Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нотаріат, 09 листопада 2024, питання №122519

Вчинення дій по купівлі продажу

Як запобігти вчиненню дій по купівлі продажу нерухомого майна якщо представник по довіреності померлої ( від дня смерті пройшло місяць, спадкова справа ще не відкрита, буде відкрита десь через місяць). Хоче продати квартиру по довірентості. В той час якщо є інші спадкоємці за обовязковою часткою?Представник по довіреності може спиратися на те що не було їй відомо про смерть спадкодавця. Дякую за відповідь?

Відповіді юристів (10)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Юрію!

    Дія довіренності припиняється, якщо особа, яка її видала, померла. Про це треба повідомити нотаріуса, який видавав довіренність, як також нотаріуса, який буде оформлювати оборутку купівлі-продажу.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Юрій Клієнт місяць тому

      якщо не відомо у якого нотаріуса була видана довіреність. Питання до якого тоді потрібно звернутися нотаріуса щоб припинив дію довіреності в звязку із смертю? Як перевірити чи була видана довіреність? Дякую велике за відповідь!

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Скасування довіреності оформляється у вигляді заяви, на якій нотаріусом посвідчується вірність вашого підпису. Для скасування довіреності вам можна звернутися по допомогу до будь-якого нотаріуса, не треба звертатися саме до того нотаріуса, який посвідчував саму довіреність.

        Щоб скасувати довіреність, вам необхідно повідомити нотаріусу її дані (номер нотаріального бланка, на якому було видано довіреність, дату її посвідчення, її номер в Єдиному реєстрі довіреностей або в реєстрі у нотаріуса). Якщо у вас відсутня ця інформація, то не засмучуйтеся, довіреність можна знайти в Єдиному реєстрі довіреностей за вашими паспортними даними та реєстраційним номером облікової картки платника податків (відомий раніше як ІПН).

        Нотаріус на підставі вашої заяви вносить відповідні дані про скасування довіреності до електронного реєстру довіреностей.

        • Юрій Клієнт місяць тому

          дякую велике!

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Прошу, Юрію! Вдачі Вам!

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Згідно статті 248 ЦКУ у випадку смерті довірителя повірений зберігає свої повноваження з ведення невідкладних справ, невиконання яких тягне збитки.

    Проте, бувають випадки, коли недобросовісний представник використовує довіреність вже після припинення її дії (смерті довірителя, до прикладу) розпоряджаючись таким чином майном померлого.

    Задля уникнення таких неприємних ситуацій відомості про припинення дії посвідчених нотаріусами довіреностей підлягають обовязковому внесенню до спеціальної компютерної бази даних Єдиного реєстру довіреностей. Такі дії вчиняють реєстратори, якими в даному випадку виступають державні нотаріальні контори, нотаріальні архіви, приватні нотаріуси.

    Отже, якщо довіритель помер, то родичі померлого можуть звернутися до нотаріуса для внесення відомостей про припинення дії довіреності до Єдиного реєстру довіреностей. Підтверджуючими документами виступатиме свідоцтво про смерть.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Юрій Клієнт місяць тому

      якщо не відомо у якого нотаріуса була видана довіреність. Питання до якого тоді потрібно звернутися нотаріуса щоб припинив дію довіреності в звязку із смертю? Як перевірити чи була видана довіреність? Дякую велике за відповідь!

      • Дерій Владислав Олегович

        Ви можете звернутись до будь-якого нотаріуса. Вони всі мають доступ до Реєстру довіреностей. З собою візьміть свідоцтво про народження (якщо Ви син) та свідоцтво про смерть спадкодавця.

        Нотаріус Вам скаже чи була видана довіреність, якщо так - її скасують.

        • Юрій Клієнт місяць тому

          дякую велике!!!

          • Дерій Владислав Олегович

            Радий був допомогти! Успіхів!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA