Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 21 листопада 2024, питання №123090

Відкликання заяви про прийняття спадщини

Доброго часу доби. Підкажіть прошу в 2020 році написав заяву про прийняття спадщини і станом на 2024 право власності на будинок не зареєстрував через перебування на війні, 2 місяці назад звʼязався з нотаріусом у якого відкрито спадщину він сказав що для реєстрації права власності потрібно прийти з оцінкою від оцінщика і будинок на мене зареєструють. Зараз нема звʼязку з нотаріусом і у звʼязку з життєвими обставинами прийнято рішення не оформлювати цю спадщину. Чи можу я відкликати заяву про відкриття спадщини в цьому році в іншого нотаріуса або в цього якщо приїду до нього? Чи мушу обовʼязково оформити право власності за собою?

Відповіді юристів (3)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    За загальним правилом для подання заяви щодо відмови від прийняття спадщини встановлюється той самий строк що і для її прийняття. Тобто 6 місяців.

    Визначення додаткового строку для подання заяви про відмову від спадщини чинним законодавством України не передбачено.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Святославе!

    Особа, яка подала заяву про прийняття спадщини, має право відкликати її протягом строку, встановленого для прийняття спадщини, тобто 6 місяців. Указане право реалізується шляхом подання заяви про відкликання заяви про прийняття спадщини.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Тимченко Анастасия Александровна
    Тимченко Анастасия Александровна місяць тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 28 років досвіду

    Якщо пройшо 4 роки, то звісно Ви не можете вже відізвати заяву. Ви вже прйняли спадщину. А оформити Ви її можете будь-коли, хочь через 10-20 років


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA