладають договори автошколи, припускаю, що відповіді на питання все ж там не знайдуться. Відповідно - шанси на стягнення коштів будуть явно меншими.

    Наразі зарано подавати до суду про стягнення коштів, отриманих іншою Стороною відповідно до договору про надання послуг. Ви повинні ОБОВ'ЯЗКОВО спробувати подати на адресу Виконавця лист-претензію про повернення коштів в досудовому порядку. Потім ті аргументи, які наведе Виконавець у листі-відмові варто детально проаналізувати та використати їх для подання позовної заяви.

    Загалом Вам потрібно обов'язково звернутися до адвоката за місцем проживання.

    З повагою! Успіхів Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України