Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Паркуя свою машину около дома, двигаясь задним ходом в темное время коснулся переднего бампера припаркованной машины задним бампером своей машины и нанес незначительные повреждения припаркованной машине.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Так, це вважається ДТП.
Згідно діючого законодавства України (Правил дорожнього руху України) дорожньо-транспортна пригода - подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки;
Згідно ст. 122-4 КУпАП Залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.
Якщо власник пошкодженого авто не буде звертатись до поліції, то Вам нічого не загрожує, в протилежному випадку на Вас може чекати штраф та відшкодування збитків.
Якщо пошкодження незначні - то можете знайти власника авто та скласти європротокол. Ваша страхова компанія оплатить ремонт потерпілому. При цьому поліцію викликати не обов'язково.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ТАК, ЦЕ ДТП.
ЯКЩО ВИ ПОЛИШИЛИ МІСЦЕ ДТП:
Нормативна база
НАЯВНІСТЬ ПРЕТЕНЗІЙ НІЯК НЕ ВПЛИВАЄ НА ВАШУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, ТОМУ ЩО ВАС ПРИТЯГАЮТЬ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЗНИКНЕННЯ З МІСЦЯ АВАРІЇ.
ТАКУ СПРАВИ БЕЗ СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ ЗАКРИТИ НЕМОЖЛИВО.
РАДЖУ ВАМ СКОРИСТАТИСЯ ПОСЛУГАМИ АДВОКАТА.
Згідно пункту 2.10. Правил у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний:
Якщо внаслідок ДТП немає потерпілих та не завдано матеріальної шкоди третім особам, а транспортні засоби можуть безпечно рухатися, водії (за наявності взаємної згоди в оцінці обставин скоєного) можуть прибути до найближчого поста або до органу Національної поліції для оформлення відповідних матеріалів, попередньо склавши схему пригоди та поставивши підписи під нею.
У разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб.
До протоколу додаються:
Якщо при ДТП один з його учасників зник з місця пригоди, поліцейський оформляє схему місця ДТП, відбирає пояснення в потерпілого, свідків (у разі їх наявності), встановлює наявність засобів зовнішнього відео-, фотоспостереження та невідкладно повідомляє уповноважену особу підрозділу поліції, відповідальну за розшук осіб, що зникли з місця ДТП. Остання зобов’язана вжити всіх можливих заходів для встановлення винуватців ДТП та обставин її вчинення в найкоротший строк, але не більше двох місяців.
Розшук осіб, що зникли з місця ДТП, здійснюється шляхом використання баз (банків) даних, що входять до єдиної інформаційної системи МВС, відкритих джерел інформації, надсилання запитів про отримання необхідних фото- та/або відеофіксації відповідної пригоди, виклику осіб для прибуття до підрозділу або відвідування їх за місцем проживання (перебування), роботи.
При встановленні транспортного засобу, який зник з місця пригоди, проводяться його огляд на предмет наявності характерних пошкоджень, інших обставин ДТП та фотофіксація.
У випадку встановлення факту проживання власника транспортного засобу на території, яку обслуговує інший підрозділ поліції, матеріали надсилаються за територіальністю.
За залишення місця дорожньо-транспортної пригоди передбачена не тільки адміністративна відповідальність (ст. 122-4 КУпАП), а також і кримінальна (ст. 135 КК України).
За залишення водіями транспортних засобів місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні передбачено штраф у розмірі 3400 гривень або позбавлення прав від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб. Дана адміністративна відповідальність передбачена статтею 122-4 КУпАП.
Уповноважені особи органів Національної поліції мають право складати протоколи по статті 122-4 КУпАП (втеча з місця ДТП). Після збору доказів та складання протоколу поліція направляє матеріали по статті 122-4 КУпАП до суду за місцем вчинення правопорушення.
Особа, яка притягається до відповідальності має право користуватися своїми правами передбаченими статтею 268 КУпАП. У тому числі вона має право на адвоката. Підготувати пояснення у частині чому особа вважає себе невинною у втечу з місця ДТП.
Суд завчасно повідомляє водія про розгляд справи (дату, час, ім’я судді, № справи). На судовому розгляді суддя вислуховує пояснення водія, який можливо здійснив втечу з місця дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) та до якої він причетний. Після цього суд надає можливість заявити різного роду клопотання, у тому числі і прохання про звільнення від відповідальності через відсутність доказів вчинення порушення по ст. 122-4 КУпАП.
За наслідком розгляду справи суддя постановляє одне з таких рішень: 1) штраф за залишення місця ДТП; 2) позбавлення права керувати транспортним засобом; 3) звільнити від відповідальності.
Рішення суду можливо оскаржити у апеляційному суді шляхом подачі апеляційної скарги через районний суд, який притягав до відповідальності.
У апеляційній скарзі апелянт зазначає чому на його думку постанова районного суду є незаконною, у тому числі він може висловити заперечення у частині призначеного адміністративного стягнення посилаючись на його суровість.
За наслідком розгляду справи суддя апеляційного суду може за втечу з місця дтп скасувати штраф, а провадження по справі закрити або скасувати рішення в іншій частині. Також суд може відмовити у задоволені апеляційної скарги. Постанова суду набирає законної сили у день її проголошення та оскарженню не підлягає.
КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ У ВАШОМУ ВИПАДКУ БУТИ НЕ МОЖЕ, ТОМУ ЩО НЕМАЄ ПОСТРАЖДАЛИХ.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олександре!
Так, Ваш випадок підпадає під визначення ДТП.
ДТП (дорожньо-транспортна пригода) – це подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди, завдані матеріальні збитки, пошкодження транспортних засобів, вантажів, об’єктів транспортної інфраструктури чи іншого майна.
Причини ДТП- Порушення правил дорожнього руху (перевищення швидкості, виїзд на зустрічну смугу, недотримання дистанції і т.д.).
- Незадовільний стан доріг (ожеледиця, вибоїни, відсутність розмітки).
- Технічні несправності транспортного засобу (відмова гальм, керма і т.п.).
- Погані погодні умови (туман, дощ, ожеледиця).
- Людський фактор (недосвідченість, перевтома, алкогольне/наркотичне сп’яніння водія).
Наслідки ДТПЗахист прав осіб, постраждалих у ДТП та відшкодування завданих їм збитків регулюються, зокрема положеннями Цивільного кодексу, законів «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», «Про страхування», «Про дорожній рух», а також Правилами дорожнього руху.
Так, відповідно до пункту 2.10. Правил у разі причетності до ДТП водій зобов'язаний вчинити ряд необхідних дій, а саме:
а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;
б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки;
в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;
г) вжити можливих заходів для надання домедичної допомоги потерпілим, викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, а в разі відсутності можливості вжити зазначених заходів звернутися по допомогу до присутніх і відправити потерпілих до закладу охорони здоров'я;
ґ) у разі неможливості виконати дії, зазначені у попередньому підпункті, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки;
д) повідомити про ДТП орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття поліцейських;
е) вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об'їзд місця пригоди;
є) до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).
Після приїзду на місце пригоди працівників поліції водію слід звернути увагу на правильність оформлення ДТП. Наприклад, він має право зазначити працівникам поліції свої доводи та міркування щодо події, а за необхідності й надати письмові пояснення.
Після притягнення до адміністративної відповідальності водія, який винний у скоєнні ДТП, потерпілому слід звернутися до страховика, який забезпечив транспортний засіб заподіювача шкоди, за виплатою страхового відшкодування.
Відповідно до абзацу третього пункту 2.11. Правил у разі настання ДТП за участю транспортних засобів, зазначених у чинному договорі обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, за умови експлуатації таких транспортних засобів особами, відповідальність яких застрахована, за відсутності травмованих (загиблих) людей, за наявності у водіїв взаємної згоди щодо обставин скоєння ДТП та за відсутності у них ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, водії можуть спільно скласти повідомлення про ДТП відповідно до встановленого Моторним (транспортним) страховим бюро зразка (так званий «європротокол»).
У такому разі водії транспортних засобів після складення повідомлення мають право залишити місце ДТП та звільняються від обов'язку інформувати відповідні підрозділи Національної поліції про її настання.
Згідно статті 122-4 КУпАП. Залишення місця дорожньо-транспортної пригоди
"Залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб".
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Так, на жаль, але це дорожньо-транспортна пригода (ДТП).
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 10 жовтня 2001 р. № 1306 Київ
Про Правила дорожнього руху
1.10. Терміни, що наведені у цих Правилах, мають таке значення:
дорожньо-транспортна пригода - подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.
Ви залишили місце ДТП?