Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 11 листопада 2024, питання №122601 650₴

Карта резидента України

Добрий день, працюю в Польщі і потребую на роботу довідку з України Статус резидента України. Хочу дізнатися для чого вона потрібна і чи можу я написати юристу довіреність щоб він мені цю довідку взяв в податковій службі? І чи можу я замовити цю послугу у вас?

Відповіді юристів (6)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Катерина!

    Статус податкового резидента України визначається за кількома критеріями, згідно з Податковим кодексом України:

    1. Місце проживання. Резидентом України вважається фізична особа, яка має постійне місце проживання в Україні.

    2. Центр життєвих інтересів. Якщо особа має житло як в Україні, так і за кордоном, вирішальним є наявність "центру життєвих інтересів" в Україні. Це може бути визначено за місцем проживання членів сім’ї або місцем реєстрації як підприємця.

    3. Перебування в Україні понад 183 днів на рік. Якщо фізична особа перебуває на території України не менше 183 днів протягом податкового року, вона також вважається резидентом.

    4. Громадянство. Якщо попередні критерії не дозволяють однозначно визначити резидентський статус, останнім вирішальним фактором є громадянство України.

    Довідка про податковий резидентський статус потрібна у разі:

    – здійснення бізнесу за кордоном;

    – уникнення подвійного оподаткування;

    – подання декларації про доходи, отримані як в Україні, так і за кордоном.

    Отримати довідку Ви зможете протягом 10 календарних днів після подання заяви до податкової. Довідка може бути видана як в паперовій формі, так і в електронній через кабінет платника податків.

    Умова (підстава) отримання довідки з України Про статус податкового резидента України - юридична або фізична особа підпадає під дію міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування.

    Заява подається платником податків (уповноваженим представником) до контролюючого органу за основним місцем обліку, а у разі подання заяви на отримання довідки платниками податків – фізичними особами, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання або не мають постійного місця проживання, – до будь-якого контролюючого органу.

    У разі подання платником податків документів за спеціальними формами, затвердженими компетентним органом іноземної держави, для виконання відповідного міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування на її території з метою звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерел в іноземній державі або відшкодування уже сплачених податків на території іноземної держави контролюючі органи за основним місцем обліку платника податків зобов’язані підтверджувати статус податкового резидента України на цих формах підписом керівника контролюючого органу (його заступника або уповноваженої особи) та печаткою. Зазначені документи подаються з перекладом українською мовою.

    Отримати відповідну довідку Ви можете звернувшись до:

    Головному управлінні Державної податкової служби України в областях та м. Києві

    Міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків

    Також Ви можете подати заяву на отримання послуги особисто або через законного представника, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом) чи заповнивши заяву на отримання послуги онлайн на сайті: https://cabinet.tax.gov.ua/login.

    https://guide.diia.gov.ua/view/pidtverdzhennia-sta...

    Хочу дізнатися для чого вона потрібна і чи можу я написати юристу довіреність щоб він мені цю довідку взяв в податковій службі?

    Дана довідка потрібна Вам, аби уникнути подвійного оподаткування, тобто не сплачувати податки двічі: і в Україні, і в Польщі.

    Так, Ви можете написати довіреність та уповноважити іншу особу отримати замість Вас вищезгадану довідку, проте, також можете зробити це самостійно через електроний кабінет податкової? Чи маєте реєструвались Ви в особистому кабінеті податкової?

    Електронний кабiнет це інформаційно-телекомунікаційна система, створена для забезпечення реалізації платниками податків та державними органами своїх прав та обов'язків, визначених Податковим Кодексом України, в електронному вигляді.

    Офіційна сторінка електронного кабiнету https://cabinet.tax.gov.ua

    За цим посиланням користувачі електронного кабiнету отримують доступ до порталу, робота з яким здійснюється через мережу Internet та не вимагає використання чи встановлення будь-якого додаткового програмного забезпечення.

    Є кілька варіантів, за допомогою яких можна увійти до електронного кабінету.

    1. Файловий ключ. Це електронний цифровий підпис (ЕЦП). Його необхідно згенерувати у будь-якому регіональному управлінні ФСС, Приватбанку або Ощадбанку до того, як ви вирішите увійти до електронного кабінету.

    Вибираєте кнопку Файловий ключ і в списку вибираєте центр, в якому ви отримали ЕЦП.

    Підтягуєте ЕЦП, що зберігається в комп’ютері, відкриваєте і набираєте пароль, який залишали під час реєстрації електронно-цифрового підпису.

    Потім пароль потрібно Зачитати (натиснути кнопку). Це означає, що система перевіряє, чи правильний пароль.

    Якщо ви правильно ввели пароль, з’являється кнопка Увійти. Ось ви й зайшли до кабінету платника податків.

    2. Id.gov.ua – це банківські сервіси, які дозволяють за допомогою інтернет-банкінгу зайти до особистого кабінету. Натиснувши на Id.gov.ua ви можете, вписавши логін та пароль інтернет-банкінгу, потрапити до особистого електронного кабінету платника податків.

    При використанні Id.gov.ua вибираєте кнопку Фізична особа – Увійти.

    Вибираєте BANK ID НБУ, потім – свій банк, в якому ви зареєстровані в інтернет-банкінгу.

    Заходите під паролем інтернет-банкінгу.

    Коли спливе вікно BANK ID, натискаєте Продовжити і потрапляєте в особистий кабінет платника податків.

    3. Через програму Дія. Натисніть ДіяОтримати код. З’являється QR-код. Це означає, що на телефоні потрібно відкрити програму Дія, ввести PIN-код, який вводився під час реєстрації в програмі. Натиснути піктограму QR зверху праворуч. Наводите камеру на QR та входите до системи Електронний кабінет платника податків.

    Потім вибираєте потрібний розділ.

    4. Апаратний ключ. Це флешка, на якій записаний файл з вашим цифровим підписом, ключем, який визначає вас як фізичну особу, і за допомогою якої ви можете увійти до особистого кабінету платника податків. Вставляєте флешку в комп’ютер, знаходите потрібний файл і вводите ключ у систему.

    5. Хмарне сховище. Це місце в інтернеті, де міститься ваш ключ – електронно-цифровий підпис.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Катерина Клієнт 10 днів тому

      Як ця довідка називається?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Довідка-підтвердження статусу податкового резидента України.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, пані Катерино!

    Хочу дізнатися для чого вона потрібна і чи можу я написати юристу довіреність щоб він мені цю довідку взяв в податковій службі?

    Дана довідка потрібно для того, щоб уникнути подвійного оподаткування. Звернувшись до податкової Вам повинні підтвердити статус податкового резидента України і платника податків в Україні.

    Щоб отримати Довідку-підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів Вам потрібно самостійно або через свого представника по довіреності звернутися до податкової служби із Заявою про підтвердження резидентського статусу для уникнення подвійного оподаткування

    Також дану заяву Ви можете відправити онлайн через електронний кабінет платника податків: https://cabinet.tax.gov.ua/login.

    Отримати дану довідку Ви можете особисто або через представника, поштовим відправленням на вказану при поданні заяви адресу (рекомендованим листом).

    Щоб детальніше дізнатися про те, як можна отримати дану довідку - перейдіть за посиланням https://guide.diia.gov.ua/view/pidtverdzhennia-sta...

    ПОДАТКИ

    Якщо Ви є резидентом України, то Ваші доходи, які Ви отримаєте в Польщі, вважатимуться іноземним доходом в Україні. Ви повинні кожен рік подавати річну декларацію та сплачувати податки з них. Щоб уникнути подвійного оподаткування - Вам разом із декларацією потрібно подавати відомості про те, що Ви вже сплатили податки в Польщі.

    Почну з того, що декларувати доходи в тому числі іноземного походження мають лише податкові резиденти України (п. 13.3. Податкового кодексу): доходи, отримані фізичною особою - резидентом з джерел походження за межами України, включаються до складу загального річного оподаткованого доходу, крім доходів, що не підлягають оподаткуванню в Україні відповідно до положень цього Кодексу чи міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

    П. 13.4. ПКУ: Суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні за правилами, встановленими цим Кодексом.

    Такі суми податків мають зараховуватися під час розрахунків податків ( тобто, одразу з поданням податкової деклараці).

    Між Україною та Польщею діє Конвенція між Урядом України і Урядом Республіки Польща про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження податкових ухилень https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/616_168#Text

    Тобто, сплачені податки в Польщі на доходи від заробітної плати, Ви маєте право зарахувати під час розрахунку зобов'язань (доходів іноземного походження) в податкових органах України, тобто зменшити суму річного оподаткованого доходу.

    За дохід іноземного походження за 2024 податковий рік Ви повинні будете прозвітувати до 01 травня 2025 р. Сам розрахунок податкових зобов'язань з урахуванням сплачених податків та зборів в Польщі, та з документом про сплату податків в Польщі Ви маєте одразу надавати при поданні податкової декларації про майновий стан ( див. форму за посиланням: Про затвердження форми податково... | від 02.10.2015 № 859 (rada.gov.ua)

    Також декларацію можна було подати через електронний кабінет платника податків, див. за посиланням: Електронний кабінет платника (tax.gov.ua) за допомогою КЕП ( електронного підпису).

    За дохід отриманий за кордоном Ви повинні сплачувати податки 18% ПДФО та 1,5 % військовий збір.

    Проте, якщо Ви вже сплатили податки в Польщі, то потрібно повідомити про це українську податкову.

    Згідно до п. 13.5 ПКУ: Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

    Оскільки між Україною та Польщі є угода про правову допомогу, яка визнає документи видані в обох державах без додаткової легалізації, то Вам цю довідку достатньо нотаріально перекласти на українську мову.

    Згідно до абз. 2 п. 170.11.2. ПКУ: У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 цього Кодексу, такий платник зобов'язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами.

    Якщо Ви не можете самостійно зробити таку довідку, то Ви можете звернутися за юридичною допомогою (до юристів) в Польщі, вони Вам цю довідку допоможуть отримати.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Для того, щоб уникнути подвійного оподаткування, податковий резидент України повинен підтвердити статус податкового резидента України і платника податків в Україні. Довідку-підтвердження статусу податкового резидента України може отримати юридична чи фізична особа, що підпадає під дію міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування.

    Де отримати

    Головні управління Державної податкової служби України в областях та м. Києві

    Міжрегіональні управління ДПС по роботі з великими платниками податків

    Порядок підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів затверджено наказом Міністерства фінансів від 19.08.2022 року № 248.

    Згідно з документом, заява подається платником податків (уповноваженим представником) до контролюючого органу за основним місцем обліку, а у разі подання заяви на отримання довідки платниками податків - фізичними особами, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання або не мають постійного місця проживання, - до будь-якого контролюючого органу.

    Заяву за вибором платника податку може бути подано як в паперовому вигляді так і засобами електронного зв'язку в електронній формі через меню «Листування з ДПС» до приватної частини Електронного кабiнету.

    Таким чином, довідка або обґрунтована відмова у її видачі видається за підписом керівника контролюючого органу протягом десяти календарних днів з дати отримання заяви.

    Довідка надається за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у заяві. Довідку в електронній формі платник отримує у приватній частині Електронного кабінету.

    Податківці нагадали, що відповідно до п.п 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу до резидентів належать:

    а) юридичні особи та їх відокремлені особи, які утворені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства України з місцезнаходженням як на її території, так і за її межами;

    б) дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва України за кордоном, які мають дипломатичні привілеї та імунітет;

    в) фізичні особи - резиденти - фізичні особи, які мають місце проживання в Україні.

    Умови і випадки надання

    Умова (підстава) отримання адміністративної послуги - юридична або фізична особа підпадає під дію міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування.

    Заява подається платником податків (уповноваженим представником) до контролюючого органу за основним місцем обліку, а у разі подання заяви на отримання довідки платниками податків – фізичними особами, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання або не мають постійного місця проживання, – до будь-якого контролюючого органу.

    У разі подання платником податків документів за спеціальними формами, затвердженими компетентним органом іноземної держави, для виконання відповідного міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування на її території з метою звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерел в іноземній державі або відшкодування уже сплачених податків на території іноземної держави контролюючі органи за основним місцем обліку платника податків зобов’язані підтверджувати статус податкового резидента України на цих формах підписом керівника контролюючого органу (його заступника або уповноваженої особи) та печаткою. Зазначені документи подаються з перекладом українською мовою.

    Результат та способи отримання результатуДовідка-підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів

    Засвідчені підписом керівника контролюючого органу (його заступника або уповноваженої особи) та печаткою документи за спеціальними формами, затвердженими компетентним органом іноземної держави, для виконання відповідного міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування на її території з метою звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерел в іноземній державі або відшкодування уже сплачених податків на території іноземної держави

    Отримати результати надання послуги заявник може особисто або через законного представника, поштовим відправленням на вказану при поданні заяви адресу (рекомендованим листом).

    З повагою! Успіхів!

    Турчин Ярослав Олександрович

    ДОБРОГО ДНЯ, пані КАТЕРИНО! Таку довідку Ви можете отримати в електронному вигляді через Електронний кабінет платника податків України. https://cabinet.tax.gov.ua/login

    Для того, щоб уникнути подвійного оподаткування, податковий резидент України повинен підтвердити статус податкового резидента України і платника податків в Україні.

    Довідку-підтвердження статусу податкового резидента України може отримати юридична чи фізична особа, що підпадає під дію міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування.

    Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом) чи заповнивши заяву на отримання послуги онлайн на сайті: https://cabinet.tax.gov.ua/login з використанням особистого Електронного цифрового підпису.

    Це найзручніший і найшвидший спосіб, оскільки ви можете подати заявку онлайн, не виходячи з дому. Авторизуйтесь та зайдіть у розділ "Листування з ДПС" на сайті електронного кабінету.

    https://vl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/print-534...

    Будь-який платник – юридична особа, фізична особа – підприємець, фізична особа може надіслати лист (запит тощо) у довільній формі через Електронний кабінет до відповідного органу ДПС за місцезнаходженням юридичної особи (місцем проживання фізичної особи) щодо отримання довідки-підтвердження статусу податкового резидента України (далі – Довідка).

    З ЛЮТОГО 2024 року подати запит на довідку і отримати її можна в електронному вигляді.

    Форма довідки-підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів (далі – Довідка) та Порядок підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів затверджені наказом Мінфіну від 19.08.2022 р. № 248.

    Порядок визначає процедуру видачі Довідки платнику податків – особі (юридичній або фізичній), яка є резидентом України у розумінні Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування, а також підтвердження статусу податкового резидента України на документах за спеціальними формами, затвердженими іноземними компетентними органами, з метою застосування зазначених договорів до доходів, отриманих платниками податків із джерел в іноземній державі (п. 1 Порядку).

    Надання Довідки або підтвердження статусу податкового резидента України на документах за спецформами, затвердженими іноземними компетентними органами, здійснюється безоплатно на підставі Заяви про підтвердження резидентського статусу для уникнення подвійного оподаткування платника податків за формою, наведеною у додатку до Порядку (п. 2 Порядку).

    Пунктом 3 Порядку визначено, що Заява подається платником податків (уповноваженим представником) до контролюючого органу за основним місцем обліку, а у разі подання Заяви на отримання Довідки платниками податків – фізособами, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання або не мають постійного місця проживання, – до будь-якого контролюючого органу. Заяву за вибором платника податку може бути подано засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог, встановлених розд. II ПКУ.

    Довідка надається за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у Заяві. Довідку в електронній формі платник отримує у приватній частині електронного кабінету з дотриманням вимог, встановлених розд. II ПКУ (абз. дев’ятий п. 5 Порядку).

    До відома! Формою Заяви передбачено отримання платником податків одного екземпляра оригіналу Довідкизавідповідний звітний (податковий) період (рік). Разом з тим платник податків не обмежений у кількості подання таких Заяв.

    Тому, контролюючий орган може надати платнику податків (юридичній особі, фізичній особі – підприємцю, фізичній особі) Довідку у паперовій формі за відповідний звітний (податковий) період (рік) для пред’явлення за місцем вимоги за результатами розгляду кожної поданої Заяви.

    Ідентифікатор форми J/F1308202 (J- для юридичних осіб, F-для фізичних).

    За результатом розгляду Заяви платник податку отримає Довідку-підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів (J/F1408202) або Лист-відмову у видачі Довідки-підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів (J/F1409201).

    Меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабiнету дозволяє надіслати лист (запит тощо) до відповідного органу ДПС.

    Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

    Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

    Протягом одного робочого дня після надсилання листа до органу ДПС автора електронного листа буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації запиту в органі ДПС, до якого даний запит направлено. Інформацію щодо отримання та реєстрації листів в органі ДПС користувач може переглянути в вкладці «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету, відправлені листи – у вкладці «Вихідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи».

    Документи, що необхідно надати для отримання послуги:

    Заява про підтвердження резидентського статусу для уникнення подвійного оподаткування або документи за спеціальними формами затвердженими іноземними компетентними органами

    Заява подається платником податків (уповноваженим представником) до контролюючого органу за основним місцем обліку, а у разі подання заяви на отримання довідки платниками податків – фізичними особами, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання або не мають постійного місця проживання, – до будь-якого контролюючого органу.

    У разі подання платником податків документів за спеціальними формами, затвердженими компетентним органом іноземної держави, для виконання відповідного міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування на її території з метою звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерел в іноземній державі або відшкодування уже сплачених податків на території іноземної держави контролюючі органи за основним місцем обліку платника податків зобов’язані підтверджувати статус податкового резидента України на цих формах підписом керівника контролюючого органу (його заступника або уповноваженої особи) та печаткою. Зазначені документи подаються з перекладом українською мовою.

    Результат та способи отримання результату

    Довідка-підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів

    Засвідчені підписом керівника контролюючого органу (його заступника або уповноваженої особи) та печаткою документи за спеціальними формами, затвердженими компетентним органом іноземної держави, для виконання відповідного міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування на її території з метою звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерел в іноземній державі або відшкодування уже сплачених податків на території іноземної держави

    Отримати результати надання послуги заявник може особисто або через законного представника, поштовим відправленням на вказану при поданні заяви адресу (рекомендованим листом).

    Строк надання10 днів (календарні)

    https://guide.diia.gov.ua/view/pidtverdzhennia-sta...

    Яким чином платник податків подає через Електронний кабінет заяву про підтвердження резидентського статусу для уникнення подвійного оподаткування та отримує довідку-підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів в електронній або паперовій формі?

    Згідно з п. 42 прим. 1.2 ст. 42 прим. 1 Податкового кодексу України Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, та нормативно-правовими актами, прийнятими на підставі та на виконання ПКУ та інших законів, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, в тому числі, шляхом, зокрема, отримання будь-якого документа, що стосується такого платника податків та має бути виданий йому контролюючим органом згідно із законодавством України.

    Заява про підтвердження резидентського статусу для уникнення подвійного оподаткування є додатком до Порядку підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.08.2022 № 248 «Про затвердження форми довідки-підтвердження та Порядку підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів» зі змінами та доповненнями.

    Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.taх.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.

    Доступ до приватної частини Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID), за допомогою Дія Підпис або «хмарного» кваліфікованого електронного підпису.

    Меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету дозволяє надіслати Заяву до відповідного органу ДПС.

    При поданні Заяви через меню «Листування з ДПС» здійснюється вибір та заповнення таких реквізитів:

    1) код ДПІ – із списку обирається орган ДПС (область та ГУ ДПС області) до якого надсилається Заява.

    Приклади:

    «2 ВІННИЦЬКА» та «32 ГУ ДПС У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ» у разі надсилання Заяви Головному управлінню ДПС у Вінницькій області;

    «26 М. КИЇВ» та «15 ГУ ДПС У М. КИЄВІ» у разі надсилання Заяви Головному управлінню ДПС у м. Києві;

    «31 ЦЕНТР» та «0 Центральне МУ ДПС по роботі з ВПП» у разі надсилання Заяви Центральному міжрегіональному управлінню ДПС по роботі з великими платниками податків;

    2) тип – із списку обирається «Лист»;

    3) тематика – із списку обирається «Інші питання, що належать до компетенції ДПС»;

    4) короткий зміст – зазначається «Заява про підтвердження резидентського статусу для уникнення подвійного оподаткування»;

    5) файл – завантажується сканована Заява у форматі pdf із обмеженням розміру не більше 5 МБ.

    Зберегти проєкт Заяви можна натиснувши кнопку «Зберегти».

    У режимі «Вихідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» платник має можливість підписати та направити Заяву, використовуючи відповідні кнопки «Підписати» та «Відправити».

    Протягом одного робочого дня після надсилання Заяви до органу ДПС його автора буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації Заяви в органі ДПС, до якого дана Заява направлена. Інформацію щодо отримання та реєстрації Заяви в органі ДПС можна переглянути у режимі «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету, відправлену Заяву – у режимі «Вихідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи».

    Абзацом дев’ятим п. 5 Порядку визначено, що довідка-підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів (далі – Довідка) надається за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у Заяві.

    У разі вибору електронної форми отримання Довідки платник податків при заповненні поля «короткий зміст» в меню «Листування з ДПС» або у супровідному листі до Заяви зазначає електронну адресу, на яку бажає отримати Довідку або отримує у приватній частині Електронного кабінету.

    У разі вибору отримання Довідки у паперовому вигляді платник податків може безпосередньо звернутись до контролюючого органу.

    https://svp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/721454.h...

    ОТЖЕ, Ви можете онлайн замовити довідку, однак чи зможете отримати її в електронному вигляді у Вашій податковій - не можу гарантувати. Офіційно пишуть, що така змога є. Київ надавав точно такі довідки. А чи дійшли новели законодавства до регіонів - не гарантую. Тобто може існувати варіант, що нададуть лише на паперовому бланку. Можлива опція - отримання поштовим відправленням. За кордон податкова точно Вам її висилати не буде. Тож слід розглянути варіант отримання в Україні довіреною особою та пересилання Вам у Польшу.

    Тепер про це наочно, у відеоформаті.

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України